725 Shares 2080 views

Gdzie się udać w Anapa na wycieczkę?

Anapa – prawdziwa mekka dla turystów krajowych. Rocznie odwiedziliśmy to miejsce sporo turystów z krajów sąsiednich. Przez cały rok, obszar wypełniony około 4 mln turystów. Zamówienia te mają mnóstwo kurortów, sanatoriach, domach wypoczynkowych, małych prywatnych i dużych hotelach metropolitalnych. W tym samym czasie można nie tylko odpocząć na plaży. Przekonajmy się, gdzie iść do Anapa, aby uzyskać cały szereg pozytywnych emocji z wizyty w ośrodku?


delfinariów

Gdzie można przejść do Anapa, dostać dobrą zabawę z całą rodziną? Całkowicie w duchu wakacje morze, odwiedź lokalnego delfinarium „Nemo” i akwarium o nazwie Ocean Park. Raz na uczelni, należy szukać w strefie zamieszkanej przez Arctic pingwinów, odwiedź zoogalereyu, spojrzeć na zabawnych pokazów prezentujących delfiny.

Jeśli mówimy o Wpisowe, dorośli będą musieli za to zapłacić od 200 do 600 rubli, w zależności od szerokości geograficznej listy zaplanowanych wydarzeniach uczestniczyć. Dla dzieci w wieku poniżej 5 lat po wejściu nadal pozostaje wolny.

Muzeum Gorgippia

Gdzie się udać w Anapa na wycieczkę? Jedną z głównych atrakcji miasta, które cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, jest historycznym i muzeum architektury Gorgippia. Na rozległym terytorium gości Pokaż na świeżym powietrzu:

  • wyrobiska dawnych osiedli;
  • zniszczone, zachowane mury stuletnich budynków, wszelkiego rodzaju nagrobków, kolumn;
  • stare pieniądze i naczynia i inne przedmioty gospodarstwa domowego.

Myślenia, gdzie iść do Anapa, nie jest zbyt daleko od miasta, warto udać się tutaj. Do tego istnieje kilka powodów. Przede wszystkim, bilet wstępu dla jednej osoby kosztuje tylko około 100 $. Ponadto wizyta w muzeum pozwoli zrozumieć historyczne znaczenie tego regionu. Do powyższej opłaty, możesz być jak muzeum, po prowadnicy, ciekawe historie, które nie pozwoli nudzić.

Dom jest do góry nogami

W Anapa ma odwrócony dom, jeden z nielicznych na świecie. Wyprostowany takie udogodnienia specjalnie dla turystów. Jednak z tego, że nie stają się mniej interesujące.

Aby znaleźć dom do góry nogami, konieczne jest, aby dotrzeć do parku z okazji 30. rocznicy zwycięstwa. Następnie trzeba wykonać do budowy sceny letniej. Tu i znajduje niezwykłą strukturę.

Upside down dom został otwarty w Anapa do odwiedzenia w 2014 roku. Pomysły na jej budowę lokalnych architektów zwrócił, koncentrując się na podobnych budynków, które są dostępne w Austrii.

Odwiedź oryginalna restauracja jest zalecany dla tych, którzy nie mogą dowiedzieć się, gdzie iść w Anapa i jednocześnie chce doprowadzić do odpoczynku mnóstwo pozytywnych, kreatywnych zdjęć.

Zimą i jesienią, aby wprowadzić niezwykły dom może być nie więcej niż 100 rubli. W okresie letnim, ze względu na obfity napływ turystów, trasa będzie kosztować nieco droższe.

fontanny muzyczne

Gdzie się udać w Anapa z dzieckiem? Jednym z ulubionych miejsc w miejskich dzieci są fontanny muzyczne. Zaleca się tu wieczorem po zmroku. Tylko w tym przypadku będzie to możliwe, aby w pełni cieszyć się wydarzenie zabawa.

Znajdź muzyczny kompleks fontanny w Anapa mogą zaparkować przed osiągnięciem 30. rocznicy zwycięstwa. Landmark jest zbliżony do administracji miasta.

