722 Shares 6115 views

Słodkie wino: jak wybrać i gdzie kupić. Czerwone wino słodkie. Białe wino słodkie

Wystarczy wybrać i kupić butelkę drogiego wina – to nie jest wszystko, co jest potrzebne do posiłku. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie dania powinny dać ten znakomity napój.

Wybór win

Wiele osób wie niewiele na temat wina, na przykład, tylko odmian: wino słodkie, półsłodkie, suchy, biały i czerwony. Dla przeciętnego konsumenta ta wiedza wystarczy. Ale w życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, gdy ma do czynienia z wyborem napoju jest doskonała jakość, która będzie idealnym dodatkiem do świątecznym stole.

odmiany napojów

Wszystkie wina są bardzo różne, często zależy od tego czy materiał źródłowy był używany w ich przygotowaniu. W przypadku odmiany winorośli ma wartość, która jest używana przez producentów podczas tworzenia wina, jakie tereny pod uprawę winogron. Jest to tylko jeden z doświadczeniem staje się mądrzejszy i bardziej się na swoich błędach jest w stanie stworzyć naprawdę świetny i docenić rzeczy.

Pod względem wytrzymałościowym wina może być młody, bez czasu lub odwrotnie, aby przeżyć. Uważa się, że wino ponad siedemdziesięciu lat, traci swoją wartość. Jednakże, jeśli opierają się na słowach Parker, krytyka win, win tych najcenniejszych i niosących ogromne korzyści dla organizmu.

Klasyfikacja win

Jeśli opierać się na rosyjskie standardy, liczba cukier i alkohol etylowy wina dzielą się na:

– sztućce, naturalne wino;

– suche, półwytrawne lub półsłodkie wino ;

– Wina specjalne (słodkie wino, deser, poludesertnoe, silne i likier);

– smaku wina;

– win musujących, które są wypełnione za pomocą dwutlenku węgla podczas ich ponownego fermentacji.

Najbardziej znanym musujące białe słodkie wino na świecie, oczywiście szampan.

Czynniki, które warto zwrócić uwagę przy wyborze napoju

Wybierając wino w sklepie, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

1. W sklepie trzeba kupić tylko wino, suchy lub słodki, jak w Rosji i krajach sąsiednich mogą być sprzedawane także słodkie wina, ale są słabej jakości.

Często wlać winomateriałów tandetne. Ponieważ pół-słodkie wino więcej środków konserwujących, a nie w winach suchych lub słodki. W winach wytrawnych, proces fermentacji jest spowolniony z powodu niskiej zawartości cukru i słodkiego wina, przeciwnie, za pomocą cukru, który działa jako naturalny środek do fermentacji, proces nie spowalnia.

Jeżeli kupujący zdecyduje się na zakup na swoim świątecznym stole butelkę wina półsłodkie, automatycznie zgadza się wlać do swojego ciała z dużą ilością konserwantów i dodatków chemicznych.

2. Zwróć uwagę na producenta. Wszyscy szanujący się firma chce ich marka została uznana. Aby to zrobić, etykieta mają nazwę swojej spółki duże i jasne, tak, że ludzie mogą go łatwo odczytać.

3. Innym ważnym punktem – rok zbiorów. Na każdej etykiecie wina muszą być umieszczone, kiedy to został zebrany. W przypadku, gdy nie ma takich informacji, warto zastanowić się, czy nie jest to butelka z konserwantem.

4. winogron. Wiele z tych win są przez zmieszanie kilku odmian winogron, w tym przypadku, producent jest zobowiązany do określenia na etykiecie, która klas były mieszane.

Na półkach w sklepach, można znaleźć tylko z winy mieszanych winogron jak wino z pojedynczej odmiany wina są drogie i nie są sprzedawane w zwykłych sklepach.

Wyjątkiem od tej reguły może być wina francuskie. Francuskich producentów nie może wskazać odmiany winogron, a proces ten musi być ściśle na poziomie regionalnym. Białe wino słodkie wielkie okazują na francuskich producentów.

5. Pakowanie i korka. Najlepiej kupić wino w butelce lub beczce. Wino sprzedawane w kartonach, może być używany do gotowania. Jeśli producent zdecydował się zapisać na środki opakowaniowe, a wino miał słabą jakość.

6. Cena napoju. Należy pamiętać, że wszystkie jakości produktów i kosztowne. W żadnym wypadku nie można kupić wino w niskiej cenie. Najlepsze wina są sprzedawane w najlepszych cenach.

