235 Shares 5258 views

Mistyczna historia „Dama pikowa”. Zawartość tej historii, główni bohaterowie

Podniecenie i chciwość, chęć oszukać los, za jednym zamachem, aby wznieść się do góry niedostępne – że aspiracje głównej opowieści bohatera – inżyniera Hermana. Później ta pasja płonie w dół ludzki pokazu Dostojewskiego, zwłaszcza jeśli pamiętać Raskolnikowa, nie mógł oprzeć się bezpośredni morderstwa. I nie jest to mistyczna historia. „Dama Pikowa” i mieliśmy wcześniej obrazy i sequel literacką.


Mistyczne Historia ladies pik

We Francji podczas wojny stuletniej na tronie był wyraźnie wściekły Korol Karl VI. Rządzi na nieszczęście jego ludu i mimo szaleństwa trzydziestu lat, został namaszczony przez Boga i całej jego strasznej postępowania sądowego i kraj musiał podjąć. Były luk w czasami szalony, ale krótkie i rzadkie. Oraz w okresie ostrego mógłby reprezentować sobie dzbanek szklany, na przykład, aby wymagać od niego, szkło, traktowane bardzo ostrożnie, tak aby nie złamać.

Dla powstały jego zabawy i kart do gry. Ale mniej lub bardziej nowoczesna forma otrzymają oni za panowania jego syna, Karola VII, który został nazwany zwycięzcą, bo kiedy skończył wojny stuletniej, a Francja dzięki Joan of Arc znaleźć jedność.

Kombinezon był w swoim czasie, ale jego współczesna nazwa, choć różniły się w poszczególnych krajach. Ale jeśli chodzi o tradycyjne, w Rosji, wciąż istnieje. To jest historia. The Queen of Spades u wróżbitów oznacza kłopoty, zdrada, złość, kłótnie, a wróg nadal jest rozwiedzioną kobietą. Te wartości i grał z niemieckiego jako okrutny żart. Ale wszystkie te mistyczne właściwości mapie szczególnie dobrze nabyte po opublikowaniu powieści Puszkina. Chociaż w motto to już wszczęła tajne urazę.

Więc Puszkina, to była znana historia. The Queen of Spades nabył właściwości, które zmniejszają ludzkiego umysłu.

fakty historyczne

Jest to typowa historia Petersburg „Dama pikowa”, opowieść o stworzeniu, które jest połączone bezpośrednio do dwóch wielkich osób w podeszłym wieku. Hrabina obraz utworzony przez Puszkina, kolektyw. Bardzo wiele z jego cech, wziął księżniczkę Galitzine, uznawane piękno nie tylko rosyjski, ale także francuskim dworze królewskim.

Moscou Wenus świeciła na dworze Ludwika XV, a na dworze Marii Antoniny, i odwiedził jej przyjęcia i bale. Przystojny mąż był całkowicie podporządkowany małżonków rządzących, później i jej dzieci i wnuki. Ona rządzi twardą ręką ze spraw gospodarczych, ale na utrzymanie dzieci dał się ani grosza. Żyła długo, prawie sto lat, życie. Po zostawiła ogromny majątek – szesnaście tysięcy dusz. Na sędziwego wieku otrzymała goście w ciekawy sposób w określonych dniach, szczególnie w przyjęciu urodzinowym. Te dni to raczył odwiedzić rodzinę królewską. Tuż przed wstała najwyższe osobistości: wszystkie inne gospodarzem posiedzenia.

Lub pochylił głowę w pozdrowieniu, albo wypowiedział kilka słów, mimo rangi i szlachty. Była wyniosłe z równym i przyjazny dla tych, którzy stali niżej na drabinie społecznej. Jest to bardzo elegancki sposób poniżyć osobę. historia Puszkina z trzech kart jest znana ze swojego bratanka, który odbił się dzięki końcówce babcią. W ten sposób stopniowo kolejce historię. Queen of Spades – hrabina pseudonim, który otrzymała w Petersburgu. Jednak oprócz niej, Puszkin jest wprowadzony jako osoby historię żony ciotka – N. K. Zagryazhskoy. W młodości nie był tak piękny, a na starość przypomina Baba Jaga. Ten grande dame miał męski charakter i trudna, nawiasem mówiąc, jak również Golicyn, którego gospodarzem osoby królewskiej.

Jej cechy charakteru zawarte w zbiorowym obrazie hrabiny. Z figur, opisanych w genialny pisarz, pojawiła się praca „Dama pikowa”, którego treść są określone.

