758 Shares 6734 views

Działania edukacyjne z dzieckiem 1 rok

Wydaje się, że dopiero niedawno trzymasz w ramionach mały guzek. A teraz, dziecko obchodzi swoje pierwsze urodziny. Teraz on potrzebuje do ekscytującej rozrywki. Chcesz trzymać wspólny dzień zabawy i korzyści? Dowiedz się wszystkiego na temat gry z dzieckiem 1 rok.

Odtwórz budowniczych

Pamiętaj, aby zabawiać dziecko nowego projektanta. Jest to świetna wersja zabawki dla dzieci starszych lat. Ewentualnie wybrać zestaw złożonych części. Okruchy odpowiednie konwencjonalne kostki, które różnią się kolorem i rozmiarem.

Początkowo dziecko będzie interesujące domy i zamki, a raczej wolałby, aby złamać te, które buduje matkę. W krótkim czasie, a dziecko jest zainteresowane budową. Te sesje z dzieckiem 1 roku, aby pomóc rozwijać inżynierię i twórczego myślenia. Należy zwrócić uwagę na okruchy o różnych kolorach.

umieszczenie piramidy

Piramida – najbardziej ulubiona zabawka dla większości dzieci. Naucz dziecko nosić pierścienie na uchwycie. Ta gra rozwija koordynację ruchów. Ponadto, dziecko zaczyna odróżniać pierścienie w rozmiarze i kolorze. Niektóre mamusie skarżą się, że dziecko nie może nauczyć się tej lekcji nieskomplikowany. Jednakże, jeśli wykazują cierpliwości i wytrwałości, to wszystko można dostać.

Zajęcia dla dzieci od roku do rozwoju umiejętności motorycznych

Zakończeń nerwowych, które regulują koordynację palców, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum mowy mózgu. Dlatego wszelkie gry palec przyczynić się do tego, że dziecko jest zbyt wcześnie, aby mówić. Można zrobić okruchy masaż dłoni i palców, rozcieńczając mechaniczne rymy ruch przedszkola i pieśni.

Teraz dać dziecku pierwsze zadanie. Doskonała rozrywka będzie grać z koralikami. Mogą być oddane w plastikowej butelce, a następnie spróbuj je zdobyć. Nie należy jednak zostawić dziecko z małymi przedmiotami, ponieważ może je połknąć.

Stopniowo komplikować sesje z dzieckiem 1 rok. Na przykład, można zaoferować swój impuls dziecka przez otwory w durszlak cienką spaghetti lub innych przedmiotów. Dla rozwoju umiejętności, można również koraliki sznurek na sznurku.

Wśród popularnych dzieci bawiących się z ciasta. Plastelina dla tych dzieci nie będzie działać z powodu niebezpieczeństwa jedzeniu. Ale najczęściej ciasto, które można ugniata lub kupić w sklepie, będzie doskonałym materiałem do pracy twórczej. Małe palce będą toczyć kule do naleśników lub rzeźbić zwierząt. Wszystkie te gry są bardzo interesujące.

Zajęcia z dzieckiem 1 rok na rozwój mowy

Stale komunikować się ze swoim dzieckiem. To pomoże mu wypełnić swoje słownictwo. Wypowiada słowa wyraźnie i głośno. Dzieci młodsze uprościć niektóre słowa i powiedzieć im źle. To jest zupełnie normalne dla niemowląt roku, ale nie powielać wymowę okruchy, inaczej jego słowa przez długi czas nie będzie poprawna.

Używać żadnych materiałów do uczenia się nowych słów. Idealnie nadaje się do tych celów tej książki. Dziecko uczy się kojarzyć pewne słowa z obrazami i próbuje budować pierwsze wnioski.

Dobrze, jeśli idziesz na ulicy, spróbuj mówić nazwy wszystkich przedmiotów, które otaczają cię. Jest to także świetna okazja do odkrywania dźwięków wydawanych przez różne zwierzęta. Nie bój się, że Twoje dziecko dotykać trawa, kwiaty lub ziemię. Zawsze można umyć go obsługuje i wrażenia dotykowe odgrywają ważną rolę w rozwoju dzieci.

Zabawki dla dzieci w wieku od jednego roku

Do zabawek dla dzieci muszą spełniać następujące wymagania:

  • Powinny one być wykonane z materiałów nietoksycznych. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach z zabawką, czy farba łatwo się ściera, a nie kupują.
  • Jeśli zakupiono zabawki z drewna, a następnie sprawdzać ich braku niezagospodarowanej działki.
  • Zabawki nie powinny być małe części, które mogą być łatwo oddzielone.

Oprócz wyżej wymienionych piramidy i kostki, można zakupić wózek inwalidzki, wózek dla lalek, zabawki zestaw naczyń i sorter. Ta ostatnia opcja jest idealna zabawka dla dzieci w wieku 1 roku. Dziecko jest zaproszony zorganizować różne postacie w swoich otworach. Jest to doskonała okazja do nauki kolorów i kształtów.

Można również używać żadnych zabawek, które odgrywają sceny z życia dziecka. Na przykład, małe dziewczynki uwielbiają karmić lalkę niewidzialną kleik. Chłopcy cieszyć się grając z kołem zabawki, reprezentujący papieża.