642 Shares 1073 views

Jak gotować pyszny stek z wieprzowiny?

Steki wieprzowe można zrobić na różne sposoby. Przygotować je w naczyniu lub w piecu, z jednego kawałka mięsa mielonego z dodatkiem lub bez innych składników, wszystko. Dziś prezentujemy wam wszystkie opcje dotyczące tworzenia takich potraw.


Klasyczny przepis na filet z wieprzowiny

Jeśli nie masz czasu, aby wymyślić różne sposoby, aby przygotować pyszne mięso wieprzowe, oferta dokonać szybkiego i soczysty stek. potrzebne będą jedynie następujące składniki dla niego do nas:

 • wieprzowina, pestki z cienką warstwą tłuszczu, – około 2 kg;
 • jodowej soli porządku – służy do smaku;
 • kruszony czarny pieprz – służy do smaku;
 • dowolny olej roślinny – dla produktów do smażenia.

Wytwarzanie produktu mięsnego

Jak widać, przepis polędwiczka wieprzowa nie wymaga dużej liczby składników. należy zakupić jedynie prawy kawałek mięsa bez kości. Pożądane jest, że miał cienką warstwę tłuszczu.

Tak więc, wieprzowina wymaga dokładnie przemyto, a następnie tnie się wszelkie niepożądane elementy i rozdrabniania na kawałki o grubości 1,7 cm. Konieczne jest zapewnienie, że wszystkie produkty są w przybliżeniu takie same wymiary i kształt okrągły.

Przetwórstwo produktów mięsnych

Steki z wieprzowiny – to czysto męski danie, które szybko nasyca ciało i daje dużo siły. Po produktu mięsnego można wytwarzać, wszystkie produkty muszą odzyskać z obu stron za pomocą młotka żebrowe. Jest to konieczne w celu uszkodzonego składnika włóknistego, ponieważ posiłek jest bardziej soczyste i delikatne.

Na koniec wszystkich odłamany kawałki mięsa powinny być dokładnie i doprawić solą i pieprzem, a następnie pozostawić na bok na chwilę.

Smażenia na kuchence

Klasyczny stek wieprzowy wytwarzać tylko płytki. Aby to zrobić, bierze dużą żeliwną patelnię i umieścić na dużym ogniu. Ponadto, w misce wlewa olej roślinny i dobrą rozgrzewkę.

Gdy tłuszcz zacznie się gotować, konieczne jest pominięcie jednego z produktów i szybko smażyć z obu stron. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że danie okazało się bardziej soczyste i delikatne. Gdy po obu stronach płata jest dobrze rumiane ogień należy zmniejszyć, a dalsza obróbka cieplna mięsa przez dłuższy czas. W tym przypadku cała grubość wyrobu mięsnego musi być całkowicie gotowa.

Prawidłowo podawane do stołu

stek wieprzowy może być dostarczony do stołu z każdej dekoracji. Tak więc, jest on często przedstawiany wraz z ziemniakami (tłuczone ziemniaki), makaronów, warzyw, ziół i tak dalej.

Jak gotować stek posiekane wieprzowiny?

Teraz wiesz, klasycznej wersji gotowania stek wieprzowy. Jednak niektórzy fani serdeczny wolą to robić z mięsa mielonego. Należy zauważyć, że taki produkt jest dużo lepiej wchłaniane przez organizm. Do jego przygotowania potrzebujemy:

 • Wieprzowina bez kości, tłuszczu, – około 2 kg;
 • jodowej soli porządku – służy do smaku;
 • słodkie cebule – 2 duże głowy;
 • duże jajko – 1 szt;.
 • miękisz chleba nasączonego mlekiem – kilka krzywek;
 • kruszony czarny pieprz – służy do smaku;
 • dowolny olej roślinny – dla produktów do smażenia.

farsz gotowanie

Stek (mieleniu) wieprzowe przygotowania nieco dłuższy niż ten, który jest wykonywane z wykorzystaniem jednego kawałka mięsa. Fakt ten wynika z faktu, że jej ustanowienie jest wymagana z góry ugniatać mielone, a następnie stworzyć produkt i smażyć na patelni.

Tak jak gotować stek wieprzowiny? Aby to zrobić, produkt mięso należy dokładnie umyć, odciąć niepotrzebne elementy, a następnie pokroić na duże kawałki i uruchomić je przez maszynkę do mięsa. W dokładnie ten sam sposób muszą być przetwarzane i słodkie cebuli. Po tym, oba składniki są wymagane, aby umieścić w misce, beat mu jaja, dodać pieprz, sól i chleb okruchy namoczone w mleku. Wymieszać wszystkie ręce żywności, należy uzyskać jednolitą pachnący farszu.

Proces tworzenia

Filet z wieprzowiny z jajkiem w kształcie dość łatwo. Zaleca się użycie specjalnego okrągły kształt miski. W przypadku jej braku może podjąć zwykłą plastikową osłonę przeznaczoną do szklanych słoików. Jest to wymagane do umieszczenia pewnej ilości mięsa, a następnie ostrożnie usunięto bez szkody otrzymana postać. Jeśli jest to pożądane, otrzymany mięso bitochek może toczyć się mąkę pszenną lub bułki tartej.

