364 Shares 2126 views

Dlaczego dziecko nie przybiera na wadze?

Zdrowie dzieci – kluczowy moment w życiu każdego rodzica. Ogromną rolę odgrywa masą urodzeniową. W pierwszych latach życia dziecko powinno być karmione dobrze (chociaż, jak w pozostałym czasie, tak aby starsze dzieci nie są tak dokładnie), aby w pełni rozwinąć. Istnieją nawet ogólnie przyjęte normy dla przyrostu masy ciała. Co zrobić, jeśli ich dziecko nie spełnia? Albo raczej, jeśli waży mniej i nie zyskuje prawie nic? Jakie mogą być przyczyny tego zjawiska? Powinienem paniki, jeśli dziecko nie przybiera na wadze?


system karmienia

Problemy z zestawem kilogramów u dzieci może być wiele. Dlatego ważne jest, aby ustalić przyczyny odchyleń od normy. U niemowląt najczęściej przyczyną jest przerwanie karmienia reżimu.

Chodzi o to, że same matki wybrać, kiedy i jak karmić dziecko. Niektóre to zrobić na żądanie, kogoś – na jasnym harmonogramem. Często, w drugim przypadku, dzieci po prostu głodny. I tak okazuje się, że dziecko nie przybiera na wadze. Oznacza to, że pochłania trochę jedzenia.

Powodem tego nie jest zbyt niebezpieczne. Jest to łatwe do naprawienia. Zaleca się, aby przejść do trybu karmienie na żądanie. Więc dziecko będzie jeść tyle, ile potrzebuje do wzrostu i rozwoju. W przypadku niemowląt, zjawisko to nie może być zbyt wygodne dla matki, zwłaszcza w nocy. Ale teraz dzieci są najbardziej odpowiednie karmienie na żądanie.

Brak mleka

Twoje dziecko miesięcznie? Nie przybiera na wadze? Problem może leżeć w braku mleka. Jak można się domyślać, że obserwuje się tylko u tych dzieci, które są wyłącznie piersią.

Bardzo często niedobór występuje w mleku matek pierwiastek. Przyczyn tego problemu może być wiele – stres, długie adaptację organizmu i tak dalej. Ale faktem jest, że mleko nie jest wystarczająco dziecko.

Możemy polecić w tym przypadku kilka razy. Wszystko zależy od tego, czy matka chce karmić piersią swoje dziecko lub nie. Jeśli dziecko nie przybiera na wadze z powodu braku mleka, po prostu trzeba często umieścić go do piersi lub piersi w celu stymulowania laktatora. Zazwyczaj problemy z wydaniem mleka są obserwowane w pierwszym miesiącu po urodzeniu.

Drugie rozwiązanie tego problemu – przejście sztucznego karmienia. Dzięki czemu będą w stanie karmić dziecko i wiem dokładnie co mu nie brakuje żywności dla prawidłowego rozwoju. Ale to nie jest najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy twierdzą, że nie ma nic bardziej korzystne dla dziecka niż mleko matki.

choroby jelit

Dlaczego dziecko nie przybiera na wadze? Przyczyną tego zjawiska jest prawdopodobnie choroba jelit. Zazwyczaj ten problem występuje u dzieci, które są na mieszanym lub sztucznego karmienia. Ale u niemowląt karmionych piersią kolka zwykle tylko wystąpić. Ale nie mają one wpływ na przyrost masy ciała, ale ogólny stan dziecka.

Co zrobić w tym przypadku? Aby rozpocząć, aby dowiedzieć się, co stało się choroby jelit u dzieci. A następnie leczyć go. Jeśli przyczyną jest sztucznym mieszaniny, konieczne jest, aby to zmienić. Wskazane jest, aby wybrać inną żywność dla dziecka do pediatry, który nadzoruje noworodka. On pomoże Ci podjąć decyzję.

