175 Shares 3776 views

Jedna z najlepszych odmian amatorskich – pomidor "chio-chio-san"

Jak wiesz, amatorskie odmiany to takie, których owoce nie widać na półkach sklepowych. Z reguły takie warzywa lub owoce są uprawiane przez amatorskich ogrodników. Dotyczy wielu warzyw. I nie ostatnie miejsce wśród pomidorów, na przykład, jest odmiana amatorska – pomidor "chio-chio-san".

Odmiana ta jest w połowie dojrzewania (czas dojrzewania zmienia się od stu dziesięciu do stu dwudziestu dni). Pomidory tej odmiany są bardzo wydajne, ponieważ w procesie wzrostu powstaje potężny, raczej wysoki krzew (jego wysokość może osiągnąć wysokość półtora metra). Na każdym krzewie może wynosić do pięćdziesięciu do sześciu owoców, przy czym ciężar każdej z nich równocześnie wynosi trzydzieści pięćdziesiąt gramów. Tak więc, z jednego krzewu można usunąć około dwadzieścia kilogramów pomidorów. Rozmiar owoców jest mały, kształt jest śliwki, kolor jest różowy, a smak jest bardzo słodki i soczysty, mają wspaniały deser smak. Spośród nich przygotowywane są doskonałe sałatki, mogą być spożywane w stanie surowym, w różnego rodzaju asortymentach warzywnych. Soki z pomidorów tej odmiany odznaczają się doskonałymi właściwościami smakowymi. I oddzielnie należy podkreślić, że odmiana pomidorów "chio-chio-san" nadaje się do różnych rodzajów konserw.

Ogólnie rzecz biorąc, pomidory mają wiele właściwości leczniczych, które są określone przez obecność w nich substancji odżywczych. Z reguły pomidor "chio-chio-san" zawiera 0,6 miligrama soli mineralnej, różne witaminy (kwas askorbinowy (witamina C) od piętnastu do trzydziestu miligramów, tiamina (witamina B1) i rykoina (witamina B2) od 0,06 do 0,07 miligramów, prowitamina A – około 2 miligramów). Ponadto owoce odmian pomidorów "chio-chio-san" zawierają kwas nikotynowy , kwasy organiczne (dość jabłko i całkiem dużo cytryny), węglowodany, kwas foliowy i biotynę. Z tej listy jasne jest, że pomidory "chio-chio-san" są nie tylko smaczne, ale także bardzo przydatne.

W pomidorach, zwłaszcza dojrzałych, zawiera dość dużo karotenu. Trzeba jednak podkreślić, że jeśli płód się przeskakuje, ilość karotanu maleje dramatycznie. Eksperci twierdzą, że w celu zaspokojenia codziennego zapotrzebowania na osobę w witaminach, wystarczy pożywić sto sto pięćdziesiąt dwieście gramów pomidorów dziennie, zwłaszcza pomidora "chio-chio-san".

Jeśli zdecydujesz się uprawiać pomidory tej odmiany, to powinieneś wiedzieć, że są to rośliny termofilne. Mogą być rozmnażane przez sadzonki, a rzadziej przez siew na otwartym gruncie. Ale aby mieć pewność, że pomidory, chio-chio-san; Powstanie i przyniesie ci obfite zbiory, najlepiej nie eksperymentować i używać sadzonek. Z reguły sadzonki zaczynają rosnąć w pierwszych dniach marca w małych, pożywnych doniczkach. Po upływie pięćdziesięciu lub sześciu dni silne sadzonki sadzone są na otwartym morzu. W przypadku, gdy sadzonki powstają wcześniej i warunki pogodowe są korzystne, można je sadzić na łóżkach, nie czekając na przeciętny okres.

Jeśli wiosna nie jest bardzo ciepła, możesz pokryć sadzonką filmem. Zdaniem ekspertów, pomidory tej odmiany mogą być posadzone po innych roślinach, takich jak na przykład rośliny korzeniowe, dynia lub rośliny strączkowe. Ale po ziemniakach, oberżyny lub papryki posadzone pomidorami nie jest zalecane.

Jeśli pomidor "chio-chio-san" jesteś zainteresowany (i to powinno się zdarzyć koniecznie), musisz nauczyć się jeszcze jednej bardzo ważnej pozytywnej jakości tych warzyw. Faktem jest, że są tolerancyjni wobec wszelkich chorób, zwłaszcza takich jak późna plaga. Nie działaj na nie i na czynniki zewnętrzne, na przykład na susze.

Można więc powiedzieć z całą pewnością, że odmiana pomidorów "chio-chio-san" jest rzeczywiście jedną z najlepszych odmian amatorskich. I tym bardziej przyjemnie jest, że jest to produkt naszego wyboru.