146 Shares 5948 views

Oświetlenie architektoniczne na ulicach: przegląd, opis, typ i opinie

W nowoczesnych miastach, coraz więcej uwagi poświęca się tworzeniu pięknej iluminacji budynków i budowli. Deseń nie tylko zwiększa pozytywne nastawienie mieszkańców i gości miast, ale także zwiększa ogólną estetykę wszelkiego rodzaju kompleksów architektonicznych. lampy uliczne różnych typów mogą być wykorzystane podczas tworzenia podświetlenia. Każda z tych odmian ma zarówno swoje zalety i wady.

Główne rodzaje lamp ulicznych

Tego typu urządzenia mogą być instalowane obok budynku lub przymocowane bezpośrednio do jej ścian lub różnego rodzaju elementów architektonicznych. W tej chwili dla sklepów oświetleniowych, budynków biurowych, oświetlenie architektoniczne stosowane zabytków i społecznych:

  • fluorescencyjnym;

  • halogenku metalu;

  • neon;

  • LED.

Lekkie wszystkie te odmiany mogą produkować jak normalny biały lub kolor. Właściwie projekt takiej dekoracji jest opracowany przez specjalistów na podstawie kombinacji różnych kolorach, a także obszary światła i cienia.

oświetlenie fluorescencyjne

Ten rodzaj urządzeń jest zwykle używany do dekoracji budynków wysokich. Użyj go, aby podkreślić ważne elementy architektoniczne i tworzyć piękne wzory. Lampy fluorescencyjne są bardzo ekonomiczne architektura, jednak dla dekoracji niskich budynków i budowli są rzadko stosowane. Fakt, że z punktu widzenia projektantów w tym przypadku projekt nie wygląda szczególnie atrakcyjnie.

konsument opinia o lampach wyładowczych

Oprócz efektywności dobrych opinii fluorescencyjne oświetlenie architektoniczne, ulica zdobył dla:

  • wysoka skuteczność świetlna;

  • długa żywotność;

  • miękkie, nie olśniewające oczy, atrakcyjny światło;

  • różne kolory oświetlenia.

Wśród nielicznych wad tego urządzenia emitują konsumentów na pierwszym miejscu raczej dużych rozmiarów i złożoności połączenia. Inną wadą lamp wyładowczych obejmują uzależnienie od otoczenia. Optymalna temperatura dla lamp fluorescencyjnych wynosi 18 – 25 stopni. Przy najmniejszym odchyleniu od tych parametrów wymienionych gatunków świecenia lampy maleje. Oczywiście, kiedy na dworze jest niezbędne do podjęcia dodatkowych środków w celu zapewnienia sprawności sprzętu, co prowadzi do jego wzrostu cen.

Reflektory halogenków metali

Takie oświetlenie architektoniczne, ulica najczęściej stosowane do oświetlania dużych powierzchni budynków o szerokich frontach. Zainstalować reflektory w bliskiej odległości od nich. zewnątrz urządzenia tego typu na ogół ma ruchomy lampy. W związku z tym wiązka światła może być kierowane do pożądanego miejsca w budynku. Czasami te lampy są zainstalowane półkoliste reflektory. To pozwala na wykonywanie wąskich fasadach detali architektonicznych. Częściej jednak nadal używane prostokątne reflektory. Dzięki ich zastosowaniu można tworzyć jednolitą iluminację budynku całkowicie.

Recenzje projektorów

Ten rodzaj lamp jest ceniony przede wszystkim za niskie zużycie energii oraz pełną ochronę ze środowiska. Działanie tego rodzaju urządzeń jest tani. Tak więc z jego stosowaniem naprawdę spektakularne mogą być rozmieszczone oświetlenie architektoniczne. Lampy halogenków metali wyceniane są na następujących zalet:

  1. Bardzo długa żywotność. Nawet pod koniec działania siły oświetlenia danego przez nich zmniejsza się tylko o 1-2%.

  2. Czystość kolorów.

Wadami tego typu urządzeń uznaje się, że jest to dość szybko ogrzewany. Zdolność używany do oświetlania głównie tylko wolno stojących obiektów, nawet bardzo dużej, uważany jest również wadą punktowe.

neony

bardzo skomplikowana konstrukcja budynku mogą być tworzone za pomocą tego urządzenia. Świetlne neony dołączony struktury miękkie, miłe w oczach blask i doskonale podkreśla fryzy. Najczęściej tego typu konstrukcji jest używany, jednak do rejestracji własności budynków i aby wyróżnić i podkreślić wszelkiego rodzaju artykułów promocyjnych – napisy, wzory, zdjęcia, logo. Oprawy architektoniczne z tej odmiany są elastyczne, a zatem nawet w najbardziej wymagających loki nie łamią.

Recenzje neonów

Zalety tego typu oświetlenia jest szczególnie prawdziwe łatwość montażu. Góra nie jest niezbędne do korzystania z urządzenia neon. Działają światła do oświetlenia architektonicznego tego typu może być doskonale w każdym środowisku. Oznacza to, że nawet w najgorętszych nocy letniej lub zimnej zimie, nie zawiedzie i będzie nadal świecić plakat lub budynku.

Również plusy to neony jest to, że dostarczają one bardzo równomierne światło niż nie może pochwalić się nawet ultrapopulyarnye nowoczesnego oświetlenia LED. Kształt i długość taśmy całkowicie nieograniczona. Różnią się one również w absolutnej ochrony przeciwpożarowej. neony nie nagrzewają i mogą trwać do 15 lat.

Odeszli z tego typu urządzeń właściciele sklepów i biur są uważane za wysokie koszty utrzymania. Złamane neonowych raczej rzadko. Jednak w przypadku awarii ukaże się co najmniej jeden element, cały projekt mogą mieć całkowicie zmienić. Ponadto, stosowanie tego typu lamp ozdobić cały budynek może być całkowicie nieuzasadnione ekonomicznie. Energii elektrycznej zużywają sporo. Również zastosowanie taśmy neon jest często niemożliwe do wykonania podświetlenia jest bardzo małe elementy plakatu.

urządzenia LED

Oświetlenie architektoniczne tego typu do tej pory są o najbardziej popularnej formie ledwo. Najczęściej są one używane do oświetlania różnego rodzaju elementów geometrycznych budynków. Są one również wykorzystywane do dekoracji fontanny, klomby, drzewa i znaków reklamowych. Takie oświetlenie można zobaczyć w parkach, placów, parkingów, lotnisk, i tak dalej. D.

Recenzje LED

Przede wszystkim wśród zalet tego typu klientów wyposażenia obejmują pełną przyjazność dla środowiska. Diody LED nie zawierają rtęci ani żadnych innych szkodliwych substancji dla zdrowia ludzkiego. Jest to również zaleta tego urządzenia obejmują gospodarkę i dać im równomierne oświetlenie. Ponadto, zaletą takiego urządzenia jest uważany solidna konstrukcja.

Brak architektonicznych opraw LED mają tylko jeden – wysoki koszt. Aby nie rzucać dobre pieniądze po złych świetlne klienci reklamowe tego typu trzeba szukać najbardziej wiarygodnych dostawców.