897 Shares 2298 views

Hanako-san: straszne historie i zdjęcia

Wśród wszystkich opowieści o okropności, łaskotanie nerwów koneserów dreszczu, japońskie kripapasta zadziwiają różnorodność i niepohamowaną wyobraźnię. Jeśli właściwie kopiecie tradycyjną japońską epicką, europejskie horrory wydają się raczej ograniczone. Może wampiry, wilkołaki, czarownice, złe duchy, to wszystko.


Świat japońskich okropności jest tak gęsto zaludniony, że po prostu nie ma miejsca na ludzi. Zło może być cokolwiek, od złamanego kubka lub złamanej igły do własnej szyi. Specjalne miejsce w tej paradę koszmarów zajmuje niespokojny duch zmarłego, a Hanako-san słusznie zajmuje miejsce w grupie przywódców. Jaka jest dziewczyna i gdzie można ją znaleźć? Czego chce, dlaczego nie odpoczywa do życia, i jak można jej ocalić?

Martwe dziewczyny w miejskich legendach

Mała martwa dziewczyna lub młoda dziewczyna, która ściga życie … W rzeczywistości to nie jest japoński pojęcie, ale dość powszechny wizerunek, który od wielu lat jest podniecający dla wrażliwych ludzi. Na zachodzie, szeroko rozpowszechniona jest miejska legenda Bloody Mary, którą można zadzwonić, patrząc w lustro. Wschodnie oferuje się przestraszyć nie tylko Hanako-san, dziewczynkę z duchem – ogólnie dobrze sprzedaną markę, na której zbudowana jest cała branża strachu.

Nawet jeśli przechodzisz przez kino, Sadako natychmiast przypomni sobie, wyskakując z studni w filmie "Bell". Ale jest też Kasima Reiko (Teke-teke), która nie ma dolnej części pnia, lalki Okiku z żyjącymi włosami, Kaori-san, gryząc uszy razem z kolczykami, dziewczyną z wyciętą paszą, żeńskich pająków, Węże dziewczyny i tak dalej.

Gdzie mieszka Hanako San?

W Japonii duch może cię zaatakować wszędzie, a toaleta nie jest wyjątkiem. Tam znajduje się Hanako-san, zdjęcie, z którego łowcy duchów ciągle próbują dostać się. Chcę natychmiast zauważyć, że do tej pory nikt nie uznawał obrazu za autentyczny, aw sieci najczęściej są utalentowane kolaże wykonane lub po prostu zdjęcia z filmów fabularnych.

Spotkaj się z dziewczyna-duch może być w toalecie szkolnym. W zależności od wersji spotkanie może mieć miejsce zarówno z inicjatywy, jak i z woli ducha. Wygląda Hanako-san jako uczennica, wiek różni się w zależności od narratora – może być uczniem szkoły średniej lub małą dziewczynką z szkoły podstawowej. Zwykle ubrana jest w białą bluzkę i czerwoną spódnicę lub jest zaliczana do munduru szkolnego odpowiedniego obszaru kolorów (różne szkoły mogą opracowywać własne wzory mundurowych). Skąd wzięła się ta dziewczyna? Istnieje kilka wersji.

Wersja wojskowa

Mówi się, że działo się to w czasie II wojny światowej. Hanako była dziewczyną, nad którą drwili jej koledzy z klasy. I podczas jednej z kłótni zamknięto ją w toalecie, a potem rozległ się alarm. Wszyscy poszli do schronienia i zapominali, że toaleta była zamknięta w toalecie. Szkoła została zbombardowana wraz z nieszczęśnikiem Hanako-san. Pochodzenie legendy potwierdza czas pierwszych wzmianek, duch powstał w połowie dwudziestego wieku, tuż po wojnie.

Ofiara maniaka

Inna wersja też może być prawdą. W jednym mieście pojawił się maniak, który prześladował i zabijał uczennice. Ścigał Hanako-san i próbowała ukryć się w szafce szkolnej. W niektórych opowiadaniach mówią, że była to głęboka noc, a strażnik nie ma tam, więc nie było nikogo, kto chroni dziecko w opuszczonym budynku. Według innych opowieści okazuje się, że maniak leżał w oczekiwaniu na uczennice podczas lekcji, a hałas był zabroniony. W każdym razie morderca wyprzedził ofiary w toalecie i ukrył ciało w kabinie i zamknął je. Znalazła to nie od razu, więc duch zdołał mocno osiedlić się w miejscu, gdzie umarła dziewczyna.

Słabe zdrowie i kłopoty rodzinne

Zgodnie z inną wersją, Hanako-san miał jakąś chorobę, z powodu której dziewczynka często musiała pójść do toalety, aby się umyć i trochę się trochę zająć. Kiedy jej gardło krwawiło, więc nie mogła wezwać pomocy i umarła.

