136 Shares 6825 views

Utalentowany pomocnik Alexander Lomakin

Alexander Lomakin to młody piłkarz rosyjski, który obecnie gra w klubie Yenisei. Miał zaledwie 21 lat, więc nadal ma przed sobą całą karierę zawodową. Alexander Lomakin gra na pozycji środkowego pomocnika, ale czasami może on być na pozycji atakującego pomocnika, a nawet skrzydłowy.


Wczesna kariera

Alexander Lomakin urodził się 14 lutego 1995 roku w Moskwie, gdzie rozpoczął grę w lokalnym SDYUSSHOR "Smena". Później został wybrany do Akademii Młodzieży Lokomotiv w Moskwie, gdzie kontynuował uprawianie sportu i trenowanie, aby osiągnąć wyższy poziom. Jednak z "Lokomotywą" gracz nie miał niczego w końcu. W 2013 roku, kiedy miał osiemnaście lat, otrzymał kontrakt zawodowy, ale nigdy nie pojawił się na boisku. Alexander Lomakin spędził kolejny rok w klubie, ale nie czekał na okazję, aby zadebiutował w głównej drużynie. Dlatego w 2014 roku został sprzedany Krasnojarskiemu "Yenisei".

Przejście na "Yenisei" i wynajem w "Leiria"

W pierwszym sezonie w nowym klubie zawodnik nie osiągnął jednak wielkiego postępu. Wpadł na boisko tylko trzy razy, ale było jasne, że Alexander Lomakin jest piłkarzem z dość dużymi perspektywami. Dlatego w lecie 2015 roku został posłany pół roku do wynajęcia w portugalskim klubie Leiria. Przez sześć miesięcy wylądował na boisku ośmiokrotnie, strzelając jeden gol, ale nawet to wystarczyło, aby zdobyć potrzebne doświadczenie w tak wczesnym wieku. Dlatego od zimy 2016 roku, kiedy Lomakin wrócił do FC Yenisei, natychmiast zaczął grać w głównej części klubu. Przez resztę sezonu wylądował na boisku 13 razy i strzelił jeden gol. W obecnym sezonie pozycja Lomakina wzrosła tylko: spędził 21 meczów w klubie, zdobywając siedem goli i dając trzy asysty. "Yenisei" znajduje się w najlepszych klubach pierwszej Dywizji i ma duże szanse na wejście do Premier League w następnym sezonie. Stopniowo pomocnik staje się ważną częścią zespołu, a być może w przyszłości będzie mógł wrócić do Premier League, być może w ramach "Yenisei", a może być przejęty przez jakikolwiek inny klub występujący już w Wyższej Dywizji.

Reprezentacja zespołu narodowego

Jeśli chodzi o rosyjski zespół, do tej pory Lomakin nie otrzymał połączenia. W 2010 roku grał po raz pierwszy w zespole młodzieżowym w wieku poniżej 15 lat, w tym samym roku zadebiutował w starszej kategorii wiekowej – do 16 lat. Tam spędził 14 meczów, zdobywając aż dziewięć goli. Ale w lecie 2011 roku uczeń "Lokomotiv" został wezwany do drużyny narodowej do 17 roku życia, gdzie zagrał 12 meczów i strzelił sześć goli. W zespole grał zarówno na pozycji ofensywnego pomocnika, jak i na pozycję opornika. Teraz Lomakin dochodzi do stabilności, staje się kluczowym graczem klubu, aby z upływem czasu mógł podnieść się na nowe wyżyny i otrzymać długo oczekiwane zaproszenie do dorosłego zespołu. Do tej pory powinien tylko pracować nad sobą i dołożyć wszelkich starań, aby wykazać wyjątkowy wynik w "Yenisei".