878 Shares 7049 views

Yoshkar-Ola: atrakcje, zdjęcia i opinie

"Red City" – tak tłumaczy się nazwę do kapitału Mari El. Wszyscy, którzy mieli okazję, aby przyjść tu niedawno, nie krył zaskoczenia i wrażenie wywierane na nich Yoshkar-Ola. Atrakcje tutaj są naprawdę niezwykłe, wiele z nich pojawiło się w ostatnim czasie.

z przeszłości

Historia Yoshkar-Ola zaczęła w tym czasie odległym kiedy Mari ziemia została przyłączona do Rosji po klęsce armii Chanat Kazań Ivana Groznogo w połowie 16 wieku. Tsarev Miasto nad rzeką Kokshaga lub Tsarevokokshaisk, pierwsza wzmianka w kronikach w 1584 roku, choć zarzuty archeologów, w mezolitu ludzi już zamieszkany ziemię.

Miasto rozpoczęła mecz w fortecy zbudowanej w celu ochrony gruntów i prowadzone wyłącznie funkcję wojskową. Zarządzane gubernator twierdzy, w którego ręce stał się nie tylko wojskowych, ale także administracyjne, podatkowe i organy sądowe. Stopniowo zaczęły pojawiać handlowców, rzemieślników, chłopów, którzy nie są zazwyczaj rozliczane w mieście i zajęli ziemię wokół niego. W ten sposób mieszczan, osady i wsie.

nasz czas

Nowoczesne Yoshkar-Ola utworzone w okresie od 1941 do 1990 roku i nadal jest zbudowany dzisiaj. Szczególnie zmieniła swój wygląd w ciągu ostatnich 10 lat, po „Capital” programu został zatwierdzony przez miasto.

Zaktualizowany miasto o bogatej przeszłości i głównym centrum kultury ludów ugrofińskich – to wydaje się nam nowoczesny Yoshkar-Ola. Atrakcje, które na pewno się okaże – jest kulturowe, historyczne i architektoniczne zabytki, odzwierciedlające różne okresy rozwoju regionu. Wśród tych starych dworów, kościołów, zabytkowych budynków, placów i liczne rzeźby. Ważną rolę w życiu kulturalnym stolicy Mari Eł grają teatry i muzea.

Teatry

Urozmaicony teatralny życie Yoshkar-Ola prezentowane wszystkie klasyczne formy sztuki teatralnej.

W 1968 roku, w wyniku przemiany w połączeniu dramatycznym teatralnej. Majorow-Shketan Muzyka i Teatr Teatr został założony. W 1994 roku został przemianowany. Więc nie było Mari State Opera i Baletu. Eric Sapaev, nazwany kompozytor Mari Radziecki, autor pierwszej opery narodowej. Podstawą jego składu absolwenci szkół choreograficznych i ogrodów zimowych w Moskwie, Leningradzie, Kazań, Perm, Gorkiego. Więc młody teatr narodowy i jego efektywności szkolny rozpoczął formację. Na jego scenie została wydana około 50 klasycznych i współczesnych dzieł baletu, opery i operetki sztuki i spektakli dla dzieci. Dziś w repertuarze Opery Narodowej „Aldiar” E. Arkhipova, „Akpatyr” Sapaev, baletu „legenda Las” kompozytor A. Luppova. Duma Teatr – choreografia: balet „Dziadek do orzechów” i „Jezioro łabędzie” Czajkowskiego, „Romeo i Julia” Prokofiewa, „Don Kichot” przez Minkus. Ponad 11 lat w teatrze Międzynarodowy Festiwal „Winter Nights” z udziałem operowych i baletowych tancerzy z Rosji, Włoch, Japonii, Ameryce. W 2002 roku zaczęto przeprowadzać jedyny na świecie festiwal poświęcony wielkiej baleriny Galina Ułanowa. Teatr z powodzeniem koncertował nie tylko w Rosji, ale również za granicą. To Chiny, Emiraty Arabskie, Niemcy, Korea Południowa, Ameryka Środkowa, Taiwan, Libanu i innych krajów. Dziś teatr mieści się w nowym budynku, zbudowany nie tak dawno dla niego. Wyposażając jest uważana za najlepszą w regionie Wołgi.

