181 Shares 9344 views

Jak usunąć program iTunes z komputera całkowicie

Niestety, dobrze nagłośnione i bardzo popularne oprogramowanie iTunes do synchronizacji urządzeń z Apple komputerów w środowisku Windows, z czasem często zaczyna się niepowodzeniem (zwłaszcza podczas próby aktualizacji i aplikacje bezpośrednio gadżet). A następnie gwałtownie podnosi kwestię, jak usunąć iTunes całkowicie. Ułatwiają wystarczy, ale powinien on zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów (i jest przydatny podczas ponownej instalacji programu).


Jak usunąć program iTunes z komputera: standardowa procedura operacyjna

Przed przejściem bezpośrednio odinstalować każdy użytkownik wiedzieć, że usunięcie tylko pożądanego składnika nie będzie ograniczony.

Wynika to z faktu, że początkowo podczas instalacji oprogramowania w systemie integruje się z kilku elementów:

  • QuickTime;
  • przywrócić;
  • bonjour;
  • Application Support;
  • Komórka Device Support;
  • Aktualizacja oprogramowania firmy Apple.

Dlatego, aby rozwiązać problem, jak usunąć iTunes jako całości, będzie musiał mieć na uwadze, że wszystkie te elementy podlegają również odinstalować. Zostaw tą różnicą, że można obsługiwać z tego samego odtwarzacza QuickTime.

Tak więc, jak usunąć program iTunes z wykorzystaniem środków z systemu? Wystarczy przejść się pod Programy i funkcje w „Panel sterowania”, zaznaczyć wszystkie opcje i make uninstall w trybie normalnym. Jednakże, tylko to nie wszystko. Własny deinstalator z systemami Windows jest daleki od doskonałości, a po usunięciu programów pozostaje ogromne ilości niepotrzebnego marnowania komputerze. Tak więc, aby w pełni rozwiązać problem jak usunąć iTunes, ma co nazywa się „posprzątać ogon”. O rejestrze teraz nie mówimy, ale pozostałe pliki i foldery muszą być usunięte ręcznie.

Jak usunąć program iTunes z komputera całkowicie: szczątkowe elementy programów

Aby rozpocząć, aby znaleźć dla siebie w razie potrzeby w przyszłości utworzony w katalogu biblioteki multimediów użytkownika.

Zazwyczaj ten folder iTunes znajduje się w folderze „Music” z bieżącego konta użytkownika. Ale to nie jest problem (skreślony fonoteki tylko na życzenie).

Ale tutaj jest reszta programów, plików i folderów muszą być czyszczone:

  • w folderze Program Files zostaną usunięte katalogów iTunes, iPod i Bonjour;
  • Katalog firmy Apple, który znajduje się w folderze Common Files znajduje się w katalogu Program Files, podlega usunięciu katalogów Wsparcia mobilne urządzenie, Apple Application Support i CoreFP.

Wtedy jest obowiązkowa do ukończenia ponownie uruchomić system. Tylko wtedy możemy powiedzieć, że wszystkie elementy wcześniej zainstalowanych komponentów iTunes zostały usunięte całkowicie.

Zastosowanie specjalnych środków

Jednakże takie procedury są wielu użytkowników może wydawać się trochę niewygodne, a nawet skomplikowane. Aby wyprodukować taką manipulację w trybie ręcznym, a nie tracić cennego czasu i energii, kwestia jak usunąć iTunes, można po prostu być rozwiązany przy pomocy wyspecjalizowanych aplikacji deinstalatora. Jak najpotężniejszych narzędzi można zaoferować program jak Revo Uninstaller lub IObit Uninstaller.

Są one w stanie produkować podstawowych aplikacji odinstalować i ich składników resztkowych całkowicie automatycznie, bez interwencji użytkownika. Na liście usuniętych programów trzeba znaleźć wszystkie z powyższych elementów, zaznacz je i naciśnij przycisk Usuń. Zauważ, że zdejmowane elementy można odzyskać w dużych ilościach, co oznacza system Windows nie pozwoli.

Następnie uruchom standardową procedurę do usuwania, a następnie rozpocząć skanowanie dogłębnej na obecność pozostałych katalogów, plików i kluczy rejestru. Wszystkie wyniki powinny znaleźć się usunąć, jednocześnie zauważając, niszczenie obiektów smyczkowych. Po zakończeniu, można ponownie uruchomić.

wniosek

To wszystko, co przychodzi do usuwania iTunes. Jak widać już to zrobić dość łatwo. Jeśli deinstalacja zostanie przeprowadzone w trybie ręcznym, należy zwrócić uwagę na pozostałości po programach i usunąć je samodzielnie. Reszta powinna być żadnych problemów. Po tych wszystkich procedur, aplikacja może być instalowany od zera, a to będzie działać całkiem przyzwoicie.