Smażyć na patelni

Po będzie tworzyć wszystkie produkty z mielonego mięsa, należy przystąpić do natychmiastowego ich pieczenia. Aby to zrobić, trzeba patelni rozgrzać olej roślinny, a następnie umieścić klopsiki. Smażyć jest zalecany przy maksymalnym ogniu, aż zaczerwienienie po obu stronach. Jest to konieczne, aby zapewnić, że grubość płata jest surowy lewej krwi.

Jak podawać na obiad?

Teraz wiesz jak smażyć hamburger wieprzowiny na patelni. Gdy wszystkie elementy są gotowe, muszą być usunięte i zamontowane na wspólnej płycie. Służyć to danie jest zalecany do gości, wraz z przystawką, świeżych warzyw i ziół. Hamburger również często wykorzystywane do tworzenia smaczne i obfite hamburgery.

Robimy stek w piekarniku

filet wieprzowe w piecu otrzymano w taki sam wyśmienite jak na patelni. Ale że pozostaje soczyste, nadal zaleca się smażyć na oleju. Jak jest przygotowanie tego dania, opiszemy teraz.

Tak więc, musimy:

 • wieprzowina, pestki z cienką warstwą tłuszczu, – około 2 kg;
 • jodowej soli porządku – służy do smaku;
 • kruszony czarny pieprz – służy do smaku;
 • dowolny olej roślinny – dla produktów do smażenia.

produkty przygotowujące

Przed upiec produkt mięso w piekarniku, powinno być traktowane w taki sam sposób, jak opisano w pierwszej receptury. W tym wieprzowiny przemywa się usunąć z niej wszystkie niepotrzebne elementy, a następnie tnie się na kawałki i zniechęca kulinarnego młotkiem. Dalsze pieprz produktów mięsnych, soli i pozostawiono w temperaturze pokojowej przez kilka godzin.

Sposób patelni do pieczenia w piecu

Po produkt mięsny pochłania wszystkie przyprawy, należy smażenia na patelni. Aby to zrobić w misce wylewa się dużą ilość oleju, silnie ogrzewane. Gotować mięso wieprzowe na tabliczce powinny być bardzo szybko, w ciągu kilku sekund. Ma to zapewnić, że w przyszłości mięso jest wyschły, opuścił szkołę i nie „skurczony”.

Fry wieprzowina, to wymaga ostrożnie wyjąć z oleju i umieścić na blasze. Jako taki, produkt jest prawie gotowe do wprowadzenia do piekarnika i piec w temperaturze 210 stopni przez 20-27 minut.

Służymy na kolację

Stek, gotowane w piekarniku, należy przynieść do stołu wraz z zieleni, ketchup i chleb. Jeśli istnieje potrzeba, aby uczynić potrawę można oddzielnie i każdą potrawę boczną.

Wykonujemy hamburgera w piekarniku

Jeśli chcesz zrobić pyszne kompletny posiłek w piekarniku, zaleca się gotować hamburgera i upiec ją razem z pomidorów, ogórków i sera. W tym celu musimy:

 • Wieprzowina bez kości, tłuszczu, – około 2 kg;
 • jodowej soli porządku – służy do smaku;
 • słodkie cebule – 2 duże głowy;
 • duże jajko – 1 szt;.
 • miękisz chleba nasączonego mlekiem – kilka krzywek;
 • kruszony czarny pieprz – służy do smaku;
 • dowolny olej roślinny – do smarowania PAN;
 • plastry sera – kilka szt.;
 • świeże pomidory – 2 roślinne;
 • pikle – kilka sztuk.

Zrób farsz

Jak gotować stek wieprzowy z pomidorami, ogórkiem i serem? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać już teraz.

Aby zacząć zarabiać mieloną wołowinę. Aby to zrobić, należy szlifować wieprzowe w maszynce do mięsa, a następnie dodać do niej posiekaną cebulę, jajko, pieprz, sól i moczone w bułce tartej mleko.

Traktujemy warzyw

W celu okazały się bardzo smaczne i piękne naczynia, aby być odpowiednio przygotowane do cięcia wszystkich warzyw. Aby to zrobić, należy umyć ogórki i pomidory, a następnie pokroić je w cienkie plasterki.

Proces formowania naczyń

Utworzone hamburger jest całkiem proste. Aby to zrobić, należy wypełnić plastikową pokrywę z mięsa mielonego, a następnie delikatnie dostać bitochek uzyskać i umieścić je na blasze, smarowane. Gdy wszystkie elementy są gotowe, należy je włączyć do pokrycia pierwszych plasterki ogórków kiszonych, a następnie – pomidory. Na koniec wszystkich steków trzeba położyć plasterek sera.

Proces obróbki cieplnej

Tworząc danie, musi natychmiast umieścić go w piecu. W tym przypadku, obudowa musi być ogrzewany do temperatury 210 ° C. Gotowanie kotlety mięso z warzywami i serem jest zalecany przez pół godziny (może być trochę dłużej). W tym czasie, farsz jest całkowicie ugotowane i pokryte pysznego sera cap.

Właściwie służyć gości

Posiekane stek, pieczony z warzywami i serem, powinny być przedstawione na kolację jako pełnego posiłku. Jeśli chcesz, możesz umieścić jedną porcję między połówkami bułki, tworząc tak smaczne i obfite hamburgera. Smacznego!

360 shares 2982 views
259 shares 3535 views
226 shares 6321 views