534 Shares 5548 views

Reunion – wyspa na Oceanie Indyjskim. Opinie o resztę wycieczki, zdjęcia

Dziś udamy się na wirtualną podróż do maleńkiej wyspie szczęśliwości, zagubiony w ciepłych fal na Oceanie Indyjskim. Myślisz, że już podróżował po całej naszej małej kuli ziemskiej? Wtedy znajdziesz małą niespodziankę. I to dosłownie schowany pod nosem – między Mauritius i na Madagaskarze, a imię jego wyspie Reunion. Jeśli teraz wyobrazić piekący pustynię i pół wykształconych dzikusów, mylisz się ponownie! Francuski wyspa Reunion na Oceanie Indyjskim – jest fragmentem wyrwaniem z Republiki Francuskiej, ze wszystkimi jego przepychu i luksusu, przepychu. Ale jednocześnie łączy afrykańskiej egzotyki i urok natury.


Jak się tam dostać?

Nawet najbardziej sumienny wyróżnieniem pilnie studiuje w szkole, co bardziej prawdopodobne, przez co trudno pokazać na mapie, gdzie znajduje się wyspa Reunion. A wszystko dlatego, że nie jest zawarte w programie nauczania. I tak jak niefortunna sytuacja, a także z większością krajowych touroperatorów. Wynika to z małej miejscowości popularnej wśród Rosjan. Ale Europejczycy od dawna wybrany dla mnie to miejsce.

Więc jak to możliwe, jeśli pakiet wycieczek nie zostanie znaleziony, ale serce jest rozdarte? To proste! Reunion, wycieczki po południu z ogniem nie znajdzie się na otwartych przestrzeniach naszego kraju, jest bardzo popularny w Europie. Najlepszym sposobem, aby dotrzeć do Paryża, skąd codzienne loty do Saint-Denis.

Nawiasem mówiąc, przydatne informacje dla tych, którzy lubią niezależnej podróży: Reunion – nie przypadek. Ale o tym poniżej.

gdzie odpocząć

Najbardziej popularne jest stolicą wyspy – Saint-Denis. Jest to tradycyjny metropolia, luksusowe i drogie. Lokalne atrakcje to głównie zespoły architektoniczne i Ogród Botaniczny. Tutaj znajdziesz olśniewający Paryż na tle egzotycznej scenerii afrykańskiego.

Na wakacje nad morzem to lepiej wybrać Saint-Gilles-les-Ban. Biały piasek plaży psuje mnóstwo turystów, ale należy pamiętać, że tutaj goście – to w większości zabezpieczone Europejczyków. Więc dziewczyny, na stajennych tylko tutaj. Przy okazji, dla tych, którzy lubią egzotyki są piękne plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem.

Jeśli wolisz uzdrowisk termalnych, zwrócić uwagę na Silao. A dla miłośników historii idealny Saint-Paul. Miasto jest łatwo przenieść do kolonialnej przeszłości wyspy: architektura, atmosfera i sceneria jest tak poetycka, która zachwyci nawet najbardziej doświadczonym podróżnikiem.

cechy klimatyczne

Reunion na Oceanie Indyjskim – a nawet we Francji, ale klimat jest o wiele bardziej przyjemne. Gorące, suche lato tropikalny trwa od listopada do kwietnia. W tym czasie temperatura wynosi około 30 ° C podczas dnia i prawie tak dużej ilości (25 °) w nocy. Wilgotność jest dość wysoki, to jest dobrze zmiękcza ciepło. Zima w różnym stopniu różne od lata 10, ale nie więcej, a zatem również bardzo wygodne dla reszty.

transport

Jeśli planujesz wziąć samochód do wynajęcia, należy pamiętać, że ruch jest prawostronny.

Międzynarodowe lotnisko Reunion "Roland Garros" znajduje się 10 km od Saint-Denis i 51 km od Saint-Gilles. Średnia z Paryża w kierunku lotu odbywa się w ciągu 2-3 godzin. Ponadto, istnieje wiele lotów łączących (po przeszczepach) od innych stolic europejskich o różnym poziomie komfortu i wartości. Średni czas trwania lotu z Paryża wynosi około 11 godzin.

powiązanie

Jeśli wybierasz się na wakacje, nie zapomnij, aby skontaktować się z operatorem sieci komórkowej, jeśli obsługuje usługę roamingu na wyspie, ponieważ jest naprawdę rzadkie. W przeciwnym razie trzeba będzie wykupić kartę SIM lokalnego operatora, który nie jest na tyle tanie. I dlatego lepiej jest użyć zwykłego telefonu stacjonarnego w hotelu.

