759 Shares 1972 views

Lofant tybetański – uniwersalne zioło

Lofant tybetański jest wieloletnia i należy do rodziny yasnotkovyh. Wszystkie rodzaje lofanta są dobre roślin miód, ale najlepsze jest uważany Lofant anyż. Lofant tybetański ma łodygę do 1 m, a jego liście są podobne do liści pokrzywy. Uprawa tej rośliny jest skromny, więc może nawet być zaangażowane w uprawie początkującego ogrodnika. Jeśli masz niedobór ziemi, potem tybetańskie Lofant mogą być uprawiane nawet na drzewach. Dla bardziej bujne rośliny rosną potrzebuje urodzajne tereny są dobrze oświetlone.


Lofant tybetański – rośnie

Roślina ta ma działanie lecznicze, w postaci leku roślinnego stosowany jest jej całej części nadziemnej. Sprzedam nasiona Lofant tybetański może być w sklepie i rosną sadzonki w pierwszym roku życia, można zrobić tylko jedno cięcie. Wytnij podczas roślin kwiatowych około 15 centymetrów od jego wierzchołka. Lofant tybetański zwykle niesie nasze zimy, nawet w przypadku braku śniegu. Do ochrony roślin w zimie obszar, w którym rośnie, konieczne jest, aby ukryć liści lub słomy.

W drugim roku życia, roślina zaczyna gwałtownie rosnąć i możemy zrobić dwie zamówień narkotyków surowców. Najpierw odciąć część zakładu w lipcu, kiedy możliwe jest cięcie do 35 centymetrów rośliny. Drugie oczyszczanie prowadzi się na jesieni, lecz na wysokości około 15 centymetrów. Suchego lofanta surowy konieczności konwencjonalnych surowców leczniczych.

Liści, kwiatów i łodyg lofanta istnieje wiele lotnych produkcji, biologicznie aktywne substancje i witaminy. Jest dobrze stymuluje przemianę materii, pomaga pozbyć się ciała z różnych toksyn, radionuklidów i toksyn. Kiedy go używać wewnątrz pomaga z chorobą nerek, układu oddechowego i przewodu pokarmowego. Również ta roślina ma uspokajający wpływ na ludzki układ nerwowy i pomaga normalizować ciśnienie krwi.

Gdy stosuje się miejscowo Lofant ma działanie dezynfekujące, dlatego jest stosowany do leczenia owrzodzeń i ran, a także innych chorób skórnych. Zastosowanie wlewu lofanta płukania włosów pomaga wzmocnić swoje korzenie, ale również usuwa zmarszczki i utrzymuje elastyczność skóry.

Podczas korzystania lofanta tybetańskiego istnieje ogólne wzmocnienie systemu odpornościowego, dlatego jest skuteczny w leczeniu wielu chorób. Na przykład, świeże liście tej rośliny są dobrze odświeżyć usta i zwiększa potencję mężczyzn.

Przygotowanie lofanta infuzji łatwe, nie ma dwie łyżki zieleni wlać dwie filiżanki wrzącej wody, zakończyć trzy godziny. Kiedy wewnętrzny odbiór są drinki ½ szklanki trzy razy dziennie tuż przed jedzeniem. Gdy stosowane miejscowo przetrzeć skórę i wlew można dodawać podczas kąpieli lub płukania głowy.

Aby przygotować nalewki z tej rośliny wymaga około 200 g zieleni wlać pół litra wódki. Potem, w ciągu miesiąca powinien nalegać w ciemnym miejscu, konieczne jest, aby okresowo mieszać kompozycji. Po napar jest gotowy, należy wziąć trzy razy dziennie przez 20-25 minut przed jedzeniem żywności. Rano i wieczorem, wziąć 10 kropli, a po południu 20.

Roślina ta ma przyjemny zapach i można po prostu usiąść i trochę łóżka, a dostaniesz ładunek żywością i przypływ energii. Można również powiesić w mieszkaniu lnianą torbę z suszonych lofant. Miejsce powinno być w pobliżu wezgłowia łóżka, a do wzmocnienia smaku od czasu do czasu do nacierania rąk.

Lofant również można dodawać do sałatek, do potraw mięsnych, herbata, kompoty. On używany jako przyprawa w konserw pomidory i ogórki mogą być używane do pieczenia.

Tak więc widzimy, że tybetański Lofant posiada wiele użytecznych i terapeutyczne i dlatego zasługuje na prawo do miłości i uwagi ogrodników.