105 Shares 1889 views

Tajemnicze Masons, kim są: masoni czy panami życia?

Uważa się, że globalna gospodarka jest kontrolowana masonów. Kto ich wiele nie wiadomo na pewno, w związku z czym istnieje wiele różnych legend, spekulacji i plotek. Na nich często mówią, że są zazdrośni, oskarżony o wszystkich ludzkich problemów, a czasami przypisuje się mistyczne właściwości uzyskiwanych dzięki tajemnej wiedzy. Ale w rzeczywistości jest to głównie ze względu na brak wiarygodnych informacji. Ludzie mają tendencję do wyjaśnienia wszystko dziwne i nieznane z pomocą magii i mistycyzmu.

Historia wspólnoty

Jeśli będziemy zagłębiać się w historię i działają wyłącznie potwierdzone przez fakty, Towarzystwo wolnomularzy (masonów Unia jak nazywają siebie) powstał w Anglii. W 12 wieku, ten europejski kraj będzie miał rodzaj gildii ruchu, składający się z rzemieślników, którzy nosili specjalne mundury i mieli pewne przywileje z powodu wysokich dochodów i pozycji w społeczeństwie.

Rozkwit ruch jest uważany 15 wieku. W tym czasie otrzymał dodatkowe przywileje cechowe murarzy od samego króla. Mieli prawo do swobodnego przemieszczania się w obrębie państwa, mundurach i zostały uznane za najbardziej wpływowych członków gildii. Że termin „masonów” pojawił się w tym okresie. Kim oni są teraz, po 6 wieków? To jest pytanie, na które odpowiedź jest niejednoznaczna.

Supermen lub ekspertów w swojej dziedzinie? ..

Historia firmy, jej członkowie byli kilku wybitnych architektów. Najbardziej znanym z nich jest Kristofer Ren. Jego słynne dzieło – Katedra św. Interesujące jest to, że tradycyjne słupy podporowe sufit, a potem po prostu do niego nie docierają. Czyli Ren udało się wznieść budynek w taki sposób, że nie są one konieczne, a grają tylko rolę estetyczną. Zatem architekt udowodnił swój poziom umiejętności nie tylko z przeciwnikami, ale także na całym świecie.

Później, gdy Bractwo przeżywa ciężkie czasy, zajęło nie tylko budowniczych, ale także księży, przedsiębiorców oraz przedstawicieli innych zawodów. I zaczęli nazywać siebie „masoni”. Kim naprawdę byli w tym czasie nikt nie był zainteresowany, ważne było Bractwo przeżył. Przybysze wnieśli swój wkład do wspólnej puli, niekiedy znaczne.

Niektórzy historycy twierdzą, że ci przedstawiciele zawarte w firmy w trudnych czasach, a następnie zaczął zarządzać, przenosząc moc do własnych potomków. Tak więc, teraz jest daleko od bycia braterstwo masonerii, które kiedyś uważali masonów. Kim oni są teraz? Przede wszystkim ludzie. Tak, jest to możliwe z pewnej tajnej wiedzy zarządzać ogromnych korporacji, które podporządkować setki, tysiące, a nawet miliony zwykłych obywateli. Wśród nich, Europejczycy, Amerykanie, Żydzi i Arabowie, teraz nie ma jednego kontynentu, które nie istnieją własne łóżko. Masoni mają swoje własne zasady, ich charaktery i ich zrozumienie życia. Ale to nie czyni ich nadludzkie cechy. Masons znaków znany wielu i są często spotykane w życiu codziennym. Ten sześcioramienna gwiazda (główny znak Żydów) i delta promienna (znany jako oka wszechwidzącego, która jest obecna na rynku banknotów dolarowych i są często wykorzystywane przez różnych religii), a podłoga w szachownicę i młotek i kompas z Norma, utożsamia się z ziemi i nieba. Wiele z nich, a każda z nich ma swoje znaczenie.

W ogóle, masoni – jest wykształcony, inteligentnych ludzi z pewnej wiedzy oraz ich wyceny. Z powodu jego inteligencji, pracowitości, porządku i innych cech członków bractwa osiągnął wiele stworzeń komfort, w tym bogactwa, władzy i odpowiedniej reputacji.