444 Shares 1167 views

System Tabata do utraty wagi: harmonia i siła w krótkim czasie

Stopa osiągnięcia pożądanych rezultatów w nowoczesnym sporcie od dawna priorytetem. Ponieważ profesora z Uniwersytetu w Tokio Izumi Tabata opracował nowy sposób szkolenia, który składa się z naprzemiennych okresów działania obciążenia o dużej intensywności (20 sekund), a reszta (10 sekund). Wszyscy są zaproszeni do wykonywania osiem rund, które w miarę upływu czasu trwa tylko 4 minuty, ale ilość spalonych kalorii, zazwyczaj traci 20 minut szybki marsz.


Przyspieszania przemiany 15 razy – istotną zaletę, którą stanowi układ Tabata utraty wagi. Przy regularnym wysiłku, organizm przystosowuje się do nowych warunków działania. Metaboliczne podwyżki stóp nawet w spoczynku, a ciało spala tłuszcz.

System Tabata za odchudzanie diety skutecznie, co prowadzi do spadku masy mięśniowej z powodu braku kalorii i składników odżywczych. Trening interwałowy, wręcz przeciwnie, daje sygnał do zwiększenia mięśni i ich procentowy udział tłuszczu. Bo ludzie szybko stał szczupły, ciało staje się ulga.

Ciało ma dwie cechy:

  • pojemność tlenową (zdolność komórek do absorbowania tlenu do wytwarzania energii);
  • Próg beztlenowych (maksymalną ilość energii wytwarzanej podczas głodu tlenowego).

Pragnienie tych dwóch wskaźników przyczynia się stać monter, szybciej spalić tłuszcz, pozbyć się choroby serca. System Tabata do utraty wagi jest bardzo skuteczne, ponieważ w ciągu zaledwie 2 miesiącach wzrostów szkoleniowych, dane te są 14 i 28%. Rozważyć jego możliwości.

System Tabata dla początkujących może wydawać się ciężki rodzaj testów fizycznych. W ciągu zaledwie 4-8 minut ćwiczeń, ciało poczuje się jak po wyścigu kilometr. Dlatego konieczne jest, aby znać zasady działalności budowlanej:

  1. Za pomocą ćwiczeń, które wymagają wielokrotnego mięśni: wspinacz (jogging w miejscu, w naciskiem leżącej), przysiady, pośladkowy most, naciskać żadnych gatunków.
  2. Nie obejmują Tabata trening nowe ćwiczenie. Najpierw musimy się uczyć i doprowadzić do idealnego wykonywania techniki, a następnie zwiększyć prędkość.
  3. Dodaj ćwiczenia z hantlami średniej wagi, dzięki czemu można wykonać 7-8 powtórzeń.
  4. Nie nadużywać HIIT. dość początkującym dać im 2-3 razy w tygodniu, a pozostałe 2-3 dni w tygodniu poświęcić siłownia, bieganie lub pływanie.

Nawet proste ćwiczenia w treningu interwałowego tryb staje się trudniejsze i bardziej efektywnie. Ponieważ początkujących wygodne odskocznią jest joga. System Tabata umożliwia korzystanie z niemal każdej asany do ćwiczeń, ale są uważane hinduskich pompek lub „bombowca dive” najbardziej skuteczne. Przy wykonywaniu powolnych załadunku z tyłu, cały przednią część ciała, ramion i barków, a także poprawić elastyczność i postawy. Jednak skuteczne spalanie tłuszczu dostarcza dokładnie układ Tabata. Wyszczuplające następujące asanas idealnie pasuje: krzesełko stanowią, stwarzają Warrior 1 i 2, wszystkie rodzaje taśm. Oczywiście, przed każdym treningiem trzeba się rozgrzać – biegać i skakać w miejscu przez około trzy minuty, aby rozgrzać mięśnie.