612 Shares 9149 views

Perforowany box: powołanie, instalacja

Za organizację okablowania istnieje wiele sposobów. Niekoniecznie na to, aby przeprowadzić czynności pracochłonnych, takich jak, na przykład, shtroblenie ścianach. Nowoczesny przemysł tworzyw sztucznych oferuje niedrogie i wygodne pól elektrycznych.


Skrzynka jest perforowana

Pudła z tworzyw sztucznych z perforowaną powierzchnią jest zwykle używany jako prowadnice kabli. Jest to wygodne dla okablowania w skrzynce sterowniczej, sufit zawieszony typu, wszystko ukryte światło reflektorów miejscach, gdzie istnieje potrzeba uporządkowania okablowania autostrady lub przewodów sygnałowych, podobnych do siebie pod względem rodzaju lub wygląd. Ten problem jest możliwe z uwagi na fakt, że perforowany kosz DKS wzdłuż całej swojej długości posiada specjalne otwory na przewody płaskie oddziałów. Otwory te znajdują się od siebie w pewnej odległości, nazywa się krokiem. Etap wynosi 1 cm, 1,2 cm a 2 cm.

Postać, w której perforowany kosz jest utworzony, ma kształt prostokątny i analogicznie do konwencjonalnych pojemnikach z tworzywa sztucznego, zawierających wieczkiem zatrzaskowym. Jednak dodatkowe elementy połączeniowe, takie jak narożniki i łączniki, no. Jest tylko elementem mocującym wewnątrz skrzynki kablowej. Istnieje również spełnienie pudełka o kołowym przekroju poprzecznym, bez pokrywy. To perforowanych elastycznych plastikowych tackach.

Chociaż produkty kolory stosunkowo słabe i ograniczony szaro-niebieskie odcienie, cena pudełka typu wyżej wymienionych konwencjonalnych w sposób ciągły. Spowodowane jest to bardziej skomplikowany proces produkcji technologicznej, jak również na fakt, że perforowany kosz ma kilka zalet:

  • wykonany z tworzywa sztucznego, których lepkość pozwala na zginanie i odsłonięcia naprężeń na etapie montażu, bez ryzyka deformacji w formie;
  • wygodny okrągły kształt zębów na powierzchni bocznej ułatwia wprowadzenie przewodów między nimi;
  • dodatkowe zęby łatwo wyrwać się z powodu specjalnego traktowania ściany bocznej z laserem;
  • PCV materiału z tworzywa sztucznego zawiera składniki, które przyczyniają się do tłumienia w paleniska.

Gdy wysokość pudełko jest równa lub większa niż 8 cm, zęby są uzupełnione specjalnymi przystanków, pozwala na wyświetlanie dwóch odcinków przewodów. Często perforowany kosz pracować z podstawy, której szerokość jest znacznie mniejsza niż wysokość części bocznej. To musi być brane pod uwagę przy obliczaniu linię.

skrzynki montażowe

Ponieważ pole jest perforowana szary – jest to element, który pełni funkcję siatki nośnej i na zabezpieczenie kabla, istnieją pewne wymogi dotyczące jego instalacji:

  • Realizacja instalacji jest dozwolone wyłącznie na gwintowanych elementów złącznych;
  • Wysokość uszczelki kanału względem podłogi nie mniejszą niż 2 m;
  • Podajnik w punkcie przecięcia, a odległość od rurociągu nie powinna być mniejsza niż 5,0 cm między nimi równolegle przejścia – 10,0 cm;
  • Odległość do rurociągu ogrzewania co najmniej 25,0 cm.

wniosek

Układanie wszystkie elementy żywo i ich kanały muszą być przeprowadzone przez specjalistów z odpowiednim pozwoleniem na pracę. Należy pamiętać, że plastikowe pudełko pod kablu mogą być układane na elementach prądową, która nie jest napięcie przekracza 1000 V.