621 Shares 7717 views

Ortostatyczne zwijania: przyczyny, objawy i leczenie

Istnieje wiele niebezpieczne procesy zachodzące w ludzkim organizmie, co może mieć znaczący wpływ destrukcyjny. Ale czasami poważne diagnozy są ukryte za utratę przytomności, które początkowo mogą wydawać wynik osłabienia lub zmęczenia. W rzeczywistości, istnieje wiele innych, bardziej niebezpiecznych przyczyny, które mogą prowadzić do podobnego rezultatu.


Załamanie hipotonia

ustalana jest taki stan, jak również niedociśnienie ortostatyczne. Taka diagnoza jest stosowany do wskazania niewystarczającą nasycenia krwi mózgowej, które wynikały z gwałtownych zmian położenia ciała. może wystąpić taka reakcja w organizmie, a kiedy ludzie długo czekać. Stan ten wspiera ściany naczyń letargu lub niskie ciśnienie krwi.

Najczęściej problem ten objawia się w tych, których napięcie naczyniowe osłabiony. Często taka diagnoza jest do osób w wieku dojrzewania, gdyż okres ten jest opóźnienie w rozwoju układu naczyniowego z ciągle rosnącymi potrzebami organizmu.

Jak są objawy

Istnieją pewne oznaki problemów, takich jak hipotonia upadku. objawy istotnych dla diagnozy, są następujące:

– zawroty głowy;

– utrata przytomności;

– uczucie pustki lub ciężkości w głowie;

– nagle pojawił słabość;

– niewyraźne widzenie lub migotanie muchy;

– centralny wymioty lub nudności pochodzenie;

– w przypadku ciężkich przypadkach możliwe jest, mimowolne oddawanie moczu i rozwój drgawek.

Problem taki jak ortostatycznego upadku może rozwinąć się na tle upośledzenia ukrwienia nie tylko mózgu. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na takie objawy, jak: dusznica bolesna (objawy niedokrwienia mięśnia sercowego), bóle mięśni karku i zmian oddychania.

Występowanie tych objawów może zarówno z długim pobycie w pozycji pionowej, a w razie nagłej zmiany pozycji ciała. Silny i ostry aktywność fizyczna może również prowadzić do omdlenia. W niektórych przypadkach objawy niedociśnienia może wystąpić po spożyciu dużych ilości żywności. Tłumaczy się to aktywację nerwu błędnego.

Hipotonia ortostatyczna: Przyczyny

Dość często, redystrybucja krwi rozpoczyna się podczas podnoszenia się z łóżka, ponieważ skupia się większość żyłach, które znajdują się w kończynach dolnych. Proces ten jest wynikiem narażenia na działanie grawitacji krwi.

Powrotu krwi żylnej do serca ze znacznie zmniejszona, co prowadzi do dalszego obniżenia ciśnienia. Baroreceptory, które znajdują się w zatoce aorty i tętnicy łuku, do reagowania z powyższym sposobem i aktywować autonomicznego układu nerwowego.

W wyniku tego następuje wzrost napięcia naczyń i ciśnieniem powrotnym i częstość akcji serca w normie.

Jeśli zwracamy się do opinii ekspertów i spróbować wyrazić istotę problemu bardziej zwięźle, możemy dojść do następującego wniosku: niedociśnienie zapaść, w rzeczywistości nie choroba, to jest raczej konsekwencją faktu, że naczynia krwionośne tracą zdolność do utrzymywania stałego ciśnienia w normalnym zakresie. A może to już być wiele powodów, czasem bardzo poważne.

Jakie choroby może prowadzić do upadku

Pod warunkiem, statków, o którym mowa powyżej, jest w stanie wpłynąć na niektóre choroby i procesy:

– szczep nerwów i stres;

– choroby o naturze zakaźnej;

– znaczna utrata krwi;

– choroby związane z układu hormonalnego;

– zatrucie, który objawia się jako nadmierne pocenie się, wymioty lub biegunka;

– nadużywanie diety i niezdrowej diety;

– zastosowanie środki przeciwnadciśnieniowe i środki moczopędne, środki rozszerzające naczynia do leczenia wysokiego ciśnienia krwi, na kilka lat.

Ale jeśli przeznaczyć kluczową przyczynę z głównych cech charakteryzujących niedociśnienie zapaść, mianowicie, utrata przytomności, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na niedotlenienie niedokrwiennym. Opiera się ona na kilku mechanizmów, które warto wspomnieć.

Przede wszystkim jest to niezdolność mięśnia przeprowadzenia pożądanej pojemności minutowej serca. Pojawienie się upadkiem i może powodować nieregularne bicie serca, dlatego nie ma zapewnienie odpowiedniej perfuzji mózgowej.

Nie można ignorować obniżenie ciśnienia krwi z powodu aktywnego rozszerzenia naczyń obwodowych. Wynikiem tego procesu będzie niewystarczające mózgowego przepływu krwi.

Wpływ różnych leków

Oprócz wpływu różnych chorób, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że niektóre leki mogą również doprowadzić do utraty napięcia naczyń i nie tylko.

Leki, które powodują niedociśnienie zapaść, powinny być określone przez lekarza na zasadzie indywidualnej, po co jest konieczne, aby zatrzymać ich stosowanie prawidłowo lub zmniejszyć dawkę. Może to być różne inhibitory, azotany, blokery, diuretyki, leki rozszerzające naczynia inne leki przeciwnadciśnieniowe.

Dlatego zawsze warto pamiętać, że niedociśnienie ortostatyczne może spowodować „Dibazol” i inne podobne leki.

Co trzeba wiedzieć o ganglioplegic

Początkowo, leki należące do tej grupy są na łamanie przez impulsy zwojach autonomicznego. Efekt ten musi zmniejszyć napięcie mięśniowe z tętniczek, żyłek i przedwłośniczkowe zwieraczy.