Jeśli chodzi o internet, to nie jest problemem. I dlatego najlepszym środkiem komunikacji był i nadal jest „Skype” lub Vider.

wiza

Zważywszy, że Reunion – wyspa należąca do Republiki Francuskiej, reżim wizowy jest właściwe. A ponieważ z dokumentu należy skontaktować się z ambasadą francuską w swoim kraju. Wiza Schengen jest ważny przez co najmniej 1 rok jest również odpowiednia. Przy sporządzaniu dokumentów pamiętać, że istnieje kilka rodzajów zezwoleń:

 • Visa, uprawniające posiadacza do pobytu wyłącznie na wyspie.
 • Visa, uprawniający do pobytu na wszystkich terytoriach zamorskich Republiki Francuskiej, a także na kontynencie.

Aby uzyskać pozwolenie na wyjazd będą musieli wszystkie standardowego pakietu dokumentów, w tym programu podróży, namalowany przez dzień. Zestawione go w języku angielskim lub francuskim. Nawiasem mówiąc, kwota ubezpieczenia zdrowotnego nie może być mniejsza niż 30 tysięcy euro. I, oczywiście, opłata wizowa w wysokości 1500 rubli. Ponadto, w celu zapisania dziecka trzeba będzie przygotować zaświadczenie ze szkoły, gdzie studiuje.

Niemniej jednak, Reunion, gdzie rekreacji mogą sobie pozwolić wszyscy mieszkańcy naszego kraju, zyskuje coraz większą popularność.

Waluty i inne kwestie finansowe

Reunion jako część Europy, pomimo swojego położenia geograficznego, należy do strefy euro. Do przeprowadzania operacji wymiany walut, można bez problemu w każdym banku, ale oczywiście jest bardzo niekorzystne i dlatego lepiej zaopatrzyć się w euro jest nadal w domu. Ponadto w większości sklepów można płacić kartą kredytową międzynarodowym standardzie.

Bądź przygotowany na to, że ceny Reunion nieco zawyżona w stosunku do Francji kontynentalnej. Średni czas pobytu na wyspie będzie kosztować około 4000-4500 euro za osobę na 2-tygodniowy pobyt.

Zakupy w La Réunion

Zakupy w Reunion – jest to odrębny przyjemność. Tutaj można dostać taką samą przyjemność z zakupów, a także na kontynencie. Grafik główne centra handlowe i sklepy – od 9.00 do 18.00, z przerwą od 12.00 do 15.00; Sobota i niedziela – dni off. Każdego roku na początku lutego na Reunion otwiera sezon sprzedaży, który trwa co najmniej sześć tygodni.

Jeśli idziesz do domu, nie zapomnij o pamiątek: tkane elementy wystroju, światowej sławy francuskich perfum, biżuterii.

Kuchnia miejscowa

Reunion – raj dla smakoszy! Tutejsza kuchnia jest lojalny wobec delikatnych żołądkach Europejczyków, ale to jest tak niezwykłe, że gastronomiczny ekstaza dostarczane do Ciebie. Jak zawsze w tropikach, w naczyniach jest mnóstwo ziół i przypraw, takich jak curry, imbir, czosnek i goździki. Jak sok z cytryny, oni zdezynfekować jedzenie w bardzo gorącym i wilgotnym klimacie.

Inną cechą – obfitość owoców morza, czasami bardzo nietypowe w wyglądzie i smaku, takich jak barakudy. Wszystko to obficie podlewane krytykować – pikantny sos pomidorowy smakowe na bazie słodkiego i kwaśnego. Prawie wszystkie potrawy są umieszczone kawałki egzotycznych owoców tropikalnych.

Jeśli chodzi o napoje, będzie oferowane, choć znane, ale bardzo smaczny sok i kawę. Ale fani alkoholu zalecamy rum, przygotowane według starych receptur dzielnych piratów.

Rozrywka w Reunion

Podróżować po całym świecie, dużo oglądania wszystkich cudów w końcu wybrał Reunion – wyspa surfowanie, nurkowanie, trekking i tylko wakacje. W miejscu, gdzie harmonia europejskich starożytności cywilizacji i egzotycznej Afryki. Również do Państwa dyspozycji szereg zabytków, które mówią o ekscytującej przeszłości Reunion.

Wybrzeże wyspy Reunion jest idealnym miejscem zarówno dla pasywnej i aktywnej rekreacji. Aksamitny piasek kusi Cię, aby położyć i gorące tropikalne słońce obiecuje wspaniały brąz opalenizny. Nawiasem mówiąc, lokalna ciekawostka stał czarny wulkaniczny piasek na plażach. Wygląda po prostu niesamowite.

