335 Shares 1042 views

Niesamowite i zmienną gęstość wody

Fakt, że woda jest substancją obecny niemal wszędzie, jak również jego dominującą rolę w tworzeniu i utrzymaniu większości form życia, które znamy z przedmiotu szkolnego. Co jeszcze można powiedzieć o niezwykłych właściwościach H2O?

Fizyka mówi, że jedną z głównych cech jest gęstością wody. Kryterium to rozważymy bardziej szczegółowo. Co to jest wartość? Gęstość wody, a także każda inna substancja lub materiał pokazuje, jak wiele, a dokładniej, co jest zawarte w masie określonej objętości substancji.

Co jest tak niesamowite, że jego gęstość wody jest konieczne, aby mówić osobno? Po pierwsze, jest to uzasadnione przez liczbę jego gatunku. Woda może być świeża woda i sól, ciężki i bardzo ciężki, żyjących i zmarłych. Ponadto, każdy znający terminy takie jak woda gruntowa i wody mineralnej, wody deszczowej lub stopienia wody strukturalnego nawet suche. Woda, jak wszyscy pamiętamy, może być w stanie stałym, ciekłym lub gazowym stanie, zwany agregacji. Oczywiście gęstość wody z solą różni się od gęstości deszczu lub zamrożone.

Zbadania właściwości materiałowe (w tym gęstość wody) w normalnych warunkach, w których zakłada się wartość ciśnienia atmosferycznego 760 mm Hg. Art. oraz temperatura otoczenia równa 0 0 C z tymi parametrami zmieniać, w szczególności się zmieniać w zależności od właściwości i substancji. Wszystkie, z wyjątkiem wody. Gęstość wody przy różnych temperaturach, w normalnych warunkach nie będzie znacząca.

W przeciwieństwie do innych elementów, zmniejszając gęstość po podgrzaniu wody w zakresie od 0 do 4 stopni Celsjusza, jego gęstość wzrasta. Po ochłodzeniu, objętość i gęstość wody ponownie zachowywać nienaturalnie: jego wzrost objętości i spadek gęstości. Jest możliwe, aby obserwować w sytuacji, gdy zamarznięta woda rozkłada rur wodociągowych. W dzikich niezwykłą właściwością H2O chroni dolne warstwy zamarzaniu wody i zapisuje życie mieszkańców. Jeśli chodzi o wzrost temperatury wody, po upływie 4 0 ° C, jego gęstości, a także w trakcie chłodzenia, zaczyna spadać. Wakacje Woda morska i te pomysły, pokazując maksymalną gęstość w temperaturze poniżej zera.

Zaskakujący fakt, że doskonale czystej wody bez obecności pęcherzyków powietrza i mikroskopowych wtrąceń brudu lub kurzu, oziębia się do temperatury -70 °, bez tworzenia lodu lub ogrzewać bez gotowania granicę temperatury 150 stopni Celsjusza. Takie anomalie możliwe w pewnych warunkach (podwyższone ciśnienie, na przykład) są i rozmnażaniem możliwe jedynie w warunkach laboratoryjnych.

Generalnie, gęstość wody wpływa na obecność zanieczyszczeń, pęcherzyków gazu i soli w kompozycji, przy czym wartość ciśnienia atmosferycznego, temperatura otoczenia, oraz szereg innych czynników zewnętrznych. Jest to prosta sprawa przestaje zadziwiać naukowców z ich absolutnie fantastyczne właściwości fizyczne, zdolność do zmiany składu chemicznego i struktury.