266 Shares 4573 views

Największe miasta Uralu: krótki opis

Ural – jeden z najpiękniejszych regionów Federacji Rosyjskiej. Trzeba mieć ogromne opóźnienie, tak aby nie zwrócić uwagę na region, będąc samotnie. Największe miasta Uralu, takich jak Jekaterynburg, Perm i innych, są ważnymi ośrodkami przemysłu i gospodarki. Choć niektóre z nich na pierwszy rzut oka może wydawać się nudne, ale na jej terytorium znajduje się wiele atrakcji. Mieszkańcy tych miast zaszczycony jej historię, sposób życia i tradycje są tworzone przez wieki.

Iżewsk

Przede wszystkim Iżewsk jest znany jako miejsce narodzin Mihaila Timofeevicha kalashnikova – projektant broni. Jego nazwa Automatyczne zawsze wszedł do historii broni palnej. Podobnie jak wiele innych miast na Uralu, rozwój Iżewsk zbiegła się z okresem aktywnego rozwoju złóż żelaza w XVIII wieku. Fabryce broni został zbudowany przed wojną z armią Napoleona w mieście.

Iżewsk – stolica Udmurtia. Obecnie miasto w szczególności, a kraj w ogóle dużo się robi, aby chronić tożsamość i samostanowienie rdzennej narodu. Iżewsk, teatr, gdzie występy są prowadzone wyłącznie w języku Udmurckiej naciśnij zwolniony.

Jekaterynburg (Ural)

Jekaterynburg – czwarte co do wielkości miasto w Rosji. Jest to największa, ośrodek naukowy i finansowy przemysłowego na Uralu. Ponadto jest ważne, węzeł komunikacyjny. Opiera się na zasadzie Piotra, gdy głębokość od Uralu znaleziono do produkcji żelaza i stali.
Istotne dla Federacji Rosyjskiej jest rejon Uralu. Jekaterynburg zajmuje prawie 1,5 miliona. Man. Tutaj znajdują się wszystkie rodzaje transportu publicznego, w tym stacji metra. Jest to międzynarodowy port lotniczy. Według magazynu Forbes «», siedzibie dwóch firm w stu największych pod względem wartości aktywów, okaże się w Jekaterynburgu. W ubiegłym wieku miasto było jednym z centrów ruchu rewolucyjnego w Uralu. Polega ona jedną z najtragiczniejszych kart historii rosyjskiej: tu nakręcono ostatni cesarz Mikołaj II i jego rodziny.

Czelabińsk (Ural)

Czelabińsk – jedno z największych miast na Uralu. On siódme miejsce w populacji. W 2016 roku liczba mieszkańców przekracza 1,1 mln. Jej rozwój gospodarczy pod koniec XIX wieku, miasto związane z imieniem cesarza Aleksandra III. Na jego rozkaz poprzez Czelabińska utwardzonej kolei. Stając się ważnym punktem w programie szlaków handlowych, małe hrabstwo miasto zaczęło się szybko rozwijać. Czelabińsk w pierwszej dziesiątce listy „największych miastach Uralu i Rosji” pod względem liczby ludności. Znajduje się na jednej z rzek stanu. W czasie wojny miasto dostarczyła zbiorniki do przodu, i rzeczywiście było wiele fabryk są skoncentrowane, ewakuowany z europejskiej części kraju. Czelabińsk Ciągnik Zakład znajduje Spółka Metal znany daleko poza granicami kraju i Europy.

Ufa

Stolica Baszkirii znajduje się na rzekę Belaya, pochodzi z czasów panowania cara Iwana Groźnego. Interesującą cechą gleb w tym mieście. W pobliżu Ufa ma ponad 20 jaskiń, co uniemożliwia w zasadzie budowę linii metra. Jednak miasto może twierdzić, że skoro to jest domem dla ponad miliona mieszkańców. Ufa jest bardzo niejednorodny skład etniczny. Oprócz Baszkirów, Tatarzy mieszkają tutaj i rosyjski, a islam i prawosławie pokojowo współistnieć ze sobą. Taka relacja tkwi w prawie wszystkich terytorium dzielnicy, jak Uralu.

Ufa ma ogromny potencjał gospodarczy, który koncentruje się w dziedzinie przemysłu chemicznego, metalurgicznego i naftowych. To miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Jest to międzynarodowy port lotniczy.

trwała ondulacja

Kontynuując liście warunkowych „największych miastach Uralu”, chcę powiedzieć o Perm. To Grod na Uralu, gdzie najpierw w rejonie Uralu linii kolejowej grzbiet został zbudowany w 1876 roku. najpierw na Uniwersytecie Uralu został otwarty w Perm.

Do budowy pieca do wytapiania 1720 Petra Velikogo przybliżona lokalizacja została wybrana, w którym odbywa nowoczesne Perm.
Miasto było jednym z rewolucji 1905 roku, w centrum, dawniej znany tutaj Motovilikhinskiye powstanie.

Pod względem produkcji przemysłowej Perm – pierwsze miasto na Uralu.
Kama elektrowni wodnych, znajduje się blisko niego – jeden z największych w kraju. Dopuszczalna jest domem dla wielu dużych przedsiębiorstw w przemyśle chemicznym i metalowych. Stacja kolejowa „Perm-2” – największa w regionie Uralu.

Największe miasta Uralu mają wielkie znaczenie nie tylko dla turystów z innych części Rosji, ale także z zagranicy. Odwiedź im konieczne w każdym przypadku.