Opowiedz też historię, że uczennica pochodziła z dysfunkcyjnej rodziny. Z powodu zdrady ojca matka postanowiła zabić dzieci i popełnić samobójstwo, co w rzeczywistości stało się. Zgodnie z inną wersją, Hanako pobił swojego ojczyma, a jej twarz była zniekształcona z powodu bicia, mimo wszystko popełniła samobójstwo w jej toalecie szkolnym. Inna wersja popiera wersję samobójstwa, tylko sprawca jest okrutnym nauczycielem, który wyciął włosy studenta z sierpem, a ona uznała to za hańbę i popełniła samobójstwo.

Wszystkie wymienione warianty legendy można pogłębiać w najbardziej dziwaczny sposób. Na przykład w wersji wojskowej często dodaje się, że koledzy nie tylko szydzili z Hanako, ale była również słaba, często chora, więc nie mogła odrzucić przestępców.

Jak zadzwonić do Hanako san?

Aby poznać ducha, musisz zaprosić go do gry. Aby to zrobić, musisz wejść do toalety szkolnej, gdy tam nie ma nikogo, pukasz do drzwi trzeciego stoiska z wejścia i zadzwoń trzy razy: "Hanako-san, bawmy się". Wtedy dziewczyna odpowie i wyjdzie z kabiny. Będzie miała czerwoną spódnicę, białą bluzkę, a włosy będą cięte na ramiona.

Jest jeszcze jedna opcja. Konieczne jest, aby jedna osoba wejść do drugiego stoiska z wejścia i zamknąć, a druga pozostała w korytarzu. Ten, który jest na zewnątrz, powinien wybić, a następnie trzeba zadzwonić razem: "Hanako-san, wyjdź grać!" I zaoferuj kilka gier. Wtedy duch dotknie ramienia tego, który stoi w kabinie.

Jednak wielu uważa, że powołanie Hanako-san nie jest konieczne. Wystarczy, że przyjedzie do szkoły w jednym konkretnym momencie, a duch wyjdzie, żeby powiedzieć cześć. Co kończy takie gry? Być może najlepszą rzeczą jest mówienie japońskim horrorom.

Sposoby ucieczki

Aby pozostać przy życiu i w umyśle po spotkaniu z duchem Hanako-san z toalety, najlepiej od razu pokazać jej doskonałe oceny. Dobrzy uczniowie, którzy uczą się najlepiej, nie muszą się obawiać. W tej wersji niestety widać moment edukacyjny, a następnie podejrzenia wkradają się, a to takie proste. Nie każdy się dobrze uczy, a jeśli nie ma zapisu testowego, sytuacja może być niebezpieczna.

Mówią, że Hanako można pokonać, jeśli wybierzesz grę, która Ci odpowiada. Jest jeszcze inne zagrożenie: utracony duch może zostać uraziony i zemsty. Nigdy nie wiesz, co jest w umyśle martwej dziewczyny. Najlepszym sposobem pozostania przy życiu jest nigdy nie nazywać ducha i staraj się nie wjeżdżać do toalety szkolnej w Japonii, zwłaszcza samotnie iw nocy.

Nadal mówią, że Hanako musi koniecznie czekać na tych, którzy wyśmiewają słabych i poprawi moment, w którym przestępca jest sam. Ogólnie motyw niezapomnianej zemsty jest niezwykle popularny w japońskich legendach, a duchy są wezwane do poniesienia kary, jeśli ludzie nie potrafią sobie radzić z niesprawiedliwością. Jeśli w tym samym czasie ludzie umrą, to nic nie da się zrobić. Nie nazywaj ducha martwej dziewczyny, jeśli wiesz, że nie możesz wydostać się z pułapki, którą z radością podskoczył.

Popularność ducha

Słynna i przewaga tej miejskiej legendy jest niesamowita. W każdym mieście ludzie wierzą, że to oni doświadczali tej tragedii i chętnie zgłaszali nowe, "prawdziwe" szczegóły. To wystarczyło, aby kripipast "Hanako-san" zyskał ogromną popularność.

Ta historia występuje w mangi, w anime i filmach fabularnych, co najmniej cztery wersje ekranowe miały historię jako główną historię.

W 2013 roku reżyser Mafasumi Yamada zrealizował film fabularny o Hanako, oparty na tej legendzie. W serii anime "Straszne historie ze szkoły" (1994) występuje kilka epizodów, w których jest dziewczyna z dziewczyn.

Opowieści o duchach są płodnym tematem kreatywności, więc Hanako pojawia się na ekranie więcej niż jeden raz. Jeśli uważasz, że japońscy twórcy wiedzą, jak przerazić opinię publiczną, jak nikt inny, możesz spodziewać się nowych produktów i bać się wcześniejszych wizyt w łazience.