Mari Narodowy Teatr Dramatyczny. Shketan, który jest najstarszym w kraju, rozpoczął swoją historię z amatorskich produkcjach w listopadzie 1919 roku. Od roku 1929 jest profesjonalną instytucją kultury, która później stała się jedną z najlepszych w Rosji. Teatr jest aktywnie zaangażowany w świecie życia teatralnego, zachowując swoją tożsamość narodową. Nagród on został wyróżniony „Złotą Palmę” – nagrodę Stowarzyszenia teatrów europejskich.

W stolicy Mari El Akademicki Rosyjski Teatr Dramatyczny imienia G. Konstantinov, która została założona w 1919 roku. W jej rozwoju przyczyniła się do wielu reżyserów. Najważniejszą rolę należący do głównego reżysera Grigorija Konstantinov, który był w tym miejscu od 1964 do 1994 roku z jego inicjatywy w 1993 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie rosyjskich teatrach, której siedziba znajduje się w Yoshkar-Ola. We wrześniu 1994 roku teatr został nazwany Konstantinov. Na scenie rosyjskich spektakli teatralnych Teatr Teatr klasycznych i współczesnych dzieł. Wśród najlepiej można nazwać „Otello” Szekspira, „Król Theodore Ioanovich” A. K. Tolstogo „gniazdo Grouse” Rozov, „Easy Money” przez Ostrowskiego, „Filistyni” Gorkiego, „Sumienie” Pavlova.

W 1991 roku w Yoshkar-Ola, na podstawie rosyjskiego teatru dramatycznego imienia Konstantinov, Mari Teatr Młodzieży został otwarty. Teraz on jest w repertuarze 35 spektakli opartych na pracach krajowych i zagranicznych klasyków rosyjskich i współczesnej dramaturgii. Przez cały czas na scenie zostało dostarczonych ponad 80 spektakli dla dzieci i dorosłych w Mari i rosyjskim. Trupy ciągle idzie na trasę po Rosji i za granicą.

muzea

Historia, kultura, tradycje i życie ludu Mari znajdują odzwierciedlenie w zbiorach muzeów w Yoshkar-Ola różnych kierunkach.

Muzeum historii miasta Yoshkar-Ola jest w zbiorach archeologicznych, heraldyka, etnografii, dzieł sztuki grzywny i stosowane, fotografie. To mieści się w dwupiętrowym budynku z czerwonej cegły, który został zbudowany w 1911 roku w centrum miasta. Ten dom, obecnie uznany za zabytek historyczny i architektoniczny o znaczeniu krajowym, należał do słynnych miejscowych kupców kupcy drewna Chulkov. dwór byłego kupca składa się z budynku głównego, budynku gospodarczego i kamiennych bram, które są ozdobione elementami secesyjnymi. Stała ekspozycja prezentuje historię Yoshkar-Ola od 1584 do 1917. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z pochodzeniem miasta-twierdzy Carewo, o tym, jak została ona zbudowana, jej rozwój, życie i tradycje mieszkańców, losy sławnych ludzi. Każda pora roku są wystawy tematyczne. Obecnie Muzeum Historyczne miasta w Yoshkar-Ola zadowoleniem wystawę fotograficzną „Miasto i czas.” Na unikatowych fotografiach można zobaczyć co Yoshkar-Ola w różnych latach ubiegłego wieku. wystawy czasowe odzwierciedlać życie współczesnego miasta, wprowadzonego do firm, historii ulicy, obywateli twórczych, działań charytatywnych.

Applied Folk Arts Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających w 1999 roku, w budynku ogłoszony dziedzictwa kulturowego Republice Mari Eł. Ten dom wykonany jest z drewna z ażurowe rzeźbienia został zbudowany na początku 20 wieku. Przed rewolucją, to należał do miejscowej Rady Powiatu Lokhanov wykonawcę. Muzeum prezentuje Rzemiosło ludowe, historię i życie ludzi Mari. Ogółem zebrano około 250 pozycji, w tym obiektów etnograficznych, próbki plastyki i rzemiosła. Tutaj można zobaczyć tradycyjne stroje z haftem, wiklinowe meble, rzeźbione chochli, instrumenty muzyczne, wykonane przez rzemieślników. Muzeum Sztuki Stosowanej Ludowych organizuje coroczne festiwale i wystawy.

