365 Shares 4289 views

Skąd się Taggle silnika wyszukiwarki

Taggle – wyszukiwarka, błysnął kilka razy w rosyjskiej serii. Podstawowe pytanie zadawane przez użytkowników, – czy on rzeczywiście istnieje. Dobrze, przejdźmy do pytania.

Jakie są wyszukiwarek

Jak wynika z tytułu, poszukiwania – to rodzaj systemu, który może coś znaleźć. Jeśli chodzi o internet, tam jest wyszukiwarka, aby pomóc znaleźć wszelkie niezbędne informacje wśród wszystkich dostępnych. Jak on to zrobił? Państwo zawrzeć typu string śledczej „która jest wieża Eiffla” czy „tanie trampki kupić”, a system za pomocą zaawansowanych algorytmów, które będą przetwarzać roszczenia poprzez znalezienie stron, które mogą być podobne do wniosku o udzielenie informacji. Dla ułatwienia zrozumienia i może być porównana do wyszukiwarki z bibliotekarką:

  1. Przychodzisz, właściwie do biblioteki (analogowe – otworzyć przeglądarkę zainstalowane).
  2. Znajdź bibliotekarza (wpisz adres wyszukiwarki, wyszukiwarka – ten, który ma zdolność do znalezienia na przykład użyć „Google” – wyszukiwarka).
  3. Dyskusja pracownikowi: „Chciałbym, aby przeczytać coś z twórczości Agathy Christie” (wprowadzenie wyszukiwane hasło w pasku wyszukiwania).
  4. Bibliotekarz oferuje listę dostępnych książek autora (strona Wyniki wyszukiwania dla).
  5. Wybrać coś z proponowanych książek (widok na dostarczonych informacji).

W rzeczywistości procesy są identyczne, tylko przetwarzanie i analizowanie informacji w wyszukiwarkach są wykonywane dzięki starannej i skoordynowanej pracy ludzi i maszyn w celu że możemy każdego dnia, „Google” lub „Yandex”.

Wyszukiwarka Taggle – jak „nogi rosnąć”

Korzystanie z tej wyszukiwarki stał się znany z serialu „Tajemnice śledztwa” i „drugi zabójca”. Jest to pokazane jak znaki i Shvetsova zadzwonił odpowiednio, zostały użyte w celu wyszukiwania informacji jest wyszukiwarka Taggle – w języku rosyjskim i konstrukcja podobna do słynnej wyszukiwarki „Google”. Wyszukiwarka Google ma następujący wzór:

Ale projekt, który ma wyszukiwarki system Taggle:

Trudno nie zauważyć podobieństwa absolutną tych systemów. Każdy, nawet nieco zaznajomieni z ludźmi internetowych będą myśleć, że jest to kompletne zdzierstwo.

I po prostu spróbuj mnie znaleźć, więc znajdę coś

Interesuje się zagadnieniem internauci próbuje dowiedzieć się, gdzie to jest, wyszukiwarka Taggle? Po kilku próbach nadal wyszedł w systemie. A to, co widzimy w końcu? Początkowo wzrok się być normalne, „Google-Tagle” strona wyszukiwania, wpisać zapytanie, a przekierowanie tutaj:

Humor dzieci, aby nie zajmować. Powrót do poprzedniej strony z ciągiem wyszukiwania w Taggle i przesuń go w dół nieco, możemy zobaczyć wyjaśnienia istnienia tego zasobu. Więc wszystko się banalne proste. Rosyjscy seria TV zobaczyć oryginalny silnik wyszukiwarki USA nie można (pytania użytkowania, reklama), ponieważ dla nich stworzyć podobny, ale nie taki system (za plagiat nie jest niezwłocznie dostarczana do sądu). Wszystkie prace, które można wykonać w wyszukiwarkach Taggle, zostaje przekierowany do tego samego Google. Wracając do powyższej analogii, to jest jak zapytać jakiegoś przyjaciela: „Hej, wiesz, w bibliotece miejskiej ma kilka książek Agathy Christie?” A on odpowiedział: „Idź i zapytaj bibliotekarza, on dokładnie aż do tej pory. "

Wnioski, panowie

Nie jest konieczne, aby łamać głowę, szukając czegoś, a nie. W sieci istnieje wiele różnych wyszukiwarek, praktycznie każdy kraj, który ma połączenie z globalnej sieci, ma swoje własne wyszukiwarki. Chłopaki ciężko pracują algorytmów dla każdego użytkownika można znaleźć wszelkie informacje niezbędne do pracy, szkoły, prognozy pogody lub znaleźć schemat haftu – cokolwiek.

Trochę wyszukiwarek rzeczywistych

Lider na popularności wśród usługi wyszukiwania jest niewątpliwie założona w 1998 roku przez Google Inc. Na użytkowników domowych są bardziej otwarte przestrzenie dają pierwszeństwo „Yandex” – IT-rosyjskie przedsiębiorstwo, założone rok wcześniej, z bohaterem Arkadiem Volozhem. Jego wkład w poszukiwaniu informacji, skromnie oszacowano pierwsze miejsce wśród rosyjskich użytkowników, a czwarte miejsce w liczbie żądań użytkowników na całym świecie. Przed jego chińskiej wyszukiwarki z ładnym brzmiącej nazwie Baidu i Yahoo! – wyszukiwarka USA, którego podstawa była w 1995 roku. Bing podsumowuje pierwszej piątce – pomysłem „Microsoft”, która, nawiasem mówiąc, posiada własny silnik do Yahoo!. Usługa jest nie wszystkie wyszukiwarki będą mogli skorzystać z prostego użytkownika, choćby dlatego, że Baidu – całkowicie chińska wyszukiwarka, w której, według użytkowników, to trudno będzie znaleźć coś, nie znając języka. A w słowach rosyjskiej reakcji, co następuje:

Niewinny fraza w prosty rosyjskie słowa wyszukiwarce pierwszy odpowiedział „pikantne” treści. Co chcemy po to – korzystając z zaufanych wyszukiwarek nie przypadkowo wędrować do stron o wątpliwej reputacji.