705 Shares 8352 views

Rechitsa Zakłady Sprzętu, Białoruś

JSC „Rechitsa Zakłady Sprzętu” – największa na Białorusi przedsiębiorstwa do produkcji elementów złącznych. Produkuje ponad tysiąc rodzajów produktów do różnych celów. Od 2006 roku zakład jest podział strukturalny gospodarstwo „białoruski hutnicze Firma”.


informacje historyczne

RMZ oparte braci Rikk w 1911 roku. Początkowo był to mały warsztat do produkcji drutu i gwoździ, ale rok później firma rozszerzyła trzykrotnie. Na dzień trzydzieści pracownicy wyprodukował ponad 30 funtów paznokci.

Po zakończeniu obrotu, fabryka upaństwowiono, ale profil produkcji pozostały niezmienione. W czasach sowieckich, Rechitsa produktów sprzętowych fabryka została uznana za „zamożnych” firma o stabilnej rynku zbytu. Ale po upadku ZSRR wyjściu faktycznie zatrzymany. Dopiero po przybyciu w 1999 roku utalentowany menedżer Adam Vashkov RMZ zyskała drugi oddech.

Rechitsa Hardware roślin: Produkcja

Dziś RMZ dostarcza produkty konsumentom około 1400 tytułów. Firma specjalizuje się w produkcji:

  • Różne rodzaje drutu.
  • Śruby.
  • Paznokcie.
  • Nity.
  • Śruby.
  • Orzechy.
  • Osie.
  • Śrub.
  • przetyczki.

Jakość produktów

Rechitsa Zakłady Sprzętu produkuje wysokiej jakości produkty. Byli szczęśliwi nabyć wewnątrz Białorusi, Rosji, blisko i daleko za granicą. Przedsiębiorstwo w 2000 roku wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z ogólnie przyjętymi standardami międzynarodowymi. Obejmuje ona zarówno sektora produkcji i sprzedaży. Więcej niż 90% z całej gamy produktów certyfikaty. Przede wszystkim dotyczy to najbardziej bieżące pozycje: paznokcie, złączy, przewodów i innych.

Wielokrotnie Rechitsa Hardware Roślin został zwycięzcą w konkursie „Najlepsze towary przemysłowe Białorusi”, „najlepszy towar na rynku rosyjskim.” Dwukrotnie uhonorowany nagroda firmy białoruski rząd do wytwarzania produktów konkurencyjnych oraz wprowadzenie innowacyjnych metod zarządzania jakością. RMZ trzykroć zachęcani nagrodę Ministerstwa Przemysłu Białorusi.

Produkcja w zakładzie lubiany i partnerami zagranicznymi. W 2011 RMZ wszedł do finału turnieju „duże przedsiębiorstwa”, które określały produkcję Europie Środkowej i Wschodniej. W tym samym roku został członkiem Klubu Europejskiego liderów jakości.

eksport

Rechitsa Zakłady Sprzętu czuje się pewny siebie na światowym rynku elementów złącznych. Prognozowany poziom eksportu 50.000 ton rocznie. Udział sprzedanych produktów za granicą waha się między 85-90% całkowitej produkcji przemysłowej.

Zakład kontroluje prawie połowę rynku wyrobów metalowych Czechy, Francja – 20%, Niemcy – 18%, Włochy – 12%. Popyt na produkty pozwala utrzymać dodatni bilans handlowy z ufnością. W 2011 RMZ uznany za najlepszego eksportera Białorusi. Podczas obecnej dekady, firma ma 10-krotnie zwiększone wytwarzanie produktów sprzętowych.

Inwestycji i innowacji

Rechitsa Zakłady Sprzętu regularnie wprowadzając innowacyjne technologie. Pięć lat temu, zdobył sklep cynkowania ogniowego. W nim dużych konstrukcji stalowych i rur sverhstoyky stosowanych antykorozyjną warstwy powłokowej. Ochrona umożliwia produkty służyć przez 100 lat bez korozji.

Dziś problem jest rozwiązany zastępując end-of-life wyposażenia w elementy złączne sklepowych. Zainstalowano bardziej efektywny i mniej energochłonne maszyny i urządzenia. Pozwalają one na znaczne oszczędności i rozpocząć produkcję nowych produktów. Reorganizacja i ponownie czeka na branży paznokciowej. paznokcie produkcja sięga 4000 ton miesięcznie.

Projekt zakłada modernizację galwaniczną wzrost produkcji w zdolności do cynkowania łączników metodą elektrolityczną. Pracownicy fabryki mają nadzieję produkować około 800 ton odpornych na korozję metalowych wyrobów miesięcznie.

RMZ dąży do zminimalizowania komponent importu w procesie wytwarzania, oraz która jest tak niska, – 7%. W szczególności, zamiast pojemnika z Czech zaczęli kupować pakowania Białoruś.

Biorąc pod uwagę, że krajowe potrzeby republiki nie obejmuje więcej niż 10-15% swojego sprzętu, firma stara się poszerzyć geografię dostaw. Produkty RMZ kupiony w Niemczech, krajach Beneluksu, Francji, Włoch, Mołdawii, Austrii, Czechach, Polsce i innych krajach. Znaczna wielkość sprzedaży rozliczane przez EWEA partnerami – Rosją i Kazachstanem. W tej chwili Rechitsa Sprzęt jest największym wyspecjalizowanym roślin w Europie.