437 Shares 2265 views

Datura – szatan kwiat

Datura kwiat, ziele od dawna stosowane w medycynie ludowej i rytuałów voodoo różnych narodów. Nazwa mówi sama za siebie. Datura kwiat – tak mocny, odurzający. Na Trzech Króli, czarowników i szamanów różnego poshiba – po prostu wybawieniem!

Pochodzenie tego czarownic rośliny, jak można się spodziewać, jest objęte ciemności zapomnienie. Według jednego ze źródeł, jest domem dla Kaspijskiego step, którego później koczownicze kilka fal odnotowano w Europie. Według innej wersji, w miejscu gdzie rośnie natywnie, – Meksyku. Jest to poparte wykorzystaniem roślin w rytuałach Azteków kapłanów. Jest mało prawdopodobne, że będą musieli zrobić ecdemic konkwistadorów kwiat. Potem rzekomo Datura kwiat w hiszpańskich karawel z innymi roślinami psiankowate (Datura i odnosi się do tej rodziny) została wprowadzona do Europy. Ale nie ma wątpliwości fakt, że kwiat datura użyto słowiańskich magami i syberyjskich szamanów, na długo przed odkryciem Ameryki , nie tylko przez Kolumba, ale Wikingowie. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z dwoma podrzędnych gatunków Datura, z których jednym są rodzime w Ameryce Środkowej, a drugi jest od dawna „zarejestrowany” w Eurazji.

Jego Witching chwała Datura kwiat zobowiązany wysoką zawartość alkaloidów (szczególnie hioscyjaminy). I zawiera ona nie tylko kwiaty, ale także we wszystkich innych częściach rośliny. Podczas ceremonii religijnych kapłanów spalił nasiona domieszkowania palić kadzidło upajać zmontowanych współplemieńców. Alkaloidy zawarte w dymie spowodował masowe halucynacje i ludzie nie byli w stanie odróżnić rzeczywistości od narkotycznego snu.

Według niektórych badaczy, dope była głównym składnikiem w przygotowaniu napoju, z którym kapłani voodoo aby zamieniać ludzi w zombie. Rzekomo zawarte w toksyn bezsmarowych hamować aktywność niektórych obszarów mózgu, a ludzie nie są w stanie oprzeć się woli drugiego i obiektywnie postrzegają otaczającą rzeczywistość.

Zapłacili hołd kwiat witching i neookkultisty. Na przykład, znany hiszpańsko-amerykański okultysta w drugiej połowie ubiegłego wieku Karlos Kastaneda w jednej ze swoich książek, mówi, że usta Don Juan, trzeba ostrożnie używać narkotyki dla swoich magicznych praktyk, ponieważ jest to niebezpieczne, i istnieją inne sposoby poznania świata.

Jeśli jednak odwrócić od nieziemskiego mgle, dope doprowadza się przed nami jako roślina z rodziny psiankowatych klasy typu dwuliściennych okrytonasiennych. Istnieje głównie w postaci dużej wysokości ziołowych roślin do jednego metra. Niektóre gatunki są wykorzystywane jako ozdobnych. Lubisz garnka, w którym rośnie narkotyki? Zdjęcie z białym kwiatem (często z fioletowym lub żółtawe plamy) pozwalają sądzić, że jest to całkiem ładny i można ozdobić swój dom. O ile, oczywiście, nie biorą sobie do serca wszystkie okropności, które mówią o nim. Sama dope jest bezpieczne, jeśli na pewno nie zamierza podążać ścieżką azteckich kapłanów i szamanów syberyjskich.

Polip hydra – rzadki żarłok
236 shares 2178 views
Mewa – Bird Coastal
361 shares 4637 views
Perkoz (ptak): opis i zdjęcia
860 shares 7643 views
Opis gatunku: Opossum
895 shares 3608 views