160 Shares 1866 views

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym CTP? Jaka jest odpowiedzialność agenta ubezpieczeniowego CTP?

U osób starszych, słysząc wyrażenie „agenta ubezpieczeniowego”, najczęściej w moich oczach jest osobą o nieokreślonej płci i wyglądu, a kompulsywnie spróbować przekonać do „myśleć z wyprzedzeniem i zakup polisy.” W rzeczywistości, tylko 15-20 lat temu, ten zawód jest dość popularny, byli zaangażowani w tę działalność głównie obywatele, którzy nie udało się jakiejkolwiek innej dziedzinie.


Dzisiaj, praca agenta ubezpieczeniowego w domu (OC, CASCO, ubezpieczenia majątkowe i więcej) jest dość popularny i prestiżowy, a pod pewnymi warunkami jest w stanie przynieść znaczne dochody.

Kim jest agent ubezpieczeniowy

Dzisiejsze środki – jest ambitnym młodym ludziom, którzy często mają wyższe wykształcenie i duże doświadczenie w dziedzinie komunikacji z klientami. Konieczności specjalistycznego szkolenia, taka osoba jest w stanie sprzedać wszystko – od wykałaczki do wieżowca, a to nie jest absolutnie nachalne. Akrobacje – do przeprowadzenia transakcji, tak, że po zawarciu umowy klient opuścił pełne poczucie własnej wartości i zrozumienie tego, co dokładnie był „panem sytuacji”.

Z reguły, agent ubezpieczeniowy nie jest pracownikiem firmy, i działa na podstawie umowy lub pełnomocnictwa. Oznacza to, że w przypadku jakichkolwiek nieporozumień wszystko odpowiedzialny bezpośrednio do Wielkiej Brytanii, a mediator niejako „niewinny”. Jednak nie oznacza to, że agent nie ponosi odpowiedzialności za nic, tylko w przypadku pokrywania się, będzie musiał odpowiedzieć do Wielkiej Brytanii, a nie klienta.

Przed objęciem agentem ubezpieczeniowym (CTP, Hull i wsp.), Powinien on nadal dobrą sądzę, ponieważ zawód ten należy do kategorii „stopkowy Wilk”, to znaczy nie zakładamy stałą pensję, a ludzie, którzy wolą pewną stabilność, nie jest podejście.

Kto może być środkiem SK

W zasadzie, w celu współpracy z firm ubezpieczeniowych nie trzeba skończyć z pewnej uczelni, takich jak lekarze i prawnicy. Profil i wielkość swojej edukacji tutaj nie jest tak ważne. Głównym kryterium dla tych, którzy zastanawiają się, jak stać się środkiem ubezpieczenie CTP – jest dostępność wolnego czasu i chęci komunikowania się dużo. Jako wolni strzelcy, większość IC szczęśliwy do rozważenia:

 • studenci (prąd, byłych i przyszłych);
 • emerytów;
 • emerytowany wojskowy;
 • młodych matek;
 • gospodyń domowych;
 • Każda osoba, która nie ma stałej pracy, ale kto chce zrozumieć mądrość nowego zawodu.

Najłatwiej jest w tej dziedzinie zakorzenić, którzy mają już duże doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi ludźmi: sprzedawców, nauczycieli, sprzedawców, marketingowców sieci, psychologów, lekarzy, dawnej dzielnicy i tak dalej.

Jaki powinien być dobry agent

Ci, którzy zdecydowali się wyjaśnić kwestię, w jaki sposób stać się środkiem ubezpieczenie CTP i spróbować swoich sił w tej dziedzinie powinny posiadać pewne cechy. Są to:

 • przyjemny wygląd – niezależnie od poziomu ich dochodów, środkiem UK musi być czysty, schludny, starannie ostrzyżone i wzbudzić pozytywne emocje potencjalnych klientów;
 • dobra pamięć – powinny stać się znają i pamiętają specyfiki danego produktu ubezpieczeniowego, by móc właściwie wyjaśnić swoje zalety; Ponadto, warto pamiętać i „specyficzność” z klientami, nawet jeśli na stałe;
 • towarzyskość – musi być w stanie nawiązać kontakt i szybko znaleźć sensownych odpowiedzi na różne problemy, a nie tylko recytować zapamiętanego tekstu, a odsetki od rozmówcy;
 • Agility – bardzo przydatna umiejętność wyjść z niekorzystnej sytuacji, w jakiś sposób – zamek szyfrowy na drzwiach lub wielkich właścicieli psów będzie czekał na progu;
 • odporność na stres – ludzie są różni, nie każdy jest w stanie poprawnie mówić, więc pamiętaj: klient ma zawsze rację i reagować nawet na najbardziej znanych chamstwa mieć uprzejmy uśmiech;
 • ciężka praca – w tym przypadku, aby siedzieć „na zapas ławce” nie zadziała, zarobki będą zależały od liczby klientów znaleziony;

Kiedyś poszedł ubezpieczycieli, pozwól mi nauczyć

Tak więc, cechy osobiste rozumieć, teraz porozmawiajmy o tym, jak zostać agentem firmy ubezpieczeniowej przez CTP – Ingosstrakh „SOGAZ”, „Reso”, „SSC” lub innej firmy do wyboru.

