373 Shares 3345 views

Co jest najmądrzejszy pies na świecie

Po raz pierwszy lista najbardziej inteligentnych psów był kanadyjski profesor psychologii Stenli Koren w 1994 roku, a jego książka „Inteligencja psów” jest synonimem 16 edycjach i wygrał tłumaczenie na 26 języków, w tym rosyjski, niestety, nie.


Kryteria, na którym autor określił zdolności umysłowych psów, tylko trzy: z instynktowną inteligencją, adaptacyjne inteligencję i posłuszeństwo inteligencję. Autor twierdzi, że ocena ta jest dość subiektywny, ze względu na fakt, że wiele ras zostały specjalnie hodowane do wykonywania określonych zadań. Na przykład, łowiectwo i psy zaprzęgowe mają mniejszą skłonność do wykonywania pewnych zamówień, ponieważ ich pracy najważniejsze – to niezależność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji. Najmądrzejszy pies na świecie, według Stenli Korena, powinno być dobrze wyszkolony i zdolny do spełnienia wszystkich przyjmujących rozkazy. Kanadyjskie zidentyfikowane kilka grup psów. Nie wszystkich, ale tylko Oto niektóre z najbardziej znanych odmian.

  1. Rasy, które mają najniższą zdolność do nauki. Oznacza to, że zespół rozwój wymaga zlecenia pet setek powtórzeń, a do ich przeprowadzenia pierwszego rachunku czasu dla co najmniej 25%. Na liście znalazły się takie psy jak Basenji, Borzoi rosyjskim, Beagle, Pekińczyk, buldog angielski, Mastiff, Jamnik, Chow Chow, Shih Tzu i innych.
  2. Kolejna grupa – to pies, mają zdolność poniżej średniej. Muszą pamiętać poleceń 40-80 powtórzeń, a odsetek zakończeniu przekroczy znak 30: Chihuahua, bernardyna, Terier szkocki, buldog francuski, włoski chart, Skye Terrier, Mops, chiński grzywacz, i inni.
  3. Średnia zdolność do treningu (25-40 powtórzeń, a 50% wskaźnik sukcesu) wykazały psów, takich jak owczarek australijski, Wilczarz irlandzki, wskaźnik, terrier, amerykański i do Foxhound angielski, Greyhound, shar pei, bokser, Dogiem, Jamnik, wskaźnik, Siberian Husky i inne.
  4. Następna lista ras odebrać tytuł „najmądrzejszy pies na świecie” trochę bliżej. Rasa ta, której zdolność do treningu, według amerykańskich i kanadyjskich sędziów szacowane są powyżej średniej: Yorkshire terrier, bearded collie, Australian terrier, pinczer miniaturowy, Dalmatyńczyk, Seter angielski, Samoyed.
  5. Do rangi „najmądrzejszy pies na świecie” nie trwał psa z różnymi możliwościami: pomorskim, Berneński pies, Cocker Spaniel, kurtshaar, Cocker Spaniel, Owczarek belgijski, sznaucer, collie, Sznaucer miniaturowy, Welsh Corgi.
  6. Wreszcie, pies, ma doskonałą trainability. Muszą one mniej niż 5 powtórzeń dla vyuchivaniya nowym zespołem, z odsetek od ich wydajności w zakresie od 95% i powyżej. W kategorii „najbardziej inteligentny piesek rasy” wiodących przedstawicieli rasy papillon (8. miejsce) i Pudel (sekund). Jednakże, jak wskazano powyżej, posłuszeństwo – nie jest to najbardziej konieczne jakość za lapdogs. Tu palma należy psy serwisowe: Owczarek niemiecki (3), rottweiler (9.), Labrador (7) Doberman (5). Tytuł „najbardziej inteligentnym psem na świecie” zdobył ras pasterski – Border Collie.