829 Shares 5619 views

„Daewoo Nexia” nie zacznie: przyczyny, naprawa

Prawdopodobnie każdy właściciel samochodu, niezależnie od jego samochodu, zna uczucie bezsilnej frustracji w sytuacji, gdy urządzenie nie uruchomi się. Z tym uczuciem znanym i właścicieli samochodów „Daewoo Nexia”. Nie uruchamia się silnik – to znajomy motyw dla takich maszyn. Będziemy analizować główne przyczyny tych niepowodzeń i ich rozwiązań.


Zakup takich samochodów, przyszły właściciel musi jasno zrozumieć – to samochód budżet i więcej. Raz w telewizji był potężnym kampania reklamowa ma modele dorestaylingovoy – „Lubię Uzbecy, atakują one dobrze zimę”. Wkrótce ta fraza zasłynął i szybko udał się do ludzi. I jak się okazuje, nie ma w tym prawdy. Jeśli „Daewoo Nexia” nie uruchamia się po parkingu w zimnie, a potem coś się stanie, na pewno. Problemy z uruchamianiem na zimno w samochodzie nie. Ale jest jedno małe zastrzeżenie.

"Daewoo Nexia"

Przodek tego samochodu jest „Opel Kadett E”, które zebrano w Niemczech od 1984 do 1991 roku. Pierwsze samochody wykonane nawet pod licencją „Opel”, zjechał z linii montażowej w 1986 roku. „Nexia” były sprzedawane w Kanadzie i USA pod marką Cileo. W innych krajach, model i wiemy jak kupić Daewoo Racer. Podstawa została podjęta „kadetovsky” silnik. Jednakże, przebudowany i zmodernizowany. Silnik ten ma wysoką niezawodność.

Timer i "Daewoo Nexia"

Ogromna ilość modeli właścicieli dorestaylingovoy można łatwo podważyć opinię avtougonschika z reklam, że różne problemy związane z uruchomieniem na zimno – to nie jest niespodzianka. Ale „Daewoo Nexia” nie zacznie, a nie tylko na zimno. Czasami tak nagle, bez powodu odmawia nagle skończyć z kluczem. W tym przypadku, jeśli pojazd jest wciśnięty, silnik uruchamia się i działa łatwo z precyzją szwajcarskiego zegarka.

Takie zachowanie silnika bezpośrednio informuje właściciele winy z układu zapłonowego. W przypadku „Nexia” Diagnoza ta potwierdza także – problemy z kluczyka zapłonu są jako zegar, a jeśli uszkodzenie dokładniej, cewka indukcyjna zdiagnozować rozdzielacza zapłonu.

Z biegiem czasu, ten szczegół może rozpadać się w proch dosłownie. Producent myślał, jak rozwiązać ten problem i znaleźć drogę wyjścia. Firma radykalnie pozbyć układu zapłonowego z zegarem. Mechanika mówią nam, że w 2007 roku silnik polutoralitrovye zmodernizowane – standaryzowany do silnika od powiązanej „Lanos” samochód budżetu. Oprócz podstawowych zmian w projekcie, w tym modernizacja doprowadziła do tego, że w silnikach spalinowych tramblera poszedł. Zamiast tego, on zainstalowany moduł elektroniczny, odpowiedzialny za zapłon.

Typowe przyczyny

Rozrusznik obraca się, ale nie uruchamia „Daewoo Nexia”? Dzieje się to dość często. Ponadto, istnieje odwrotna sytuacja – rozrusznik nie skręcać. Co wynika z tego jest gorzej, trudno jest znaleźć nawet dla doświadczonych kierowców. Jeśli masz ten problem, trzeba sprawdzić najbardziej prawdopodobnych elementów samochodu, które mogą powodować ten problem. Można to zrobić na własną rękę.

Jeśli istnieje problem z rozrusznikiem, najpierw należy sprawdzić, czy jest iskra. Filtr następnie patrząc na akumulatorze i zaciskach. Nie zaszkodzi wciąż testuje przepustnicę. Do silnika, aby rozpocząć, trzeba cztery elementy: obecność iskry kompresja powietrza i paliwa. Jeśli „Daewoo Nexia” nie rozpocznie się, przede wszystkim patrzeć na świece.

Dlaczego nie jest iskra?

Istnieje wiele powodów, dla których nie ma iskry na lodzie. Na przykład, może to oznaczać problemy w module zapłonu, przyczepić tramblera modele cewka dorestaylingovoy zestawień w położeniu czujnika czujnika położenia wału korbowego lub wałka rozrządu. Przetestować odczytu element może być ich własne ręce, jeśli istnieje łatwy dostęp do nich. Eksperci zalecają stosowanie skaner diagnostyczny – najnowszy „Nexia” wyposażony w ECU, który może poinformować właściciela o błędzie.

Następnie sprawdzić skrzynkę bezpieczników i przekaźników. Widzimy więc, że iskra jest nieobecny, nie jest z tego powodu. Najczęstszym rozwiązaniem – awaria świec zapłonowych i przewodów wysokiego napięcia. Jest to popularny problem, który może być łatwo rozwiązany. Ale jeśli drut iskra iw pełni sprawna, sprawdzić cewkę i moduł zapłonowy działania.