Oczywiście, żadna firma nie pozwoli pierwszy przybysz do reprezentowania ich interesów i realizacji umów w imieniu spółki – aby uzyskać to prawo, trzeba mieć specjalne szkolenie bezpośrednio z potencjalnym pracodawcą. Kursy te są często za darmo, jest przyszły agent będzie uczyć się podstaw sztuki negocjacji, obsługi obiekcje klientów. I, oczywiście, „kości” będzie demontować każdy produkt ubezpieczeniowych oferowanych przez spółkę, jej mocne strony i przewagi konkurencyjnej.

Zazwyczaj kursy trwają od jednego do dwóch tygodni do kilku miesięcy, szkolenia mogą być prowadzone zarówno w grupach i indywidualnie. Niektóre firmy angażują się również w edukacji na odległość lub zdalnych seminariów i konferencji Skype. Przed objęciem agentem firmy ubezpieczeniowej przez CTP, Hull i innych rodzajów ubezpieczeń, wnioskodawca musi nie tylko z powodzeniem ukończyć szkolenie, ale przekazać jakieś egzaminy i testy w badanych minęły. W niektórych firmach, szkolenia mogą być również rozłożone – każdy nowy poziom otwiera dostęp do dodatkowych produktów ubezpieczeniowych – im wyższy poziom, tym większy zakres polityk, które można zaoferować klientom.

cła

Po zakończeniu treningu, jesteś gotowy do pracy. Obowiązki agenta ubezpieczeniowego OC i wszelkie inne rodzaje ubezpieczeń to:

 1. Znalezienie i pozyskanie nowych klientów, poszerzyć swoją bazę klientów.
 2. Nowe kontrakty dla wszystkich rodzajów ubezpieczeń i rozszerzenie istniejącego (odnowienie).
 3. Samoocena szkody – pomimo faktu, że większość to został oddany pracownik, każdy agent musi być w stanie zrobić to sam.
 4. Ścisła kontrola i ochrona dokumentów – odpowiedzialność za opłat magazynowych i form leży całkowicie na agenta.
 5. Działania promocyjne – tym lepiej agent będzie mógł zaprezentować siebie, tym więcej klientów będzie miał.

Oczywiście, pierwsze dwa punkty są fundamentalne, to na jakość ich wykonania zależy bezpośrednio od przychodu.

Wynagrodzenie – dużo czy nie

Przed staje się środkiem do firmy ubezpieczeniowej OC lub innych rodzajów polis ubezpieczeniowych, powinni zrozumieć, że wyraźnie określony dochód Ci tutaj. Płace freelancer zależy od jego aktywności, szczęścia i ciężkiej pracy. Za pierwszym razem, gdy sprawdzone ramy będzie wystarczająco trudne. Przybysze aktywnych i dobrze zmotywowani są początkowo około 15 tys. rubli, i „rekina-agenci” można zarobić, a ponad 100 tysięcy rubli miesięcznie.

Oczywiście, każda firma ma swój własny system wynagrodzenia, ale ogólnie można powiedzieć, że wynagrodzenie agenta ubezpieczeniowego wynosi 10-15% ilości zawartych umów. Niektóre firmy oferują również pewne bonusy i promocje przy zachowaniu dobrej wydajności.

Zatrudnienie agenta ubezpieczeniowego choć nie jest proste, ale wciąż dość ciekawe, a pod pewnymi warunkami, to pozwala szybko poruszać się w górę po szczeblach kariery i poprawić swoją sytuację finansową. Jednak zanim został agentem ubezpieczeniowym CTP Rosgosstrakh, na przykład, aby ponownie ocenić plusy i minusy tego zawodu.

wszystko

Zaletami tej działalności są dość oczywiste:

 • darmowe szkolenie z nowego biznesu;
 • wolne harmonogram – praca ta może być łączona z dowolną inną, jak i uczenia się, macierzyństwa i tak dalej;
 • Górna granica rentowności nie jest ograniczony – jak „gromadzi” tyle i otrzymaliśmy;
 • okazją do zdobycia nowej „konieczne” miłość;
 • niski fotograficzny – ludzie stanie dobrze wykonać w tego rodzaju pracy, nie tak dużo.

i przeciw

Przed objęciem agentem ubezpieczeniowym CTP, stojąc trzeźwo ocenić i wady tego zawodu:

 • brak stabilnego dochodu przewidywalny;
 • niezależne poszukiwanie klientów – czasem jest to dość trudne, aby dowiedzieć się, gdzie je znaleźć;
 • nieregularny harmonogram pracy – prawdopodobne jest, że klient chce zobaczyć na urlop, weekend lub po godzinie 23:00;
 • osobista odpowiedzialność za dokumentację bezpieczeństwa;
 • pracy z „gotówką” osobistą odpowiedzialność za bezpieczeństwo składek ubezpieczeniowych.

wniosek

Podsumowując, możemy podsumować temat, trzeba stać się CTP agenta ubezpieczeniowego:

 1. Wybierz firmę świadczącą usługi ubezpieczeniowe i pytali o dostępności wolnych miejsc.
 2. Wyślij CV z informacjami kontaktowymi lub wypełnić formularz na stronie internetowej firmy i czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
 3. Odwiedź biuro firmy ubezpieczeniowej, aby przejść prywatnego wywiadu i zapisać się do następnego kursu.
 4. Po zakończeniu szkolenia, aby zawrzeć umowę o współpracy i rozpocząć pracę, i jak szybko można dostać swoją pierwszą wypłatę – to zależy od Ciebie.