W 1961 roku, z okazji rocznicy pierwszego rosyjskiego kompozytora, który stał się twórcą muzyki narodowej zawodowego, otwarto Muzeum Pamięci JS Klyuchnikova-palant. Znajduje się on w drewnianym domu, w którym kompozytor spędził ostatnie lata. Wystawa znajduje się w trzech salach, w których odtworzone wyposażenia wnętrz przedstawiciele inteligencji wojewódzkich na początku 20 wieku. Tutaj zachowały się autentyczne przedmioty gospodarstwa domowego, meble, rękopisy i inne rzeczy, członkowie rodziny Palant. W muzeum odbywają się wystawy, wieczory muzyczne, wykłady, spotkania z kompozytorami.

muzeów i wystaw

Muzeum Sztuk Pięknych w Republice Mari Eł, który został ustanowiony w 1989 roku, działa w kilku kierunkach. Znajduje się w budynku wzniesionym przez architekta Władimira Babenko w 1980 roku. Oprócz dzieł sztuki Mari i stosowane techniki, tutaj reprezentowana przez rosyjskiego malarstwa, rzeźby, grafiki, jak również poszczególnych dzieł zachodnich malarzy i grafików. W muzeum odbywają się wykłady publiczne, gdzie można zapoznać się z historią sztuki, z kulturą świata sztuki, historii, sztuki Mari. Jej fundusze jest tysiąc więcej niż 7. Jednostki bagażu. Muzeum wyświetla obrazy przez rosyjskich artystów z 19 wieku (Sierow, Shishkin Makovsky, Jegorow). Przyciąga uwagę dzieł sztuki współczesnej ugrofińskiej w etnosimvolizma gatunku i ethnofuturism. Są to zdjęcia Mari artystów – A. Ivanova, S. Evdokimova, V. Bogolyubov, AI Efimova. Oprócz stałej ekspozycji w muzeum można odwiedzić wystawy, które są regularnie aktualizowane.

National Gallery of Art – jest to główny obszar wystawa stolicy. Została założona w 2007 roku jako oddział Muzeum Sztuk Pięknych. W galerii znajduje się na głównym placu w Yoshkar-Ola. Posiada najnowocześniejszy sprzęt: klimatyzację, monitoring i przeciwpożarowego, specjalne oświetlenie, alarm bezpieczeństwa, urządzeń mobilnych ekspozycyjną. W galerii odbyło aktywną działalność wystawienniczą. Zwiedzający zapoznają się z pracą Mari i rosyjskich artystów, plastyków republik Wołgą, a także zbiorów rosyjskich muzeów. Są wystawy światowej klasy. Z biegiem lat, galeria Mari El mieszkańcy mieli okazję zobaczyć dzieła Edgara Dega, Dali, Ilja Głazunow, nikas safronow, Benua De Stetto. Na miejscu największych muzeów kolekcja wykazywały rossiyskiyh: Galerii Trietiakowskiej, muzeum broni Zlatoust, Muzeum Bursztynu (Kaliningrad). Najbardziej udane były następujące wystawy:

 • „Return. Z Europy do Rosji „Benua De Stetto.
 • „Oblicza czasu” – o kulturze regionu Mari.
 • Prywatne wystawa artysty nikas safronow.
 • wystawa fotografii "Private Collection" E. Boże Narodzenie.
 • „Złoto Bałtyku” – ze zbiorów Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie.

Po otwarciu w galerii wirtualnego oddziału mieszkańców państwa rosyjskiego muzeum Yoshkar-Ola w domu do zapoznania się z arcydziełami plastyki z największych muzeów w stolicy północnego.

Zabytki architektoniczne

Obiektów o wartości historycznej, kulturowej i architektonicznej są, co do zasady, w zabytkowej części miasta. Niestety, Yoshkar-Ola pozostało niewiele przedrewolucyjnej budynki. Wśród tych domów kupieckich:

 • Chulkova dom (koniec 19 wieku), w którym mieści się Muzeum Historii miasta Yoshkar-Ola.
 • Manor Pchelina kupiec (18 wieku).
 • Dom Karelin (w połowie 18 wieku).
 • Dom Bulygin (w połowie 19 wieku).
 • Naumova dom z ozdobnymi rzeźbami z budynków drewnianych (19-20 wiek). Jest to jeden z najpiękniejszych starych budynków w mieście.

