761 Shares 3165 views

Jakie są asteroidy i co o nich wiadomo?

Jakie są asteroidy? Pierwszą rzeczą, jaką chciałbym powiedzieć, że tak zwane skalistych ciał stałych, które poruszają się po orbitach eliptycznych słonecznych w kształcie planety. Jednak asteroidy kosmiczne mają znacznie mniejszy rozmiar niż w rzeczywistości, same planety. Ich średnica wynosi zwykle o następujących zakresach: od kilkudziesięciu metrów do tysięcy kilometrów.

Zastanawiasz się, co asteroidy, a ludzie nie mógł myśleć o tym, gdzie to wszystko się określenie, co to znaczy. On tłumaczy się jako „gwiazda-like”, i wprowadził go do astronoma XVIII wieku o imieniu William Herschel.

Komet i planetoidy mogą być widoczne jako punktowe źródła światła konkretnej, bardziej lub mniej jasna. Chociaż w widzialnym zakresie danych ciała niebieskie nie promieniować – tylko odbijają promienie słoneczne, które spada na nich. Należy zauważyć, że różnią się od komety planetoidy. Po pierwsze – to jest ich różny wygląd. Comet łatwo rozpoznawalny przez świecące jądra i ogon, który pochodzi od niego.

Większość planetoid, które są znane do dziś astronomów, porusza się pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza w odległości około 2.2-3.2 oraz. e. (tj astronomiczne jednostki) przed słońcem. Do tej pory naukowcy odkryli około 20 tysięcy planetoid. Zarejestrowany z nich tylko pięćdziesiąt procent. Jakie są asteroidy z rejestracją? To ciało niebieskie, które ma przypisany numer, a czasami nawet swoje nazwy. Ich orbity są projektowane z bardzo dużą dokładnością. Należy zauważyć, że te ciała niebieskie są zwykle nazwy, które mają celowe ich odkrywców. Nazwy asteroidy podjęcia, zazwyczaj z mitologii greckiej.

Ogólnie rzecz biorąc, z powyższej definicji, oczywiste jest, że takich planetoid. Ale co innego jest typowe dla nich?

W wyniku tych danych do obserwacji ciał niebieskich przez teleskop odkryto ciekawy fakt. Jasność dużą liczbę planetoid może być zmieniony, i w bardzo krótkim czasie – to trwa kilka dni lub nawet kilka godzin. Naukowcy od dawna hipotezę, że te zmiany w blasku planetoid są związane z ich obrotem. Należy zauważyć, że są one spowodowane – to pierwszy – ich nieregularnych kształtach. I pierwsze zdjęcia w których te ciała niebieskie (Zdjęcia są wykonywane przy pomocy były przechwytywane statki kosmiczne), potwierdziły tę teorię, ale również wykazała następujące: powierzchnia planetoid całkowicie wykopano głębokie kratery i kratery o różnych rozmiarach.

Największy asteroida odkryta w naszym Układzie Słonecznym, kiedyś uważany za ciało niebieskie Ceres, która jest o wielkości 975 x 909 km. Ale od 2006 roku otrzymał inny status. I stał się znany jako planeta karłowata. A pozostałe dwie duże asteroida (pod nazwami Pallas i Westy) mają średnicę 500 kilometrów! Należy również pamiętać, inny ciekawy fakt. Fakt, że na Zachodzie – tylko asteroidy, które rzeczywiście obserwowane gołym okiem.