130 Shares 8310 views

Plum Greengage: opis, uprawa i konserwacji. Plum Greengage Altana

Każda osoba wie o użyteczność i wysokie walory smakowe produktów, takich jak jabłka, gruszki, wiśnie, i tak dalej. N. W tym samym oddechu, i śliwki są z nimi. Odmian śliwek istnieje tak wiele. Jeden z nich – Greengage śliwka, który ma kilka odmian. W tym artykule powiemy wam o jednym z nich – Greengage śliwka Altana.


opis odmiany

Odmiana ta została wyhodowana w Republice Czeskiej przez długi czas. Tymczasem, śliwka Greengage Altana dopiero w 1947 roku, został wprowadzony w Państwowym Rejestrze (dolną Wołgą i na Kaukazie Północnym regionów).

Owoce powstają głównie na gałęziach zanieczyszczenia. Samo drzewo przypisuje się energiczne i. Jego srednegustaya korona jest okrągła, owalna.

Przez ten termin kwitnienia roślin należący do środka. Samobesplodnaya spustowy zaczyna kwitnąć w kwietniu, blisko połowie miesiąca. Owoce dojrzewają w sierpniu. Owocowania roślin zaczyna się czwartego lub piątego roku życia. Zimotrwałość i tolerancja na suszę nie różni się znacząco. Powyższe dane są wartościami średnimi.

Odmiana ta jest odporna na choroby, takie jak Charcota klyasterosprorioz i polistigmoz. Niestety, to nie jest odporny na moniliosis. Daje jej wysoki, ale brak regularności.

Plum Greengage Altana jest idealny do tworzenia marynaty, suhofrutkov, sok i kompot. Również użyć go i świeże.

Zaletami tej klasie to doskonały smak jakości owoców i wysoką wydajnością. Wady – samobesplodnost też blady kolor niepoczesny śliwek i intensywne.

owoc

Owoce są zaokrąglone, głównym równych bokach. Ich waga osiągnie 38-40 gramów, grubość i szerokość jagód wynosi około 3,7 cm. Obrać światło śliwka, zielonkawy kolor, z pokrywą różowy czerwony odcień, pokrywając całą powierzchnię. Jest gęsty, ale bardzo cienkie i bez wysiłku usuwa ze śliwkami. Owoce nie owłosione. Podskórne punkty mają kolor brązowy, ale jest ich niewielu. Strokes na jagody tam, ale jest bogaty patyna wosku. Na jej podstawie owoce są okrągłe i lekko wgnieciony blaty. Plum Greengage tyfus mają słabą szew, który nie pęka.

Miąższ żółte owoce i praktycznie nie ciemnieją w powietrzu. Według jego spójność jest bardzo soczysty i dość gęsta i dobrze włókno. Wgłębienie ma taką samą barwę jak ciała. Kości można oddzielać łatwo.

Wybierając miejsce do lądowania

Wszelkie odmiany śliwy Greengage jest bardzo lekki kochający rośliny. Konieczne jest, aby wybrać stronę, która jest dobrze oświetlone, a tym samym chronione przed zimnymi przepływów powietrza. W przypadkach, gdzie drzewa rosną wzdłuż ogrodzenia ogrodu, konieczne jest, aby umieścić je na słonecznej stronie. Odległość między roślinami powinny wynosić co najmniej trzy metry. Inne drzewa w ogrodzie nie powinno przesłaniać zlew, więc to jest obsadzone od strony południowej.

Greengage śliwy rosnące na każdej ziemi. Jednak niektóre warunki są nadal istnieje – trzeba je sadzić w dobrze odsączone gleby i szczelne, które mają lekką kompozycję mechaniczną. Grzywny drzewo rośnie dobrze na glebach brunatnych i czarnych.

Drzewa sadzone wczesną jesienią lub wiosną. W tym czasie zakład mówi się „sen”. Po posadzeniu sadzonki muszą być podlewane obficie im. Nie jest konieczne, aby przesadzać rośliny, które mają więcej niż pięć lat. Nie są one bardzo dobrze tolerowane w tym procesie i może dalej boli stale.

Podlewanie i pielęgnacja

Jakie inne działania będzie wymagać, aby spuścić Greengage? Opis klasy odnosi się do faktu, że drzewa potrzebują stałej i obfitego podlewania. Ogrzewana przez słońce wlewać wody bezpośrednio pod korzeń. Doświadczeni ogrodnicy Zaleca się, aby równomiernie rozprowadzać wilgoci podczas nawadniania systemu korzeniowego roślin. Drzewo, które owoce, zwiększenie ilości produkowanej wody.

