118 Shares 8696 views

Jak malować pisanki

Easter egg – obowiązkowym atrybutem świąt wielkanocnych. W te wakacje, zajmują one wpisują się na stole, jeść je najpierw, rozdaj ubogim, dać do rodziny i przyjaciół, i wyszedł z kościoła.


Dlatego postanowiłem pomalować jajka na Wielkanoc? Skąd tę tradycję?

W tradycji biblijnej mówi, że Mariya Magdalina dał cesarz rzymski jajko Tyberiusza, mówiąc frazę: Monarcha nie wierzy w to co zostało powiedziane i powiedział, że zmartwychwstanie jest możliwe – to jak biały jaj może stać się czerwony „Chrystus zmartwychwstał!”. I właśnie te słowa brzmiały, białe jajko był jasny czerwony. I nie było tradycji malowania pisanek, który istnieje do dziś.

Wiele gospodyń domowych tradycyjnie malować jajka trzy dni przed Wielkanocą – w Wielki Czwartek. Istnieje wiele różnych sposobów. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych barwników lub użyć różnych warzyw soki produkować różne kolory. Na przykład, aby malować pisanki w kolorze jasnożółtym lub czerwonawo-brązowym, trzeba gotować je w skórki cebuli. Intensywność zabarwienia zależy od liczby łusek. sok buraczany pozwala malować jajka od jasnoróżowego do bordowy. Im dłużej interakcja jajka z sokiem, tym bardziej intensywny odcień wola. nadaje się również do zastosowania wywar z liści brzozy. Dzięki niemu plama jajko w kolorze żółtym lub złotym kolorze.

Pisanki są nazywane „Krashenki”. A „pysankas” nazywają te piękne ręcznie malowane.

Aby uzyskać różne wzory na jajach bez ich zdolności plastycznych, gospodynie uciekają się do różnych metod.

Można uzyskać obraz nakrapiane, jeżeli przed gotowaniem w skład barwnika mokrej rolki jajo w suchym ryżem i zawinięte w gazę. Ryż powinien dobrze przylegać do komórki jajowej, więc końce gazy powinny być szczelnie przymocować wątek.

Aby uzyskać efekt marmuru na jajka, owinąć je w cebuli skórki i związać szczyt z materiału bawełnianego, która zamykaną zostawić odcisków palców na obudowie.

Innym ciekawym sposobem, aby produkować wzory na jajach – przy farbowaniu tkaniny. Aby to zrobić, trzeba znaleźć różne kolorowe łaty z jedwabiu, które są łatwo rzucić. Owijać przemyto jaja jedwabiu, a następnie tkaniny nici wiążącą, zanurzanie w ciepłej wodzie i gotować przez 10 minut po ugotowaniu.

Dla jaj z pięknymi wzorami trzeba taśma. Wyciąć z niego różnych figur – kwiaty, serca, gwiazdki. Na gotowane i suszone jajko wklej wynikające wzory i kolory w jakikolwiek sposób. Gdy jaja są chłodzone, trzeba ostrożnie usuń taśmę. Możemy uzyskać ładne pisanki z wzorami! Również dla wzorców można korzystać z pięknych liści różnych roślin. Zebrać kilka różnych kwiatów i trawy, mocno dociskając je do ugotowanego jajka biały i bezpiecznie kapronu wątku. Po tym można rozpocząć kolorowanie wygodne dla Ciebie.

Można również pomalować jajka w dwóch kolorach, zanurzone w skręcić w różnych połówek barwników spożywczych w różnych odcieniach. Umieścić przejście barw można związać taśmę.

Wiele z nich jest już ozdobione kraszanki różnych naklejek. Wygląda to bardzo interesujące. Istnieje nawet specjalny film, który, pod wpływem ciepłej wody mocno przydzielonych jajkiem, tworząc efekt „Pisanki”.

Życzymy udanej Wielkanoc! Pomoże to pyszne ciasta i piękne pisanki. Zdjęcia z opisanych metod są przedstawione w tym artykule.