578 Shares 7277 views

Troll – dobroduszny Snusmumrik lub straszny morderca?

Przodkowie współczesnych Skandynawów na wspomnienie imienia tego stworzenia zaczęły się trząść ze strachu, szepcząc cichą modlitwę. Jakim potworem to? Przyjaciele, to jest trollem!


To bajkowe postacie, przedstawione w różny sposób w danej epoce. Na przykład, nowoczesne fiction dał te stworzenia blisko odpychania cechy: są bardzo duże, strasznie brzydkie, bezmyślne.
Ponadto, są one ciągle zajęty z tym samym problemem: jak wypełnić swoją nienasyconą paszczę i wypełnione spała. Skandynawskie folklor daje nam więcej trolli w potrzebach ich jakości. Troll – istota obdarzona wielką siłą fizyczną i zdolnościami nadprzyrodzonymi! Ale gdzie jest prawda?

Jak to jest, że oni wyglądają?

Przyjaciele i prawdę w tej sprawie nie są syschem nawet w ciągu dnia i przy jasnym ogniu! Po tym wszystkim, jeśli wierzyć starożytne legendy, istoty te wyglądały zupełnie inaczej, a każda z definicji ma prawo do istnienia: Niektórzy mówią, że jest to wielki człowiek wielkości całej góry, podczas gdy inni twierdzą, że troll – trochę istota, ma koński ogon i umieszczano w kieszeni (np Snusmumrik).

To ciekawe, że w umysłach trolli z wyjątkiem włosy rosły najbrudniejszych: mech i drzew! Według legendy, liczba bramek w tych lub innych trolli były różne: jeden, pięć, dziesięć … Sądzono, im więcej głów – starszy, mądrzejszy i bardziej doświadczony niż tego stworzenia. W tym języku troll to było tak dawno, że może złapać bezwartościowe stypendystów, uciekli w różnych kierunkach na widok tych koszmarnych stworzeń! Wiele trolle adorowany zatem wykorzystać ich zdobycz i pożerają żywcem.

Gdzie żyli?

Uważa się, że rodzime trolle w kraju – jest Norwegia, ale nasi bohaterowie istniał w Islandii, w gęstych lasach Szwecji i Orkady i Szetlandy. Wbrew powszechnej opinii, że Trolle w Danii nigdy nie było, bo nie podoba im się ziemia bezdrzewne i płaskie …

styl życia

Niektóre trolle pustelnicy kochał żyć, biorąc całą górę, podczas gdy inne stworzenia własnej rodziny, razem w plemionach. Niektóre legendy mówią, że nasi bohaterowie mogą tworzyć całe królestwa, osiągając hierarchii i władzy pionowej. Być może słynny Shrek – ten jest przykładem takiego „państwo” Trolle obraz życia, pomimo faktu, że – ork.

Co jeszcze wiemy o nich?

Oto co: Niektóre legendy mówią, że troll – to nie jest wrogiem człowieka, Nie są one zawsze zabił i pożarł mężczyzn. Bardzo często, te stworzenia są po prostu chwytając kobiet, zabrać je do domu, do mojej jaskini, czyniąc niewolnika. Biedaczka musiała znosić wieczne ciemności i wilgoci podziemnego legowiska trolla. Była tam jako kucharz: trolle oferowane ludzkie kawałki mięsa i kości, a ich niewolnicy byli gotować im obfity posiłek.

Jeśli kobieta była piękna, to często staje się żona męskiego trolla. Otarła jakiś magiczny eliksir, który włączyć biedactwo w potwora: jej twarz była ciemna, pokryta zmarszczkami, nos pęczniały, a skóra pokryta włosami …