485 Shares 8318 views

Podróżowanie w Rosji: atrakcje Tula

Kiedy słyszysz o mieście Tula, to z pewnością pojawią się wspomnienia pachnące pierniki, zolotobokih Samowary ażurowy szalik i błyszczącymi szable. Jest to dość stare miasto, z których pierwsze wzmianki odnotowano w kronikach 1146. Tam na pewno jest coś do zobaczenia: miejscowy Kreml i inne atrakcje czekają na Ciebie w Tula.


Tula Kremla

Osada Wizytówka – Tula Kremla. Ten wspaniały budynek został zbudowany w latach 1514-1521 na brzegach rzeki Upa. Kreml był bardzo potrzebne, ponieważ obszar ten był w czasie południowym krańcu stanu i jest stale poddawany atakować wrogów. Stał się w centrum miasta i jego głównej arterii. To właśnie dzięki tym budynku w 1552 roku, miasto przechowywane oblężenie wojsk Hana Devleta Girej z I. Kreml prostokątne ekranowane ścianki cegły 9 wieżami. To jest daleko od wszystkich atrakcji Tuli tak dalej.

Kościół Zwiastowania NMP

Najstarszy budynek po Kremlu Tula jest uważany malowniczy kościół Zwiastowania. Jak napis na kamiennej płycie, został zbudowany w 1692 roku. Pod koniec XVII wieku drewniany kościół został praktycznie zniszczony, a na jego miejscu zbudowano kamień. Zwiastowanie Kościół od rodzaju konstrukcji można przypisać do „Moskwa” Kościoła: zachodniej stronie przylegającej do niej refektarz (tzw ciepły załącznik), na wschodzie – absydy i dzwonnicy refektarzu znajduje.

Państwowe Muzeum Broni

To muzeum jest jednym z najstarszych w Rosji. Jego kolekcja zawiera nie tylko przykłady broni palnej, które zostały wyprodukowane w Tule i różnych broni i XVII-XX wieku, który jest produkowany w Europie i na Wschodzie. rzemieślnicy produkty Tula posiadają unikalny artystycznego z drewna, metalu, a także doskonałą jakość pracy. Czy uważasz, że to skończyło zabytków Tula? I tu i tam!

Muzeum „Tuła piernik”

To muzeum – dość młoda instytucja. Ale udało mu się zdobyć większą popularność swojej pracy w ciągu dwóch lat. Tutaj można poznać historię tej wyjątkowej delikatności i przekonaj się, jak to się robi dzisiaj. Bardzo dogodna ciasta, które są wykonane w starych form. Następnie prezentowane olbrzymi pood oraz kopię najmniejsze.

Atrakcje miasta Tula muzeum „Samowary Tula”

Z czym najlepiej jest jeść marchewkę? Oczywiście, przy aromatycznej herbaty, która jest parzona w Samowar pięknej. Dlatego po „pierników Tula” Muzeum lepiej iść spojrzeć na znanych produktów dla partii herbaty. W tym muzeum są próbki z XVIII-XX wieku. Cała kolekcja składa się z 300 unikalnych Samowary.

Inne atrakcje w Tule

W tym historycznym mieście można znaleźć wiele innych malowniczych miejsc. Szczególnie godne uwagi elementy, takie jak Kościół Przemienienia Pańskiego, Katedra Wszystkich Świętych, św Mikołaja Zarevskaya, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Veresaeva etc.

Chcesz wiedzieć więcej o tej wsi nawet więcej? mapa Tuła z atrakcji pomogą zbadać każdy zakątek tego niezwykle pięknego rosyjskiego miasta.