799 Shares 3475 views

„Manager”: przykłady treści i użytkowania

Dziś w obszarze naszego zainteresowania była „Manager”. Co oznacza, że będzie interesująca zainstalować. Nikt nie twierdzi, że ceniony many-to stało się ostatnio zbyt. I to wysokiej rangi chcą nagrodzić wszystkich. Zbadajmy ten problem szczegółowo.


wartość

Bez słownika, my, jak zawsze, nie jest znalezienie prawdy. Zwróćmy się do niego i dowiedzieć się, co on proponuje sens nadać słowo „Manager”.

  1. Zarządzania przedsiębiorstwem.
  2. Średniego szczebla.
  3. Głowica porządki sportowcem lub artystą.
  4. Różnych programów. Na przykład, menedżer pobierania plików. Jest to bezpośrednia kopia w języku angielskim, ponieważ do zarządzania – jest „zarządzanie bezpośrednie”. W związku z tym, nie ma tu szczególne znaczenie nie mogą być osadzone.
  5. trener piłkarski. Na przykład, Mourinho.

definicja zagranicznych „manager” (czyli w trakcie badania) nie oznacza, że jeden zmysł, to jest różnorodny. Ale co ciekawe będzie, kiedy mamy do czynienia z części oficjalnej i wprowadzone do treści głębokości. A jednak – synonimami słowa „manager”.

zastąpienie słowa

Kierownik, jak niektórzy myślą, dźwięki haniebny, więc powinien być nazywany jest znany jako mieć bardziej elegancki. Jak czytelnik zapewne już zrealizowane, nie ma różnicy. Głównym fakt w pracy sprawia, że osobą, a nie nazwa jego biurze. Będziemy dostarczać długo oczekiwany czytnik Synonimy:

  • zarządzania;
  • głowica;
  • trener;
  • impresario;
  • agentem.

Angielski jest dobry, że jest krótka: słowa i wyrażenia obejmować ogromną liczbę interpretacji. Na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę pojęcie „manager” (słowo to jest już zainstalowany), to jest nasycone różnej zawartości, w zależności od kontekstu, można łatwo zastąpić którykolwiek z jego synonimy. Jest to zarówno dobre i złe. Dobrze, ponieważ nie jest to konieczne, aby pamiętać, wiele słów, wystarczy dla jednego, ale źle, bo taki uniwersalizm znacznie zubaża język i wprowadza błąd ludzki, który odbiera informacje.

Dewaluacja znaczenia

Jest oczywiste, że te argumenty są tak stare jak świat. Mimo to, znaczenie przeinaczenia faktów musi być powiedziane. Rosjanie mają specyficzną cechę: każdy nowy trend, pomysł, lub tendencję, że zamienia się w banner. Winić charakter narodowy, który nie przyjmuje żadnych kompromisów. możemy albo mokrostupy walka, nie szczędząc mu żołądek, albo mówić po angielsku, nawet lepiej niż w języku rosyjskim. Ideą akcji jest całkowicie nam obce. Przynajmniej tak to idzie, analizując definicję „manager”.

MN Zadornov dawna zbieranie tego rodzaju absurdów i uchybień. Przytoczył przykład jak zwykły odkurzacz nazywa się kierownik usług czyszczących. Trudno powiedzieć, czy wszyscy rozumieją humorysta poprawnie, ale jeśli tak, to jest przykładem ignorancji językowej i absurd w tym samym czasie.

I tu należy przypomnieć znaczenie słowa „manager” na objaśniającym słownika S. I. Ozhegova, N. Yu Shvedovoy. „Specjalista w zakresie zarządzania produkcją, praca w przedsiębiorstwie.” Zatem wszystko, co nie pasuje do tej definicji nie ma nic wspólnego z przywództwem, a więc zarządzanie. Nie można nazwać menedżerów czyszczących, sprzedających i zwykłych pracowników. Mamy nadzieję, że to jest zrozumiałe.

Nawiasem mówiąc, czytelnik ma szczęście, ponieważ, według niektórych źródeł, leksykalne znaczenie słowa „manager” – to jest coś, co jest podane w objaśniającej słownika. Całkowicie, że nie spodziewa się, że zabił dwie pieczenie na jednym ogniu.

„Menedżer – najlepszy zawód na świecie”

Samo słowo jest prawie alergia, ponieważ ludzie namaścić się w ten sposób, jest jeszcze sporo. Ludzie ur nawet ironicznie ironiczny definicji zawodu – „menedżer” Zazwyczaj odnosi się to do siebie tych, którzy rozumieją, że nie ma ich menedżerów.

Oczywiście, ich wkład w kotle nienawiści dokonał zwykle krytyk rzeczywistości rosyjskiej i cynika – Siergiej Sznurow. Niezwykłe Tytułowa piosenka z płyty „dla milionów” (2003) podany jest unpresentable portret człowieka, który pracuje wyłącznie ze względu na pieniądze, chwycił pragnienie zrealizować, zrealizować amerykański sen, ale bez względu na to, co zrobił, jest on nieskończenie daleko. Deklarowany skład, kierownik „a nie jak każdy inny” – to oczywiście kpina.

Najważniejsze jest to, że teraz, gdy tematem pracy jest już znacznie porządek w biurze zmęczony, kierownicy i inni pracownicy firmy potrzebują więcej sympatii niż w ironią i sarkazmem. Być może nadszedł czas, aby zmienić coś w stosunku do niewidzialnych pracowników organizacji handlowych. Pierwszy krok – refleksja nad pojęciem „manager”, czyli mamy już omówione.