Ponadto, śliwki Renkloda wymaga karmienia. Po raz pierwszy jest wytwarzany tylko w drugim roku życia roślin. Fed zakład na początku i pod koniec czerwca. Trzeba stosować nawozy zawierające azot. W rok później, karmienie odbywa się w maju, czerwcu i sierpniu, na początku miesiąca.

W celu dla swojego drzewa produkuje obfite plony, konieczne jest monitorowanie żyzności gleby. Konieczne w okresie letnim wlać Dolomit mąkę, kompost lub torf.

Cut śliwkowy latem, w czerwcu lub lipcu. Jest to bardzo ważny proces, szczególnie dla drzew owocowych. Każdy rodzaj cięcia śliw w swój własny sposób.

Propagowane drenażu stosując zielone sadzonki, pędy korzeniowe lub szczepienia.

Powielanie pędów korzeniowych

Jest to jeden z najprostszych sposobów, które mnożą odmian Greengage śliwki. Zakład zapewnia wystarczającą liczbę pędów, co jest koniecznie usunięte, gdyż może to znacznie osłabić drzewo.

Przede wszystkim, trzeba dokładnie sprawdzić swoje automaty pni drzew. Wybór odpowiedniego ucieczki. Pożądane jest, aby był tak daleko od głównej łodygi rośliny. Takie odrosty zwykle bardzo dobrze rozwinięty system korzeniowy. Tak, chcemy rosły silne i zdrowe śliwki Greengage. Wczesne życie kopanie ucieczkę i lądowania (wiosną – przed strzelać liści lub jesienią – na początku września) jest konieczne, że młodzi, jeszcze słabe rośliny, również zatrzymany i miał czas na korzeń przed mrozów zimowych. Nie należy wybierać zbyt długie pędy. Zaaklimatyzować są znacznie gorsze niż krótki, ale należy zwrócić uwagę wiele więcej. Najlepiej jest, aby odkopać kopię nie dłużej niż pół metra.

Jak kopać

Po wybraniu swojego ulubionego syna, aby delikatnie i dokładnie oczyścić teren wokół niego i znaleźć miejsce, gdzie łączy się z głównego pnia. W tym momencie ucieczki muszą być oddzielone od rośliny macierzystej z bryłą ziemi i natychmiast posadzono w każdym pojemniku. Odpowiednie nawet przycięte butelki z tworzywa sztucznego. Aby korzenie nie wyschły, ziemia hojnie nawilżać. Po zakończeniu tego procesu będzie w tymczasowym lądowiska do 7 dni.

Korzenie drzewa matka muszą pokrywać się korzystając z boiska w ogrodzie, lub posypać ostrożnie (lepiej używać popiół). Pozwoli to zapobiec występowaniu infekcji w miejscu uszkodzonej.

sadzone ucieczka

Sadzonka musi najpierw rośnie. Aby to zrobić, to posadzone w przygotowanym ściółce. Gleba w tej dziedzinie musi być bardzo płodne. Wybierz część, która przypada w dzień jak najmniej przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ważne jest, aby nie dopuścić do wyschnięcia gleby w ogrodzie. Po aklimatyzacji (około 30 dni), aby uciec pojawiają się pierwsze liście, i zacznie rosnąć.

Inne odmiany śliwek Greengage

Istnieje wiele odmian tej odmiany. Na przykład, jeden z najbardziej popularnych radzieckich uważany Greengage – śliwka, uzyskanej przez skrzyżowanie dwóch odmian na Stacji Badawczej Rososhanskoy. To slaboroslye drzew – ich wysokość, nawet w zaawansowanym wieku nie przekracza trzech metrów. Charakteryzuje się różnorodnością swoich dużych pięknych owoców, które mogą osiągać wagę czterdziestu do osiemdziesięciu gramów. Jego popularność jest ze względu na odpływ miał soczyste, gęste, lekko kwaśny miąższ.

Ci, którzy chcą jeść smaczne owoce pod koniec lipca, nadaje Greengage śliwki wcześnie. Na tym drzewie rosną piękne okrągłe owoce z soczyste i bardzo smaczne mięso. Również popularne w Rosji są odmiany Greengage spółdzielcze, Greengage Karbyshev Greengage zielony, Greengage żółty, Greengage Michurinsky i inni.