Akcja opowieści

Pewnej nocy grupa młodych ludzi, którzy regularnie grają w faraona (lub zwany także „Stwosz”), zaczął żartować młodego inżyniera Hermana. On nigdy nie grał, ale zawsze obserwował z żywym zainteresowaniem.

Następnie Tomski powiedział mi, że jego babka hrabina wie Najpewniejszym sposobem, aby wygrać. Jako młody człowiek w Paryżu (la Vénus moscovite) miał szansę walczyć z wielką stratą. Tajne karty wygranej zasugerowała Saint-Germain.

Herman historia wywarła głębokie wrażenie. Zaczął myśleć o tym, co może potroić, usemerit ich pieniądze i doprowadzić się do asów, zapewniając spokojną życie bogatych. Tak zaczyna się urojenia i halucynacje.

Co powoduje, że sny

Począwszy od tego odcinka, chciwość, brak zasad moralnych w wyświetlaczach planie Puszkina ( „The Queen of Spades”). Główni bohaterowie – to napoleońskich ambicji Hermana, a szkodliwe skutki złotych za osobę.

Herman wędrował w nocy Petersburg, a nogi same przyprowadził go do domu tajemniczej hrabiny. Hrabina była słaba towarzysz Lisa, który stara wyrzucony wokół najbardziej okropny sposób. Dla tej dziewczyny zaczęły oglądać Hermana. Miał nadzieję, że z jego pomocą dostaje się do domu staruszki i dowiedzieć się tajne mapy. Korespondencji. Wreszcie Lisa, nieświadomi chciwości, zaprosił siedmiu (femme rysunek) dni Herman przyszedł do niej, gdy hrabina odszedł do piłki.

po spotkaniu

Herman wykonane również drogę do staruszki pokoju i czekał na jej powrót. Kiedy hrabina po kuli w końcu sam, zanim pojawiła Hermana i zażądał, że uczynić go szczęśliwym, ujawniając tajne mapy, który jest używany przez wszystkich. Ale hrabina z przerażeniem odpowiedział, że to tylko żart. Herman odmówił uwierzyć i zaczął grozić Staruszka pistolet. Ale obawiam się ona natychmiast zmarł. Herman stał w pokoju dla Lisa, wszystko powiedziano.

Horror wypełnił duszę dziewczyny, gdy zdała sobie sprawę, że nie był łagodny, ale czysto materialistycznych myśli były z młodym człowiekiem, który doprowadził do takiej strasznej kulminacyjnego. Są to znaki Puszkina ( "The Queen of Spades"). Główni bohaterowie: Lisa Herman, były hrabina – w zamieszaniu i strachu. Ale Lisa Herman wyprowadzono z domu, choć i zaczął go potworem rozważenia. Trzy dni później (kolejna liczba śmiertelnych) Herman poszedł do pogrzebu ciało zmarłego. I wydawało mu się, że hrabina mrugnął.

urojeniowe fantazje

Tej nocy Herman miał sen, w którym hrabina przyszedł do niego, powiedziała, wbrew jej woli i powiedział, co karty z pewnością skorzystają: trzy, siedem i asa.

Zatem Puszkin nie tworzyła żarty, to nie był przedmiotem gry, a wzrastająca z urojenia i halucynacje młodego człowieka. Herman mógł wymyślić tylko jedno: będzie usiąść przy stole i szczęście rozlany złoty deszcz. Wreszcie miałem okazję. Poszedłem na grubą zwierzynę. Herman umieścić go na trójce i wygrał. Następnego wieczoru Hermann umieścić na siedmiu. I wielka wygrana ponownie. Na trzeci dzień każdy czekał na Hermana. Włożył wszystkie swoje pieniądze – asa. Ale kiedy Herman otworzył swoją kartę, był przerażony, aby zobaczyć królową pik, który uśmiechnął się. Gra dalej, a niemiecki wybiegł z pokoju, stracił pieniądze i inteligencję.

On jest naprawdę szalony. Kontynuacja urojenia i halucynacje.

Ale wszystko skończyło się dobrze dla biednych Lisa. Poślubiła młodego menedżera starej hrabiny. To był koniec dla dziewczyny historii. The Queen of Spades tylko lekko dotknął tej czystej kreacji.

Puszkin – wielki znawca i gry w karty i psychologii, w tym odtwarzaczu, bez mistyczne i fantastycznych ofert bez wyjaśnienia. To dopiero życie codzienne rzeczywista sytuacja, która jest w pełni dojrzałego talentu pisarza ujawniła. Fantastyczny karty, dzięki czemu możliwe jest zakłócić ogromną pulę, nie więcej niż sztuka ramy fabuły.