102 Shares 4043 views

Flet – starożytne instrumenty muzyczne

Flet – drewniany muzyczny wiatr instrumentu, jest uważana za jedną z najstarszych na ziemi. I rzeczywiście, pierwszy flet, a nie jak dziś, było bardzo, bardzo długi czas. Do tej pory, w miejscowościach, można spotkać ludzi, którzy w ciągu kilku minut można dokonać prymitywny flet martwego drewna, jak to miało miejsce tysiące lat temu. Flety były dystrybuowane na całym świecie i noszona przez wiele różnych nazw.


Co jest niezwykłe?

Co do zasady, dźwięk instrumentów dętych pochodzi użyciu trzciny lub trzciny, ale nie w przypadku fletu. W jej muzyce rodzi się z faktu, że przepływ powietrza jest przecięty na pół. W niektórych rodzajach fletów mają gwizdki, ułożonych w taki sam sposób jak konwencjonalny gwizdek sport i flet gracz po prostu Nawiew i zabawy. Jeżeli gwizdek nie jest muzykiem powinno się skierować powietrze tak, że jest rozcięta na linii. Mechanizm ten jest realizowany na flecie dla orkiestry, a także niektóre z osób, na przykład, japoński (Shakuhachi).

typy rowków

Co do zasady, osoby odmiany były flety podłużne, czyli gdy gra osiadł w pionie. Najczęściej występuje i gwizdek (stąd nazwa svistkovyh rodzina). Może to obejmować irlandzki tin whistle, flet rury słowiańskich i okaryna. Wszystkie one mają swoje własne cechy, ale najbardziej wymagający pod względem techniki jest rejestrator. Oferuje on duży, w porównaniu z resztą zakresie i nie jest przywiązany do konkretnego tonu (np tin whistle może grać tylko jeden klucz, a muzycy musieli zmienić kilka gwizdek od utworu do utworu).

Rejestrator posiada siedem otworów z przodu i jeden z tyłu. Z kolei Istnieją odmiany rejestratorów związane z zakresem: bas, tenor, alt, sopran i sopranino. techniki gry w nich jest identyczny, różni się tylko zamawianie i wzrasta wraz ze zmniejszaniem rozmiaru zakresie narzędzi. Aż do 18 wieku blofkleyta stosowany w orkiestrze, ale została zastąpiona przez flet poprzeczny, który ma głośny i jasny duży zasięg.

na orkiestrę

Orkiestry gra jest używana, co do zasady, flet poprzeczny, jeśli plik wykonywalny nie wymaga innego (np utwory na flet). Jego zakres ponad trzech oktaw, od małej oktawy B, a kończąc pamiętać fis w czwartym oktawę. Nuty na flet napisane w klucz wiolinowy. Ton jest inaczej: niektóre nudne, szepcząc w dole, jasny i przejrzysty, średnio, głośny, blef … w górnej flet poprzeczny – jest instrumentem muzycznym, który jest stosowany w symfonicznych i dętych orkiestr, a często w różnych zespołach kameralnych. Najwcześniejszym flet poprzeczny stwierdzono w piątym wieku pne, w jednym z grobów w Chinach.

Pierwsze poważne zmiany projektowe zostały wykonane w epoce baroku. W 18. wieku flet poprzeczny nowy projekt zaczął konkurować nagrywarki są wykorzystywane w orkiestrach, a następnie całkowicie je zastąpiło. Jednak dopiero w XX wieku stało się powszechne narzędzia wykonane z metalu.

flet melodii może być bardzo trudne: często popełnione orkiestrowe solówki, a wiele elementów wymaga poważnych flecista wykonywania technik. Istnieje kilka odmian są również związane ze spadkiem lub wzrostem w rejestrze basowym flet, flet altowy i piccolo niektóre inne mniej powszechne. Ciekawostka: jeden z najtrudniejszych oper Mozarta nazywany „The Magic Flute”.

Prosto z Grecji

Jest jeszcze inny gatunek, który jest piękne imię „Syrinx”. Syrinx (flet) – instrument muzyczny starożytnych Greków, który jest ściśle związany z nowoczesnym fletu podłużnym. Ona nawet wymieniony w Iliadzie. Było jedno- i wielo lufie Lilak (potem drugi stały się znane jako „Pan rowka”). Z reguły języka rosyjskiego słowo tłumaczone jako „trzciny”. Starożytni pasterze i chłopi rozjaśniła swój wolny czas grając Syrinx, ale również używał go do różnych akcji scenicznej akompaniament.

Pan flet – to jeden z najbardziej niezwykłych instrumentów dętych ludowej. Jest to system rur o różnej długości, otwartą na jednym końcu i zamknięte na drugim. Ten instrument jest odtwarzany tylko w jednym kluczem, ale dźwięk jest znane niemal wszystkim: słynna melodia fletu „The Lonely Shepherd” jest wykonywana na flecie PAN.

Wśród innych narodów

instrumenty dęte są wszechobecne. W Chinach nie było flet poprzeczny di, która jest wykonana nie tylko z tradycyjnych trzciny i bambusa, ale czasami nawet z kamienia, głównie jadeitu.

Jest flet poprzeczny i Irlandii, jest to odpowiednia nazwa – irlandzki flet – i najczęściej przedstawiane w „prosty system”, gdy otwory (w sumie sześć) nie są zawory zamknięte.

W Ameryce Południowej wspólnej wzdłużnej fletu ken, w większości przypadków, mający strukturę g (sól).

Rosyjski woodwinds flet zawiera rurę, która może być jedno- korpus i dysze dwucylindrowa, i że dla tego regionu kurskiej – pyzhatka.

Więcej niż proste narzędzie jest Ocarina. Wykonana jest głównie z gliny i odegrał dużą rolę w muzyce starożytnych Chinach i niektórych innych uprawach. Najstarsze egzemplarze ocarinas znalezione przez archeologów mają wiek 12,000 lat.