Wyspa jest otoczona rafami koralowymi, dlatego idealnie nadaje się dla fanów podwodnego piękna: Tu i dolna wypukła (podwodny wąwóz i jaskinie), a unikatowe zwierzęta. Boi się rekinów, a zwłaszcza nie warta znacznie więcej niż prawdziwym niebezpieczeństwie – silne prądy.

Surfers powinien zatrzymać się na wschodnim wybrzeżu wyspy, gdzie znajduje się wielka fala.

Głównym celem wyprawy – malownicze doliny z wulkanicznych pola lawy. Gdzie indziej można iść wzdłuż krawędzi krateru czynnego wulkanu. Nawiasem mówiąc, wybuch jest dość powszechne, ale jest to całkowicie bezpieczne. Jeśli chcesz zajrzeć do krateru wulkanu, być przygotowani, aby wspiąć się 3000 metrów od lawy. Ale widok z góry, hojnie wynagrodzi cię za swoje wysiłki i wytrwałość.

Biorąc pod uwagę popularność różnych festiwalach wśród turystów, organizatorów wycieczek, nawet ocena najbardziej uroczystych obszarach gdzie Reunion zajmuje jej miejsce honorowe. Tak, rzeczywiście, oprócz tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (dla wszystkich pomyślenia i niepojętych kalendarzy), odbywają się dożynki, kwiaty, ananas i innych. Miejscowy obchody Malabar przechodzi na starożytnych indyjskich tradycji, a nawet zawiera rytualną ofiarę.

Reunion: zdjęcia i atrakcje

Być może najlepszy jest na wyspie – to jest jego natura. Ogrody botaniczne i Muzeum Historii Naturalnej, górskie doliny i wodospady Salazi Bassin Komoran, koral gospodarskie i przedszkola z żółwi morskich – co jeszcze jest potrzebne do pełnego objazdu wypoczynkowego?

Ale nie zapominajcie, że Reunion – wyspa pochodzenia wulkanicznego, ale ponieważ jego główną cechą – jest to, oczywiście, wulkany: Piton des Neiges i Piton de la Fournaise. Nawiasem mówiąc, tutaj można obejrzeć spektakularny pokaz erupcji, będąc w całkowitym bezpieczeństwie.

Ze względu na trudności transportu i odległości obiektów z najbardziej wycieczkowym cywilizacji, niezależny podróż dookoła wyspy jest prawie bez znaczenia. Są one bardzo popularne wycieczki helikopterem. Cena lotu wynosi około 200 euro za osobę, ale emocje i doświadczenia znacznie więcej.

przydatne informacje

 • Język urzędowy – język francuski. Miejscowa ludność w życiu codziennym często używa Creole (dialekt francuskiego). Doskonała znajomość języka angielskiego jesteś absolutnie nie pomoże, bo to jest prawie nie używany.
 • Zdecydowana większość mieszkańców – chrześcijanie, katolicy.
 • wymogów celnych na wyspie są identyczne z europejskim.
 • Wezwać karetkę, wybierz numer 15, policja – 17.
 • Planując podróż, należy unikać okresie od grudnia do lutego – jest to sezon cyklon. Jeśli jednak chcesz, aby świętować Nowy Rok na wyspie, oglądać prognozę pogody: pomarańczowy cyklon spróbować zaopatrzyć się w żywność, wodę i latarki, a lepiej nie wychodzić. Czerwona cyklon w żadnym wypadku nie może opuścić pomieszczeń i nie zaleca się korzystania z telefonu komórkowego.
 • Pamiętaj, aby korzystać z wysokiej jakości środków komarów. Reunion – chociaż wyspy i europejskim, ale przede wszystkim jest to nadal tropiki z grupą dziwnych i niebezpiecznych chorób zakaźnych.
 • Przed wyjazdem zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, typu tyfus, malarię, tężcowi i błonicy. Pomimo faktu, że zgodnie z touroperatorów, malaria na wyspie jest całkowicie zniszczony, lekarze potwierdzili, że pojedyncze przypadki nadal występują regularnie wśród turystów.
 • Woda z kranu choć uważane czysty, ale do picia nie jest to konieczne.
 • Ciesząc się ciepłym Oceanie Indyjskim, nie zapomnij o prądów i pływów.
 • Rekiny w Réunion rzadko, ale czasami ich spotkać i surferów i nurków, a nawet tylko pływaków. Bądź ostrożny.
 • W zimie, wyspa może być pewne ograniczenia w ruchu.

Reunion, przeglądy, które nie jest łatwo znaleźć w internecie – to jest niesamowite koktajl Europejskiej komfortu i tropikalnej przyrody afrykańskiej dzikości w butelce z nutami starożytności i zapach przygody. Każdy kto odwiedził tu raz, wstrząśnięty dziewiczej przyrody i zapierających dech w piersiach krajobrazów.