592 Shares 6993 views

Fenyloalanina: co to jest i dlaczego jest to potrzebne

Aby zrozumieć, jak pewne substancje wpływają na ciało jako odzwierciedlenie w dobro ich niedoboru lub nadmiaru przeprowadzono liczne badania. Zgodnie z uwagą naukowców były aminokwasy, ponieważ prawie wszystkie z nich z pomocą skomplikowanych procesów metabolicznych skręcić w końcu do substancji, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowia. Jeden z tych aminokwasów – fenyloalaniny. Co to jest, co robi i który zawiera – bliżej przyjrzeć się artykułu. Informacja ta jest przydatna dla każdego.


Fenyloalanina: jest odpowiedzialny za co

Fenyloalanina – niezbędnym aminokwasem. Oznacza to, że dana substancja nie jest syntetyzowane w naszym organizmie i pochodzi wyłącznie od zewnątrz z żywnością. Aminokwas ten jest przekształcany w organizmie do tyrozyny, która z kolei jest zaangażowana w tworzeniu norepinefryny i dopaminy. Oznacza to, że fenyloalanina wpływać na nastrój, zmniejsza ból, poprawia zdolność uczenia się i poprawia pamięć, przyspiesza przemianę materii i zmniejsza apetyt, reguluje pracę tarczycy i przyczynia się do rozwoju barwnika skóry melaniny.

Aminokwas stosuje się w leczeniu choroby Parkinsona, otyłości, depresji i bólu stawów w czasie menstruacji. W kulturystyce programy żywieniowe jest również obecny fenyloalaniny. Co daje? Chodzi o to, ten aminokwas jest częścią białek zawartych w mięśni, ścięgien i wiązadeł. Gdy jest to niemożliwe do osiągnięcia brak wzrostu masy mięśniowej, która jest tak chętny do kulturystów. Ponieważ fenyloalaniny – jeden ze składników żywieniu sportowców.

źródło fenyloalaniny

W większości przypadków, aminokwas w ilości wystarczającej spożyciu posiłku. Okaże się w mięsie (mięsa wieprzowego i drobiu), serów twardych i innych produktów mlecznych, soja i rośliny strączkowe, kiełki pszenicy i ryżu, jaj, orzechów laskowych. Dla normalnego masteringu wymaga odpowiedniej ilości witaminy B3, B6 i C są niezbędne do opanowania fenyloalaniny miedzi i żelaza.

Aminokwas stosuje się do wytwarzania sztucznej substancji słodzącej, która jest aktywnie stosowanych w przemyśle spożywczym. Najczęściej jest to łatwe do znalezienia w gumie do żucia i napojów gazowanych. Tak to jest całkiem możliwe, aby powiedzieć, że fenyloalaniny w Lemonade – źródłem tego aminokwasu.

tworzą jedną fenyloalaniny (DL) działa jako środek przeciwbólowy. Nasze ciało stale rozkłada endorfiny i kwasu DL-formy amino hamują ten proces. Zjawisko to jest wykorzystywane przez ludzi, które są niewrażliwe na zwykłe środki przeciwbólowe. Dla nich jedynym lekarstwem w tym przypadku – fenyloalaniny.

Że substancja ta może jeszcze? Stworzyć dobry nastrój i daje poczucie miłości: aminokwas zaangażowany w syntezę fenyloetyloaminy, która jest odpowiedzialna za tych zjawisk. Ponadto, substancja jest składnikiem wielu leków, które stymulują mózgiem aktywny.

Przeciwwskazania

Fenyloetyloaminy nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, matek karmiących, osób z wysokim ciśnieniem krwi i skłonność do niepokoju. Zabrania go użyć i gdy odporność na tego typu aminokwasów, czyli z fenyloketonurię i czerniaka.