W lecie, dochodzimy do fontanny, setki rodzin z dziećmi, którzy chcą zapoznać się z ogromnym strumieniem wody, która pulsuje przez żywą muzyką. Te źródła są dostępne w prawie każdym mieście. Jednak muzyczny spektakl jest nigdy nudny i dzieci będą się świetnie bawić na dobranoc.

Aquapark

Może park wodny o nazwie „Golden Beach” jest jednym z najbardziej popularnych miejsc odpoczynku w mieście. Są stale koncentruje się tłum. Dlatego miejsce to nadaje się tylko do tych rodzin, którzy lubią hałaśliwe, aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Z tego samego powodu zaleca się tu wcześnie rano, w czasie, aby zarezerwować bilety i podjąć najbardziej wygodne miejsce na leżakach.

W parku wodnym istnieją dziesiątki atrakcji. Koszt wizyty wynosi około 1000 rubli dziennie dla dorosłych i 500 rubli dla dzieci.

łysa góra

Hill, znany jako Łysej Górze, wygląda to doskonałe miejsce dla turystów, którzy chcą wiedzieć, gdzie iść do Anapa cieszyć mnóstwo spacery w spokojnej okolicy na rowerze.

Długość drogi stąd do miasta jest około 3 km. Utwory są płaskie i zdeptany. Dlatego to minie bez żadnych problemów, nawet tych turystów, którzy nie są zbyt dobre do jazdy na rowerze.

Między innymi, Łysa Góra jest dobrym rozwiązaniem dla pieszych wycieczek. Od jej szczytu roztacza się piękny widok na miasto i morze. Szczególnie malowniczych zdjęć można zobaczyć tutaj o zachodzie słońca.

wulkany błotne

Gdzie można jechać samochodem w Anapa? Atrakcyjnym miejscem dla turystów jest rezerwat, gdzie istnieją naturalne gejzery, które biją gorące błoto lecznicze. Znajduje się na Taman Peninsula, 80 km od Anapa. Nie oferuje najlepsze strefie rekreacyjnej z nowoczesną infrastrukturą. Jednakże, jeśli chcesz, możesz dostać się do dzikich miejscach, aby zobaczyć unikalne zjawisko naturalne jest całkowicie bezpłatne.

Jezioro Sukko

Malownicze jezioro, na którego brzegu rosną egzotyczne cyprysy, znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie Sukkah. To wygląda idealny dla tych, którzy szukają rozwiązania, gdzie można wybrać się na wycieczkę z Anapa.

Gdzie można chodzić samotnie wzdłuż brzegu jeziora lub piknik w przyrodzie z rodziną. Ponadto, możliwe jest, aby zamówić wycieczki pieszo lub konno.

Co przyciąga jeziora Sukko podróżnych? Przede wszystkim tutaj turystów przyjeżdża do patrzą na cyprys, który morzu zbiornik ma więcej niż 3 tuziny. Również na jeziorze przejść do obfitości nakupatsya, cieszyć się świeżym powietrzem, wspaniała przyroda, zdumiewające widoki, aby uchwycić niesamowite zdjęcia o zachodzie słońca.

Rezerwat Wielki Utrish

Gdzie się udać w Anapa na samochodzie? Jednym z najlepszych rozwiązań dla tych, którzy chcą cieszyć się życiem na zewnątrz, jest odwiedzenie rezerwatu Big Utrish. Podróżujący oczekują ogromny obszar, gdzie można wspinać się góry, odwiedź dzikie plaże, spacer do czystego Spring Lake, podziwiać widoki z wielu wodospadów. W rezerwacie występują pistacjowe lasy, które również przyciągają turystów.

Zaleca się, aby przejść przez kilka dni z namiotów. W ciągu jednego dnia jest trudne, aby zobaczyć wszystkie zabytki, które znajdują się na obszarze 18 hektarów. Zastrzegamy można znaleźć, przed dotarciem do wioski Sukkah lub Mały Utrish.

Dolina Lotuses

Gdzie się udać z Anapa siebie? Turyści, którzy kochają naturę, zaleca się, aby przejść do Doliny lotosu, który znajduje się w pobliżu stacji Golubitskaya. Kwitnienie rośliny egzotyczne tutaj występuje w okresie od lipca do sierpnia.

