240 Shares 1268 views

Rdzenna ludność Hiszpanii. etnologia

Idąc do Hiszpanii, często myślimy o tym, że o zabytki widziane na plaży iść i co nowego poznać kulturę kraju. Na tych samych kilku osób uważa, że atrakcyjność turystyki w Hiszpanii zależy od rdzennych mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Załóżmy Pierce pochodzenie etniczne narodowości hiszpańskiej.

Do tej pory, liczba ludności Hiszpanii jest około 40 milionów ludzi. W ciągu ostatnich kilku wieków, jego wzrost był bardzo niski. Od połowy 16 wieku, kiedy populacja Hiszpanii – ok. 7,5 mln, to podwoiła się w 300 lat. Po tym, do następnego stulecia, to zwiększona nawet dwukrotnie. W połowie 20 wieku ludności wynosiła około 30 milionów dolarów. Man.

Czasami wzrost ludności w lewo negatywna, co wiąże się z napływem imigrantów na początku 1900 w związku z odkryciem Nowego Świata. Ponadto w tym czasie śmiertelność równolegle do spadku liczby urodzeń.

Hiszpania ma najniższą gęstość zaludnienia w Unii Europejskiej – średnio 78 osób na kilometr kwadratowy. Jednak, podobnie jak w innych krajach, duża koncentracja ludności koncentruje się w obszarach peryferyjnych i miast, ze względu na nierówne ekonomiczny i społeczny. To ciekawe, że żeńska populacja Hiszpanii więcej niż mężczyzn.

Skład etniczny i pochodzenie Hiszpanów

Populacja Hiszpanii jest dość zróżnicowana ze względu na liczne najazdy na jego ziemi. Początkowo Półwysep Iberyjski zaludnionych Iberyjski (około 3 tysiąclecia pne). Począwszy od 7 v. BC południowo-wschodnie i południowe wybrzeże został zbudowany na greckiej kolonii, ale sto lat później zostały one wyparte karfegyanami. W tym samym okresie, północnej i środkowej regionów półwyspu podbili Celtów. Druga wojna punicka zakończyła się zwycięstwem Rzymian, a oni zajmowali większość terytorium. Ich dominacja na Półwyspie Iberyjskim, został opóźniony o więcej niż 600 lat. Po że ziemia współczesnej Hiszpanii zaczęli osiedlać Wizygotów z ich stanem z centrum w mieście Toledo. istniała przed inwazją Maurów z Afryki Północnej w 711. Prawie 800 lat Arabowie odbyła tutaj swoją siłę. Między innymi, ponad 1500 lat w hiszpańskich Żydów (300-500 tys. Ludzi) żyje.

Rasowe i etniczne różnice nie przeszkodziły wiele mieszanych małżeństw. W związku z tym większość członków drugiego pokolenia muzułmanów stały się osoby o mieszanej krwi. Kiedy to było oficjalnie w Hiszpania przyjęła chrześcijaństwo, Żydzi i muzułmanie czuli dyskryminacji. Więc musieli przyjąć nową religię, aby nie zostać wydalony.

Mówiąc o wyglądzie między Hiszpanie często spotkać ludzi z afrosemitskimi i arabskich funkcji. To było pojawienie skrzydlaty wyrażenie „Afryka zaczyna się w Pirenejach.” W tym samym czasie, wielu mieszkańców północnych odziedziczyliśmy od Celtów i Wizygotów jasną skórę, niebieskie oczy i brązowe włosy. Południowe obszary są głównie zaludnionych przez czarnookich ciemnoskórych brunetek.

Do tej pory ludność Hiszpanii wynosi 75% Hiszpanów, reszta – to Galicjanie, Baskowie i Katalonia. 95% katolików, inne – protestanckich (muzułmanów i Żydów). To jest krótki opis etnologicznych Hiszpanii.