świątynie

Niestety, prawie wszystkie kościoły 18. wieku, zostały całkowicie lub częściowo zniszczony w okresie radzieckim. Dziś miasto ma kościołów, które zostały zrekonstruowane lub przebudowanych. Wśród nich:

 • Trójcy był pierwszy budynek z kamienia i jeden z najstarszych w mieście (1736). fundusze budowlanych zostały dostarczone przez kupca i chłopa vishnyakov Osokin. Był to tradycyjny budynek dwukondygnacyjny, składający się z dużego czworoboku z refektarza. Chetverik została zwieńczona pięcioma kopułami, dolna była Kaplica Świętego Mikołaja, wielopoziomowego dzwonnica była osobno. W 30-tych kościół został zamknięty, dzwonnica, a górna kondygnacja zostały zniszczone. Zaczęło się odzyskać nad nowym projektem w 1995 roku, a zakończono dopiero w 2008 roku nowy budynek zachowanych form charakterystycznych dla architektury kościelnej z 18. wieku. Stało się jednym z najpiękniejszych budynków w mieście. Świątynia jest połączona z dzwonem za pomocą łuku, a jego nietypowy kształt przezwyciężone przez dach pięciu złota kopuły.
 • Katedra Wniebowstąpienia został zbudowany na kupca Pchelina w 1756 roku. Był ośmiokąt na czworoboku z galerii, duża jadalnia oraz wolno stojącą dzwonnicą w warstwach. Kościół zamknięto w 1937 roku, był częściowo zniszczony przebudowany, to mieści browaru. W 1992 roku świątynia została zwrócona wiernym i odnowiony. Od 1993 roku katedra ma status katedry.
 • Sobór Zmartwychwstania Chrystusa z wystrojem w stylu barokowym w Moskwie został wybudowany w 1759 roku. Było to odnosvetny czworokąt z dwoma ośmiokątów, zmniejszenie szerokości. Dzwonnica w czterech warstw zbudowanych pod koniec 18 i początku 19 wieku. Refektarz i dwie kaplice (Fedora Stratilata i bazylii) zostały zbudowane pod koniec 19 wieku. W 1928 roku kościół został zamknięty, górną ośmioboczna dzwonnica i zniszczone. Tylko w 1944 roku budynek został zwrócony wiernym, ale w 1961 roku katedra została zamknięta i ponownie całkowicie zniszczone. Dopiero w 2008 roku budowa nowego kościoła rozpoczęła się, która trwała aż do 2010 roku. Zaktualizowany Sobór Kazański, zaprojektowany w stylu barokowym z 18 wieku, został konsekrowany w 2010 roku.

 • Kościół Wniebowzięcia NMP została założona w 2005 roku jako cerkiew. styl budowa, blisko neo-bizantyjskim, został zbudowany w latach 2005-2006.
 • Kościół Matki Bożej Tichwin został zbudowany w 1774 roku (według neoy, w którym doszło do kaplicy św Jerzego (nie zachował się). W wieży dzwon znajdował się powyżej refektarzu. Kościół został zamknięty w 1929 roku, po czym został częściowo przebudowany. Zwrócony wiernym w latach 90-tych i zrekonstruowany. W miejscu cmentarza obecnie park.

pomniki

Yoshkar-Ola, wiele różnych stron, przeciwko którym goście lubią być fotografowane, i mieszkańców miasta. Wśród najbardziej znany:

 • Rzeźba „Drzewo życia”, znajduje się w Parku Kultury i Wypoczynku, odzwierciedla narodowego charakteru regionu Mari. Pomnik, autorstwa artysty Andrei Kowalczuk, został ustanowiony w 2008 roku. W centrum kompozycji znajduje się drzewo, symbolizujące życie i następstwo pokoleń i znajdują się wokół trzech muzyków z brązu, należący do różnych pokoleń, instrumentów krajowych w rękach. Stary człowiek gra na flecie, harfie mężczyznę, chłopiec na bębnie. Trzy metry wysokości pomnik zajmuje dobre miejsce w parku, gdzie może być wyraźnie widoczne z dowolnego miejsca.
 • Pomnik Obolensky-Nogotkov – założyciela miasta, pierwszy gubernator – mieści się w tytułowego placu przed budynkiem rządowym. wysokość sześciu metrów od pomnika jest symbolem Yoshkar-Ola i jeden z jego głównych atrakcji. Książę Obolensky Marigold jest przedstawiony na koniu i na ramionach. Pomnik został stworzony przez rzeźbiarza A. szkice Kowalczuk w 2007 roku.

