415 Shares 1809 views

Wymiana zębów u kociąt. zęby dziecka w kociąt

Właściciele kotów wiele pytań dotyczących treści kształcenia i mrucząc w domu. Dzisiaj omówimy bardzo ważną kwestię, dotyka zębów. Więc zacznijmy …

Kiedy kocięta rodzą, ich szczęki są bez zęba. W pierwszych dwóch tygodniach siekaczy wieku wybuchają. Przez dziesiątym tygodniu, jest zestaw zębów mlecznych. Wiele osób interesuje się, jak następuje zmiana u kociąt zębów, w wieku, kiedy większość dzieci są gryzienie.

Na dziesięć tygodni, brzęczenie był pełen zestaw zębów mlecznych. Nawiasem mówiąc, jak wiele ich kociąt? W sumie z dwudziestu sześciu. Około trzeciego tygodnia życia pojawiają noży przez siedem do dziesięciu dni – kły, przedtrzonowe i wybuchają po wszystkim. Z reguły pojawiają się one bezboleśnie. W tym czasie nikt nie dba, ani kota, ani właścicieli. Po tym przychodzi zmiana zębów u kociąt. Podobnie, aby wymienić tylko czas, kiedy tak się dzieje, to jest niemożliwe, ponieważ wszystkie indywidualnie. Zazwyczaj już w wieku siedmiu miesięcy mają wszystkie zęby u kociąt.

Okres zmiana przynosi wiele kłopotów. O trzy lub cztery miesiące zaczyna się zmieniać do zębów stałych u kociąt. Pierwszy zmianę noży, przy czym kłów. Najnowsze – przedtrzonowych i trzonowych.

Przy okazji, ile zębów stałych u kotów? Mają dokładnie trzydzieści mruczenie. Na dolnej i górnej szczęki dwóch psów i siekacz trzy. Szczęka czterech zębów trzonowych (molowej i przedtrzonowych trzech), a dolna – trzy (dwa przedtrzonowych jeden molowy). Należy pamiętać, że co trzeci radykalny jest największa.

To stomatologiczny formuła dorosły kot: trzy siekaczy, kła, trzy przedtrzonowych, trzy siekacze, jeden kieł, dwa zęby przedtrzonowe.

W jakiej kolejności się zmieniają? Pierwsze siekacze wybuchają (cztery miesiące), a następnie przez zęby dwa lub trzy tygodnie, ale potem się i przedtrzonowych i trzonowych, (cztery do sześciu miesięcy).

Wymiana zębów u kociąt: objawy procesowe

W zasadzie wszystko jest bezobjawowy. Ale jeszcze odróżnić jeden znak tego zjawiska – pobudliwość. Zwierzę może być w takim stanie, w czasie posiłku lub płynów. Może też przepaść apetyt. Osłabienie i senność – to również oznaki ząbkowania. Czasami zdarza się także wydzielanie śliny i ból jamy ustnej.

Co należy zrobić, aby zmienić zębów u kociąt nie zamienił się w tragedię? Trzeba coś zajmować swoje zęby. Aby to zrobić, należy zamontować specjalną zabawkę. Są one niezbędne w tym okresie. Aby ukoić dziąsła zabawkę lepiej zamrozić go w pierwszej kolejności. Im więcej z tych gadżetów, tym lepiej.

pytania

Co powinno być karmienie w tym trudnym czasie? Zmiana u kociąt zębów – jest to dość trudny okres, zarówno właściciel i sami mają dzieci. Zasadniczo, dieta nie jest szczególnie muszą być zmienione. Należy tylko dodać pokarmy bogate w wapń i fosfor. Można kupić specjalne żywienie, które zawierają te substancje. Na żadnym nie jest konieczne, aby przejść specjalną dietę, a proces ten jest całkiem naturalne.

Czy to prawda, że podczas zmiany zębów u kociąt nie ma nieprzyjemny zapach z ust? Tak, jest. Ale zapach zniknie po kilku miesiącach (jeden lub dwa).

Kiedy nastąpi zmiana zębów u kociąt, nie traktują ich łagodniej. Nie pozwól im gryźć i drapać swoje ręce. Takie zachowanie może pozostać u dorosłych kotów (wtedy stają się znacznie bardziej bolesne ugryzienia i zadrapania) w okresie dojrzewania ich zabawy zamieniają się w agresję. Dlatego raz tabu na ludzkich rąk, niech dzieci gryzą ich specjalne zabawki.

Podczas zmiany zębów do szczepienia zwierzęcia może być?

Oto opinia biegłego została podzielona. Choć wiele osób uważa, że nadal nie jest konieczne, aby zaszczepić w tym czasie. Lepiej to zrobić przed (miesiąc dwa lub trzy) lub później (około ośmiu miesięcy), a także w różnych zmian w organizmie (hormon, przy okazji też) wystąpić podczas zmiany zębów. Szczepienie jest dodatkowe obciążenie może spowodować powikłania, jak również inne skutki uboczne.

Czy muszę usunąć zęby dziecka u kociąt?

Jeśli nie, to co się stanie? Jeśli nie ma zęby nie boli dziąsła i zęby rosną nowe równomiernie, nie martw się. Teraz, spróbuj delikatnie potrząsnąć zęby dziecka u kociąt. Dzięki czemu będą w stanie przyspieszyć ich stratę. Trzeba zacząć się martwić, gdy stare zęby wypadają do sześciu miesięcy. Następnie muszą zostać usunięte (choć koty takie problemy są rzadkie). trzeba będzie ciągnąć zębów mlecznych. Nadmierne ilości zębów może prowadzić do traumatycznego tkanki miękkie w jamie ustnej, rozwój paradontozy i zmieniającym okluzji.

Dlaczego występują naruszenia?

Głównym powodem zmiany schorzeń zębów – predyspozycja genetyczna. Dlatego właściciel musi zbadać swoje zwierzę, zaczynając od trzech i pół miesiąca. W identyfikacji odchyleń – od razu do lekarza.

Help-weterynarz stomatolog

Jeśli zauważysz swojego zwierzaka w podwójnym rzędzie zębów, należy skontaktować się z weterynarzem. Zauważ, że nawet z tej patologii kota grzeczny, dobrze zjeść, zagrać. Obecność takiego problemu może prowadzić do kamienia nazębnego, jak również bardziej poważne konsekwencje, takie jak osteomielititu.

Jedynym sposobem rozwiązania problemu związanego z podwójnym rzędem zębów jest usuwanie zakłócających. Oczywiście, w klinice weterynaryjnej, że taka manipulacja może doprowadzić do lekarza. To dlatego, że takie operacje powinny być przeprowadzane w znieczuleniu w celu uniknięcia znaczącego stresu zwierzęcia, jak również do przeprowadzenia zabiegu usunięcia zęba dziecko prawidłowo.

Wreszcie, mała

Teraz już wiesz, jak zmiana zębów u kotów, objawy, których opisaliśmy w szczegółach. Mamy nadzieję, że wszystko jest jasne. Zrozumieć, jak karmić kociaka w tym okresie. Dodatkowo, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy w tym czasie buczenie, upewnij się pokazać go do weterynarza. Patrz, on będzie w stanie zidentyfikować problem. Jeśli terminowo diagnostyki i leczenia, a następnie będziesz musiał bronić się przed poważniejszych problemów związanych z zębów i jamy ustnej zwierzęcia. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci radzą, aby odwiedzić dentystę weterynarii co najmniej raz w roku (lepiej – dwa). Uważaj na zdrowie zwierząt, a wszystko będzie dobrze.