590 Shares 2046 views

Co jeśli Rh ujemny?

Rh jest białkiem występującym na powierzchni czerwonych krwinek. Obecność lub brak antygenu można określić za pomocą prostej analizy w krwi. Dane statystyczne wskazują, że siódma ludności świata jest Rh ujemna. Oznacza to, że białka na powierzchni czerwonych komórek krwi, co zostało wspomniane powyżej, całkowicie nieobecny.


Rh-ujemnych kobieta: co to jest niebezpieczne?

Ta cecha genetyczna jest charakterystyczne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, ale dla silnych połowa populacji nie stwarza żadnego zagrożenia. Również martwić o czynnik Rh nie jest konieczne i kobiety, kto to jest pozytywne. Jedynym powodem do niepokoju jest w przypadku, gdy kobieta jest Rh ujemna, a ona nosi Rh-dodatni płód. W przypadkach, gdy krew matki dziecka nie zawierają przeciwciała, a na powierzchni czerwonych krwinek jest białko we krwi ojca odpowiedzialnego za pozytywny czynnik Rh, istnieje ryzyko, że płód dziedziczy geny ojca. Istnieje ryzyko powstawania Rh-konfliktu, który może być przyczyną wielu kłopotów. najczęściej są one związane z drugiej i trzeciej ciąży. Matka bierze białko występujące we krwi płodu, jako ciało obce, a proces formacji zaczyna, komórki obronne, które mogą przenikać przez łożysko do dziecka urodzonego jeszcze i zniszczyć swój system immunologiczny jeszcze w łonie matki. kobieta w ciąży w tym samym czasie nie odczuwa żadnych zmian, ale mogą być określone przez specyficzne testy. pierwsze i drugie dziecko czasami rodzi zdrowe, ale z każdym kolejnym ciąży ryzyko coraz bardziej wzrasta. W takich przypadkach mówimy, że kobieta jest Rh dodatni-ujemny. Dane te wskazują, że tylko 0,8% kobiet w ciąży istnieje coś takiego jak Rh-konfliktu. To może być przyczyną poronienia lub dziecko niektórych poważnych chorób, takich jak zwiększenie rozmiaru śledziony, serca i wątroby, żółtaczka lub hemolityczną retikulocytozą. W cięższych przypadkach – niedokrwistość, zespół edematous u niemowlęcia lub obrzęku płodu. Ponieważ dane choroby są bardzo ciężkie, w wielu przypadkach mogą wystąpić po urodzeniu martwego dziecka lub zgonu noworodka.

W niektórych przypadkach objawia Rh uczulenie?

Powody przeciwciał do antygenu D zaczęły powstawać w organizmie matki, sporo:

– dostania się do krwi dziecka w krwiobiegu matki podczas porodu (gdy matka „pozytywny”, a płód Rh ujemny);

– w przypadku ciąży pozamacicznej lub przerwany,

– krwawienie po poronieniu lub dłużej niż 12 tygodni, i inne.

Jak uniknąć konfliktu Rh?

W większości przypadków krwi matki, w którym nie antygen D, pierwsze dziecko z obecnością genu rodzą się zdrowe. W kolejnych ciąż sytuacja jest skomplikowana, ale w takich przypadkach nie należy tracić nadziei. Na przykład, w organizmie matki, które Rh ujemny, w ciągu trzech dni po porodzie, lub inne zdarzenia, które wywołują zmieszanie krwi z przeciwnym czynnika Rh wprowadzanych specyficznych przeciwciał, które blokują powstawanie odpowiedzi obronnych w organizmie kobiety. Jest to najbardziej niezawodna pomoc dla tych, którzy chcą stworzyć dużą rodzinę i mieć nie tylko jedno dziecko, ale kilka.