Typowo, alarm i do wyrażania podejrzenia obecność choroby jelit Warto gdy dziecko nie jest przybieranie na wadze. Ale powinien także stracić. Że takie objawy towarzyszą chorobie jelit u dzieci. Więc nie ma potrzeby, aby natychmiast podnieść panikę. Nie fakt, że wszystko jest tak poważne, jak się wydaje.

dziedziczność

Dziecko nie przybiera na wadze? Szczerze mówiąc, to nie zawsze jest powodem do paniki. W niektórych przypadkach odchylenie od normy mogą być uważane za normalne. Tak, nowoczesne lekarze następnie rozmawiać o problemach zdrowotnych w dzieciństwie, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Genetyka i wywiad rodzinny również odegrały pewną rolę w kształtowaniu ciała noworodka. Więc niedowaga może być dziedziczona. Oznacza to, że jeśli rodzice nie mają skłonności do nadwagi, tym bardziej, gdy mama i tata byli również wiele wad, wówczas dziecko może napotkać ten problem.

Normalnie, bez dodatkowych działań wymaga tego sytuacja. Jest mało prawdopodobne, aby być skorygowane. Wystarczy pediatra wyjaśnił, że niedobór jest dziedziczona. W przeciwnym razie, można zastraszyć rozczarowujący diagnozy, a dziecko – leczyć wszystko, co może powodować tylko nasz aktualny problem.

robaki

W niektórych przypadkach nadal muszą przejść testy, aby dowiedzieć się prawdziwą przyczynę niedoboru masy ciała u dziecka. Dziecko nie przybiera na wadze? Być może hodowane robaki! Zazwyczaj takie zjawisko obserwuje się w dorosłe dzieci. U niemowląt, zjawisko to jest praktycznie niemożliwe.

Przyrost masy ciała wróciły do normy, to będzie konieczne, aby pozbyć się pasożytów w organizmie. Dopiero po zabiegu dziecko zacznie normalnie jeść i przybierać na wadze. Dlatego trzeba najpierw wykluczyć robaki z wielu przyczyn niedoboru masy ciała dziecka. Ale nie panikuj – każdy jest traktowany, dziecko będzie w stanie szybko odzyskać z zestawu procedur.

Normy przyrost masy ciała

W żadnym wypadku nie należy podnosić alarm? Ile dziecko powinno przybrać na wadze? Teraz można znaleźć wiele tabel z normami dla dziewcząt i chłopców. Istnieją nawet specjalne kalkulatory – pokażą, ile dziecko powinno zdobyć dla miesiąca i ważą ostatecznie. Główną zaletą tych narzędzi – to utrzymanie wzrostu dziecka i jego początkowych danych.

Niemniej jednak, istnieją pewne zasady nadwagi. Przełom powinien być obserwowany w pierwszych miesiącach życia dziecka. Tak więc, na 30 dni przez sześć miesięcy dziecko zyskuje 800-900 gramów, a następnie do roku – na 400. Czasem więcej, czasem mniej. Małe błędy są dozwolone. Ale silne odchylenia są zwykle przyczyną paniki i obaw rodziców.

wabik

Teraz jest jasne, ile dziecko powinno przytyć miesięcy. Ale nie było innego powodu, że może to spowodować problemy. Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze, a potem nagle brakowało, więc 4 miesiące, należy zwrócić uwagę na przynęty. Może być podawany prawidłowo. Z tego powodu, żywność jest trawiona gorzej. I w rezultacie, istnieją problemy z ciężarem.

W celu wyeliminowania tego zjawiska, najpierw zastosować krótko dziecko do piersi (mleko poprawia trawienie), a następnie pozwolić przynętę w małych ilościach. Tak więc możliwe jest wyeliminowanie niestrawność.

Generalnie, jeśli dziecko nie ma problemów z jelit, dostaje wystarczająco dużo mleka, ale nadal cierpi z powodu niedoboru masy, nie panikuj. Mówi się, że zjawisko to może być dziedziczona. Dlatego nie zawsze konieczne jest alarm, jeśli dziecko nie przybiera na wadze.