Rezultatem takich sposobów jest to, aby polepszyć mikrokrążenie w tkance, co jest bardzo ważne w leczeniu różnych wdów prądem spalić choroby zakaźnej, toksykozę, zapalenie płuc i inne choroby.

Korzystanie gangliobloktory, można zwiększyć stopień nagromadzenia krwi w żyłach, a tym samym zmniejszyć jego powrotu do serca, a tym samym zmniejszyć obciążenie wstępne. Innymi słowy, nie jest poprawa serca.

Ale w tej maści jest i wada – mianowicie, niedociśnienie zapaść podczas stosowania ganglioblokatorov. Jest to jeden z możliwych skutków stosowania tego leku. Takie powikłania obserwowano u niektórych grup pacjentów. Powody takiej reakcji jest hamowanie impulsy ciała współczulnego ścieżek do żył.

Także możliwe powikłania, takie jak zatrzymanie moczu, atoniczny zaparcia i obniżenia kwasowości żołądka.

Co inspekcja może zostać uznane za istotne

Jeśli zarejestrowano cechy charakterystyczne hipotonia ortostatyczna, konieczne jest przeprowadzenie ciał próbkowania. Ważne jest również, aby sprawdzić ciśnienie krwi. Konieczne jest przeprowadzenie i niedociśnienie test. Jego istotą jest zapewnienie, że pacjent wstaje, a lekarz w tym czasie oglądania hemodynamiczny adaptacji mięśni.

Jest też pasywna forma próbki. Konieczne jest przeprowadzenie na stole obracającym się, a mięśnie są nieaktywne.

Proces diagnozy jest również studiować historię, badanie leków, które zostały wcześniej zarejestrowane i mogą spowodować pogorszenie. Wraz z tym, inne czynniki wchodzą do ekspozycji na światło, kontrola jest wykonywana, jak również badanie układów i narządów pacjenta. Do tych celów można wykorzystać perkusję, badanie palpacyjne, osłuchiwanie i innych procedur diagnostycznych.

Zawsze warto pamiętać, że może powodować niedociśnienie ortostatyczne pewne komplikacje, ponieważ w niektórych przypadkach, jest konsekwencją poważnych chorób (kardiomiopatia, zwężenie aorty, rytmu serca, zawał mięśnia sercowego). Oznacza to, że gdy oczywistych oznak tego problemu, trzeba wezwać lekarza.

Jak przetrwać upadek z dziećmi

Hipotonia ortostatyczna występuje w młodym wieku znacznie bardziej trudne niż u dorosłych. Powodem takiej diagnozy może być wielu różnych stanów patologicznych. Jako przykład, głód, odwodnienie, jawnego i tajnego utraty krwi, jak również płynu maskującego w otrzewnej i jam opłucnowy.

Dzieci dość często upadek daje o sobie znać na tle choroby zakaźne i zatrucia, a także znacznie częściej niż u dorosłych. Warunek ten towarzyszy biegunka, wymioty i gorączka.

W odniesieniu do upośledzenia przepływu krwi w mózgu i obniżenie ciśnienia krwi, ciało dziecka, występują one o wiele bardziej głębokiego niedotlenienia, towarzyszy w tych samych drgawki i utrata przytomności.

Sposoby leczenia

W celu przezwyciężenia hipotonia ortostatyczna, leczenie powinno być przeprowadzone prawidłowo i przy udziale wykwalifikowanego specjalisty. Ogólnie rzecz biorąc, metody oddziaływania na ten temat może mieć dwa główne obszary: zmiany stylu życia i stosowanie terapii lekowej.

Jeśli mówimy o naturalnych metod odzysku, następujące działania mogą być przypisane do niego:

– przyjmowanie małych porcji żywności;

– krótki pobyt w gorącym środowisku;

– tworzenie w czasie snu, stosując poduszkę pod nogami wzgórzu;

– zastosowanie izotonicznych obciążeń dla wszystkich grup mięśniowych;

– częste wchodzi świeżego powietrza;

– jeżeli wymagają tego okoliczności, należy pończochy uciskowe, które pomaga utrzymać ton żyłach znajdujących się w dolnych;

– zabezpieczenie przed gwałtownym wzrostem od łóżku lub krześle (najpierw należy usunąć nogi a dopiero potem zająć pozycję pionową).

Do leczenia lekami używać erytropoetynę, wazopresyny analogi ( „Vazomirin”, „Minimirin”), mineralokortykoidów ( „Dezoksikorton”, „Florinef”), inhibitory cholinesterazy ( „Galantomin”, „Neostygmina”) i inne. Jednak należy zawsze pamiętać, że niedociśnienie ortostatyczne, które mogą spowodować, że lek jest stosowany bez względu na przypadek przeciwwskazań konkretnego pacjenta lub nieprawidłowego dozowania.

Nie zapomnij o choroby podstawowej, które mogą być przyczyną upadku wygląd. Bez leczenia, aby osiągnąć znaczące wyniki są mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

wyniki

Więc jeśli hipotonia ortostatyczna została ustalona, nie panikuj, problem ten rozwiązać. Aby skuteczne leczenie po upadku nie dokonał sam znowu czuł, ma to sens, aby zdawać sobie sprawę z pewnych środków zapobiegawczych.

Do tych należą wspomnianą stałą chodzenia na ulicy, kontrolę przyjmowania leków hipotensyjnych, właściwego odżywiania i, oczywiście, zdrowego stylu życia. Jest to ważne w pierwszych oznak takich problemów bez zwłoki do zdiagnozowania, ponieważ przyczyną omdlenia może być poważna choroba, a ignorowanie jej jest obarczona istotnych powikłań.