 • Na powierzchni blisko dworca Mari znany radziecki aktor i tak ustawić pomnik z brązu. Yvan Kyrlya przedstawiona w siedzi na wózku, jak to było w filmie „Droga do życia”, gdzie grał rolę Mustafa – lider dzieci ulicy.
 • Kopia Car Puszka wykonana w 2007 roku. Ten egzemplarz o połowę słynnego oryginału, który został odlany z brązu A. Chokhov w 1586 roku. Mari pistolet, który wraz z masa jąder wynosi 12 ton, została wykonana na Zvenigovsky Plant. Butyakov. Według mistrzów, może strzelać. Z tego powodu, jest ona spawana rdzeń beczki.

nietypowe atrakcje

Wiele osób dziwi nowoczesne Yoshkar-Ola. Atrakcje jest niesamowite, nawet dziwne.

Jeden z nich – pomnik z młotkiem, która została ustanowiona w 2008 roku, w alejce naprzeciwko urzędu budynku firmy budowlanej. Cztery-metrowy metalowy młot ważący dwie i pół tony strzelone w gwoździu gruntu. Autor pomysłu – prezes firmy budowlanej – postanowił w ten sposób utrwalić pracę pracowników i płacić im hołd. Nieco później, obok młotka i pomnik pracownika w sukni budowniczy z cegły w ręku.

Przed wejściem na samym budynku, niedaleko od pomnika z młotkiem, istnieją jeszcze dwa oryginalne atrakcje – niebieski słoń wysokość około 1,5 metra i ogromny fotel.

Co dziwne znajduje się rzeźba z brązu w centrum miasta, w pobliżu głównego budynku uniwersytetu. Ten pomnik Yoshkinu kot, który został ustanowiony w 2011 roku. Autorzy skład – i C. A. Shirnin Yandubaev, rzeźba formowane Kazan, środki Moskwa biznesmena. W 2013 roku, w pobliżu kota Yoshkinogo, wylegiwanie się na ławce, pomnik Yoshkinoy kota, montaż, który został poświęcony odkrycia tytułowych kawiarni.

Nowa struktura kapitału

W ciągu ostatnich kilku lat, wygląd miasta uległa drastycznej zmianie. Budowa odbywa się tutaj, zakres, które są zdumiewające. Bezpośrednio przed budowania w różnych europejskich stylów architektonicznych. Nowe ulice i place o niezwykłych budynków wydają fantastyczny, zabawki i trochę przypomina scenerii.

Niezwykłe widoki, bez wątpienia, to Bryggen, który został nazwany po mieście w Belgii. Kiedy pojawi się na ulicy, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że był w europejskim mieście Brugia. Nabrzeże całkowicie zbudowane domy w stylu flamandzkim, typowe dla średniowiecznych Flandrii. Szczególnie piękne tu w nocy, kiedy kolorowe światła.

Goście pamiętać, że Yoshkar-Ola przedstawiony pompatyczny niespodziankę, odwracając od centrum nudnego Radzieckiego autonomii w ciekawym mieście, gdzie chcesz wrócić. Wiele wyraził pogląd, że architektura jest kontrowersyjna, ale fakt, że jest to niezwykłe, niezapomniane, pozytywne, prawie wszyscy są zgodni.

Specjalną niespodzianką dla turystów jest wieża Zwiastowanie z dzwonków. Jest to mała kopia Spasskaya Tower w Moskwie. Wiele osób po prostu wpaść w osłupienie, gdy nagle słychać dzwonek, który jest dokładnie taki sam, jak w stolicy Rosji.

Pomimo faktu, że jest zwarty, Yoshkar-Ola, jego atrakcji są zróżnicowane i liczne. Wszyscy do odwiedzenia tego wspaniałego miasta z chlubnych tradycji, będzie coś do zapamiętania i coś powiedzieć swoim znajomym.