Gdzie kupić wino

Wybierając miejsce, aby kupić butelkę wina zależy od wielu czynników: dla kogo kupiła, za każdym razie, ile czasu tam jest do wyboru i, oczywiście, co finansuje nabywcy.

Jeśli chcesz kupić butelkę wina na obiad dla rodziny, dużo czasu tam, a finanse nie pozwalają na zakup drogiego wina, a następnie można odwiedzić supermarket i przy użyciu wskazanych powyżej zasad kupić wino.

Jeśli chcesz dać wino jako prezent lub po prostu chcą cieszyć pyszne wino, należy odwiedzić wyspecjalizowaną sklepy z winem. Najlepsze wina, przedstawił im zawsze wysoką jakość.

W takim przypadku, jeśli masz kontrowersyjną kwestią dla producenta lub jakości, konsultanci handlowi oferują swoją pomoc. Butik można kupić tanie wino i drogie, wyższej jakości. Różowe słodka wola doskonałe zakupy w butiku, ponieważ tutaj można doradzają i oferują szeroki asortyment win. Istnieją również butiki, co powoduje małą restaurację. To kupujący dostaje możliwość degustacji wina, połączyć go z niektórych potraw i podjąć ostateczną decyzję.

A najbardziej przyjemne miejsce – restauracja, w której można skosztować najlepszych win. Zdarza się również, że słaba jakość wina w restauracji prezentowane na ogromne ceny, ponieważ marża wynosi od czterdziestu do stu procent. Ale nie zapominaj, że to wszystko zależy od restauracji i kelner całkowicie zaufać smak nie jest tego warta.

Poprzez zakup najlepsze wino możliwe do zrobienia go podczas podróży. Po tym wszystkim, gdzie, jeśli nie w kraju wina można kupić najwyższej jakości napoju. Po prostu nie przegap tego stopnia, że istnieją ograniczenia dotyczące przywozu alkoholu do kraju.

Co to jest wino

Wino pierwszy napój alkoholowy, który jest otrzymywany w wyniku naturalnej fermentacji soku z winogron. Najczęściej wino z soku z winogron, może to być różnego rodzaju.

W produkcji winogron są zazwyczaj podzielone na dwie grupy: białych i czarnych, czasami określane jako czerwony. Kolor pełnia może być białe, czerwone, różowe wino.

Gdzie wino jest produkowane

Wino jest produkowane w wielu krajach europejskich. Ale liderzy w branży wina zaczęła Francji, Włoszech i Hiszpanii. Każda narodowość ma swoje własne rodzaje napojów alkoholowych. Dla każdego z nich są specjalnie wybrane potrawy, które są duo lepiej pokazać swój smak. Musujące słodkie białe wino, od nazwy którego Carlo Rossi, przyniósł sławę w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a mianowicie w Kalifornii. Jest to jeden z godnych przedstawicieli białego wina w swoim rodzaju. Wiodącym eksporterem staje Niemcy.

najlepsza kombinacja

Czerwone wino słodkie idealnie pasuje do tej roli, jeśli menu jest obecny lub pieczonego kurczaka z makaronem. Czerwone wino będzie doskonałym dodatkiem do hamburgerów i steków. Czerwone wino słodkie jest bardzo popularny i ma duży wybór na rynku wina, począwszy od jasnego „Pinot Grigio” a kończąc na „owoc” Pinotage.

Doskonałe wcielenie, kiedy słodkie czerwone wino podawane jest z deserem. Na przykład, czerwone wino słodkie „Vintage Port”. Cechy smakowe napoju, to oczywiście docenić.

Białe wino słodkie delektować się dobrym jedzeniem na jasnym tle, które mogą być przypisane i sałatkę z kurczaka, ryb i cielęciny.

etykieta wino

Ale kupić butelkę dobrego wina, czy to pod każdym względem – nie wszystko, co jest potrzebne do posiłku. Po tym wszystkim, koneserzy wina wiedzą, że prawdziwe wino zauważa możliwie najlepsze doświadczenia w pewnej postaci okularów. I że proces został smakując wino na wysokim poziomie, został wymyślony przez specjalną etykietę wina. Zgodnie z tymi zasadami etykiety jest uważane za związki i specjalności wina, jak również zasady serwowania wina.

A co na temat procesu degustacji wina! Jeśli chodzi o kolor dziobowy, struktura, zapach, smak i posmakiem osoby. Tylko prawdziwi eksperci w swojej dziedzinie doskonałą pracę z procesem degustacji.