486 Shares 6962 views

Georgij Pobedonosets

Szczególnie czczony w prawosławna św Georgij Pobedonosets urodził i żył na przełomie trzeciego i czwartego wieku naszej ery, kiedy u władzy był cesarz Dioklecjan. Ojciec i matka dała mu doskonałą edukację dla tych dni i wychowany w wierze Chrystusa. Jako młody człowiek wstąpił do służby wojskowej, a wyróżnił się tam w jak najlepszy sposób. Ze względu na swoją wytrzymałość, odwaga i inteligencja Georgij Pobedonosets był postrzegany przez cesarza i stał się jego ulubionym. Dioklecjan nawet nadał mu rangę trybuna, nie wiedząc, co wiara on należy. Fakt, że cesarz był fanatycznym fanem bogów rzymskich i próbowali narzucić pogaństwo we wszystkich podbitych terytoriów. Dla wiara chrześcijańska była torturowana i jego ojciec George.


Kiedy George miał 20 lat, jego matka zmarła. Stał się bogaty spadkobierca swoich rodziców i udał się do cesarskiego dworu, chcąc wzmocnić i podnieść swoją pozycję tam. Jednakże, po usłyszeniu o strasznym prześladowań wierzących w Chrystusa, ich cierpienia, prześladowania, on jest tak nasycona współczucia dla nich, że dał wszystko, co miał, ubogim i poszedł do Dioklecjana z diatryb. Naturalnie, cesarz nie mógł tolerować nawet od swojego byłego faworyta. Georgij Pobedonosets został natychmiast aresztowany i ciężkim torturom, podczas których było wiele cudów, tylko potwierdza, że miał rację i moc wiary. Na przykład, kiedy jest już na setny dzień jego tortur zaczęła naciskać stawkę do więzienia, jeden z nich złamanego, jakby był zrobiony ze słomy. Następnego dnia George tortury nabijane miecze i noże koło. Podczas tego testu, pojawił się anioł i powitał go Świętym, jak przystało na wojownika. Kiedy George został usunięty z kołami, widzieli, że nie było ani jednej rany. Nic złego się nie stało, a w dole wypełnionym palonego. Dioklecjan nie był na tyle z tych cudów i świadectw, w ciągu jednego dnia Georgi zabity wszystkie kości nóg i rąk. Po uruchomieniu w butach najeżone gwoździami (według innych źródeł – w butach gorący), spędził noc na modlitwie, a rano pojawił się przed cesarzem bez szwanku. Po pokonaniu biczami wół wykonanych z żył, George znów uzdrowiony. Tydzień później, czarownik Atanazy przygotowano dwa drinki. Po wypiciu pierwszego, George musiał oszaleć, a po drugie – na śmierć. Ani jeden, ani drugi nie boli świętego. Po tylu próbach, nigdy nie dał się Chrystusa, nie przeszedł do pogan, za który został skazany na śmierć. Nocą, męczennik było pojawienie się Zbawiciel obiecał mu Paradise. Georgij Pobedonosets powiedział swego sługę, aby to naprawić i nagrać polecenie, aby pochować jego ciało w Palestynie. Kiedy ostatni raz przyszedł do niego z propozycją podjęcia Dioklecjana pogaństwo, dręczony George wyraził chęć odwiedzenia świątyni Apollina. Tam znak krzyża uczynił znak i posągi – i upadł. To cud, nawrócił się na chrześcijaństwo i żona cesarza, za którą został ścięty z St.

Po jego śmierci, Georgij Pobedonosets nadal dokonywać cudów. W ten sposób święty uwagę na chrześcijańskiej wiary wielu pogan, i ludzi prawosławnych w celu dalszego wzmocnienia go. Najbardziej znanym z cudów Saint George, popełnionych przez niego po śmierci – zabijania włócznią smoka (lub węża), kiedy przyszedł czas, aby dać na łasce córką króla Bejrutu.

Ten święty jest czczony nie tylko w Rosji, ale również w wielu krajach świata. Georgij Pobedonosets – patron, przede wszystkim żołnierzy i pasterzy i rolników. W Serbii za pomoc on adresowany podróżnych w Gruzji – myśliwych i pasterzy, niepłodnych kobiet. Wiedzą o tym i Bliskiego Wschodu, a niektóre narody w Afryce.