Można tu dostać i udał się na drodze Temryuk-boom. Najpierw musimy dostać się do rzeki Kozak Erik. Następnie należy kierować się znakami z napisem „Lotus”.

Jeśli nie są dostępne żadne transportu prywatnego, wycieczka do Doliny Lotuses można zamówić w jednym z biur podróży Anapa. Ponieważ droga nie jest blisko tutaj, aby być gotowym na to, co będą musieli wstać wcześnie rano. Tak więc można zobaczyć na własne oczy, jak ujawniono kwiatów lotosu.

farma krokodyli

Patrząc na miejsce, gdzie się udać, aby Anapa na samochodzie całą rodzinę, konieczne jest, aby rozważyć możliwość, aby odwiedzić farmę krokodyli. Tutaj odwiedzającym oferowane następujące programy rozrywkowe:

  • krokodyle i węże obserwacyjne;
  • drapieżniki samo pasze;
  • mini-zoo aktywnych zabaw, gdzie dzieci mogą cieszyć się z gry żółwie, króliki, innych zwierząt;
  • zwiedzanie ogrodu motyli tropikalnych;
  • Targi ze węże i krokodyle Tamers.

wine tour

Region ma najlepsze warunki klimatyczne dla rozwoju wina. Pokoje do degustacji najlepszych lokalnych próbek napoju są bezpośrednio w Anapa. Jednak o wiele bardziej interesujące, aby spróbować i zobaczyć wino ich procesie produkcyjnym, niejako od wewnątrz.

Ci, którzy chcą zapoznać się ze specyfiką produkcji win, warto odwiedzić rosyjski Wino, które znajduje się 50 km od Anapa. Tutaj, za niewielką opłatą (około 1500 rubli) dla turystów nie tylko zorganizować degustację alkoholu, ale także spędzić na lądzie, na której rosną najlepsze winogrona.

Średniowieczny zamek „Lwia głowa”

kompleks rozrywkowy, zaprojektowany jako średniowiecznego zamku, to wszystko to samo miasteczko Sukkah. Tutaj turyści organizują pokazy rycerskie bitew. Turnieje odbywają się na specjalnie wzniesiony w danych na arenie, która jest wykorzystywana w nocy na fajerwerki show.

Gdzie iść, resztę w Anapa, aby zanurzyć się w atmosferze średniowiecza, jednak „głowa lwa” zamku? Już w drodze na spotkanie z tradycyjną instytucję turystów tamtych czasach kraty bramy, masywne baszty, mury obronne. Wszystko to pozwala na kilka godzin do tyłu w czasie dzielnych rycerzy.

Podziwiać widoki można zarezerwować miejsce na arenie, która jest chroniona przed słońcem, wiatrem i deszczem. Czas rutyna jest 1,5 godziny. turnieje pokazowe odbywają się dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

muzeum krajoznawcze

Dobrym rozwiązaniem dla zabawy rozrywką w Anapa wygląda jak pójście do miejscowego muzeum historii, która jest poświęcona historii miasta. Prezentowana wystawa powiedzieć o czasie rosyjsko-turecki wojen, okres panowania królestwa rozwoju Bosfor, Anapa jako kurorcie. Istnieją również urządzenia, które są wprowadzane do lokalnej flory i fauny, dawnych mieszkańców Morza Czarnego.

Muzeum Historii lokalny ma specjalną hall of fame poświęconą bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Przedstawia: broni, dokumentów historycznych, Pasy żołnierzem, itd

Konkludując

Jak można zauważyć, Anapa – to nie tylko słońce, morze i piasek. Miasto i jego Rejonowy koncentruje się całe mnóstwo naturalnych, kulturowych i historycznych atrakcji. W wolnym czasie podróżujący dostęp do szerokiej gamy pouczające i zabawne wycieczki. Aby pozbyć się nudy podczas wakacji na plaży i zdywersyfikować swój pobyt w ośrodku, wystarczy rozważyć poważnie opcje przedstawione w materiale.