Pierwszy może być zdiagnozowane przez odłączenie go od przewodu. Potem ktoś musi przekręcić kluczyk w stacyjce. Poniżej znajduje się obserwować, czy prąd do cewki jest odpowiedni. Jeśli tak jest, to cewka musi być wymieniony.

Filtr powietrza

Jeśli „Daewoo Nexia” nie rozpocznie się, gdy obroty startowe, a następnie sprawdzić filtr powietrza. W porządku, że silnik może działać dobrze, potrzebuje pewnej ilości tlenu. Jeśli filtr jest zatkany, to normalny przepływ tlenu może być utrudnione. Element zasób – 10 tysięcy kilometrów. Jednocześnie zaleca się, aby skontaktować się z odkurzacza i wlotów powietrza i przewodów. Mogą być zatkane śmieci i liści.

układ paliwowy

Jeśli iskra jest tam powietrze jest dostarczane w wystarczających ilościach, a jednocześnie nie będzie uruchomić samochód „Daewoo Nexia”, nie przeklinać producentem. Być może po prostu wadliwy układ paliwowy. Nawet niedoświadczeni właściciele samochodów wiedzą, że silnik nie będzie działał bez paliwa.

W przypadku problemów z układem paliwowym samochodu nigdy nie zostanie uruchomiony. Niektórzy właściciele samochodów testują działanie systemu za pomocą strzykawki. Jest wypełniona benzyny, a następnie mieszaninę reakcyjną wstrzyknięto do przepustnicy. Następnie przekręcić kluczyk w stacyjce.

Dlaczego paliwo nie jest dostarczane do silnika?

Jeżeli silnik nie otrzyma odpowiednią ilość mieszanki paliwowej, wówczas konieczne jest zdiagnozowanie pompę paliwa i regulatora ciśnienia. Jeśli „Daewoo Nexia” nie uruchamia się, przyczyny mogą być wyciek paliwa, zatkany filtr paliwa i dysze. Ale częściej jest to pompa głębinowa. Poniżej przyjrzymy się, jak to sprawdzić.

Sprawdzić pompę

Sprawdzić, czy pompa może być OK własnymi rękami – to proste. Pierwszym krokiem jest określenie miejsca, w którym jest on zainstalowany w samochodzie (po lewej stronie pod kanapę pasażera). Przy dostępie elementem jest, można przejść do rozpoznania. Czy ktoś w zespole potrzebuje kilku sekund, włączyć zapłon. Kiedy rozrusznik zacznie działać, będzie słychać odgłos pracy pompy paliwa. Mówi się, że działa prawidłowo. Jeśli nie ma dźwięku, a następnie na pompy głębinowej nie przychodzi żywienia. Albo on jest uszkodzony i wymaga wymiany.

Zdarza się, że pompa działa, „Daewoo Nexia” nie uruchomi, rozrusznik pracuje normalnie. Następnie konieczne jest, aby upewnić się, że napięcie na elemencie podwodnych przychodzi. Odbywa się to za pomocą multimetru. Kluczyk w stacyjce jest obrócony i trzymać go w pozycji „ON” przez trzy sekundy. Jeśli płynie prąd, miernik pokaże. Następnie sprawdzić element oporowy. Do tego miernika podłączonego do zacisków zasilania pompy zrobić. Należy to zrobić koniecznie, jeśli w momencie uruchamiania silnika nie jest słyszalny wskazanie mechanizmu. Wyniki pomiarów są porównywane z opublikowanymi danymi. Jeśli dane są bardzo różne, najprawdopodobniej spalona pompa benzyny.

Jeżeli rozrusznik nie obraca

W większości przypadków jest to objaw wskazuje na rozładowaną baterię. A jeśli bateria zostanie zmieniona na nową parę miesięcy temu, sprawdź to nadal warto. Diagnozę można sprawdzić za pomocą multimetru. Nadal nie jest w porządku, aby upewnić się, że przewody wysokiego napięcia są OK, a zaciski nie są podatne na korozję. Następnie, należy wziąć pod uwagę awarię przekaźnika rozrusznika. Znajduje się on w jednostce sterowania samochodu. Podczas uruchamiania element zapłonowy musi kliknąć. Następnie można sprawdzić sam rozrusznik. Po pierwsze wystarczy do ciała z czymś klapki, wtedy rodzić do silnika i słuchać. Jeśli podczas pracy urządzenie wydaje dźwięki, to należy go wymienić.

Silnik się uruchamia i obory

Jeśli „Daewoo Nexia” zaczyna i obory, może być znacznie więcej powodów. Jest to wina immobilizera. Nie wykluczone zatykanie zaworów na biegu jałowym. Jest możliwe, że samochód zatankowany złej benzyny, silnik zalany olejem o niskiej jakości.

wniosek

Tak więc, jak widać, problemy z uzbeckiej-koreański samochód partii. Należy również wziąć pod uwagę, że maszyna montaż uzbecki wyposażonego w niskiej okablowania. A jej właściciele mają problemy z niebieskim. Ale jeśli wziąć pod uwagę ceny tych urządzeń, wszystkie te niuanse mogą zamknąć oczy. Samochody są łatwo naprawić w garażu z rękami.