220 Shares 3776 views

Przygotowanie samochodu na zimę: należy zwrócić uwagę na

C koniec jesieni rosyjscy kierowcy masowo zaczynają przygotowania do nadchodzącej zimy. Wielu ekspertów zaleca przeprowadzenie tego szkolenia na sprawdzonej usługi, ale jeśli nie masz takiej ochoty, cała praca może być wykonywana niezależnie. Tym bardziej, że trzeba poświęcić minimum czasu. W dzisiejszym artykule postaramy się dowiedzieć, w jaki sposób przygotować samochód do zimy i jakie informacje powinny być odnotowane.


opony zimowe

Pierwszą rzeczą, aby zadbać o „pereobuvki” maszyn. Wybierz sklep jest mnóstwo, ale inne niż producenci muszą określić rodzaj gumy. W chwili obecnej istnieją dwa rodzaje opon – z kolcami i tak zwane „rzep”. Pierwszy typ wyróżnia się na oblodzonych drogach, ale jest bezużyteczny w rozjaśniająca chodniku. Inną rzeczą jest to „rzep” – zapewnia pojazdowi maksymalny poziom bezpieczeństwa na obu typach nawierzchni. Istnieje również koło połączone (krzyżówka pomiędzy pierwszym a drugim typem opony). Na rynku rosyjskim są one dość rzadkie, poza ich zakres cena jest kilkakrotnie koszt opon z kolcami. Zatem wniosek jest tylko jeden: dla mieszkańców miast – „rzep” dla tych, którzy mieszkają poza granicami miasta – kolcami kół.

Sprawdzanie płynów

Następnie sprawdzamy, które zostawiliśmy w zbiorników wyrównawczych. Jeśli to konieczne, należy zmienić przed zamarzaniem i płynu hamulcowego. Należy również zauważyć, że temperatura krzepnięcia podkładki nie powinna przekraczać znak minus 15 stopni Celsjusza.

Inne szczegóły

Przygotowanie samochodu na zimę nie może obyć się bez smarowania. Najlepszym rozwiązaniem dla zawiasów samochodowych i zamka drzwi jest powszechne sprayu WD-40. W żadnym wypadku nie należy używać oleju silnikowego do tego celu. Także się aerozolu WD-40 we wnętrzu, jako rezerwa.

Na drodze, może być wiele niespodzianek, więc przygotować samochód do zimy jest koniecznie towarzyszyć nabycia łopatą do czyszczenia śniegu, a także środki do usuwania szronu na szybie przedniej i bocznych okien. Nie zapomnij o szczotek z której zeskrobać płytki nazębnej z organizmu lodu.

Przygotowanie samochodów diesla na zimę

W przypadku pojazdów napędzanych olejem napędowym, zaleca się zakup specjalnego narzędzia „antigel”. Dodaje się go do zbiornika, aby nie zamarznąć w paliwie diesla zimą. „Antigel” zbyt, jak WD-40, to lepiej kupić rezerwę. Fakt, że ostre jesienne zimne zatrzaskami na rosyjskich stacjach benzynowych nie są zawsze dostarczane paliwo Arctic. Na stacjach benzynowych wciąż sprzedają letni olej napędowy, przy czym wlać temperatura to minus 10 stopni Celsjusza. Na tym etapie przygotowania samochodów do całkowitego zimowym.

I wreszcie trochę rada dla kierowców. Po pierwsze mrozy pochodzą, nie zostawiaj samochodu przez dłuższy czas na hamulec ręczny. Może to doprowadzić do tego, że w kluczowym momencie, nie można przenieść swój samochód na miejscu – klocki hamulcowe po prostu zamarznąć na bębnie. Dlatego też, zamiast korzystania z hamulca postojowego pierwszy bieg.

Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek, przygotować samochody do zimy przejść bez trudności.