863 Shares 5369 views

Samochód GAZ 2310: Dane techniczne, zdjęcia i opinie

Rodzina kompaktowych lekkich pojazdów użytkowych marki „Sobol” ukazał się w 1998 roku i zawierał szereg modyfikacji minibusów – GAZ-2310 pokładzie i dostawczych.

Nowy uniwersalny model

„Soból” – jest to odrębny, niezależny rozwój biura projektowania gazu. Jeśli nie brać pod uwagę podobieństwo zewnętrzne z „Gazela”, a następnie w pozostałej części samochodu jest zupełnie inna klasa, na inne specyfiki aplikacji. Payload „Soból” jest mniejsza niż 500 kg sarnę i jeden ton. Ale w tym samym czasie co minivana do przewozu pasażerów w środowiskach miejskich „Soból” jest lepsze maszyny, bardziej ekonomiczny, wygodny i kompaktowy.

W „Sobol” z „Gazela” wysokiego stopnia zjednoczenia prawie całkowitym zamienności części kabiny, silnika, sprzęgła i skrzyni biegów. Reflektory, szyby, lusterka i klamki również wymienne. To znacznie poprawia oba samochody do naprawy.

Główne parametry

„Sobol” różni się od pierwotnych podłużnic ramy, przednie zawieszenie (niezależny dwóch dźwigni na łożyskach kulkowych), tylne zawieszenie resorów na zasadzie innych, mniej poważnych, ale z dużym marginesem bezpieczeństwa. W „Sobol” zmodernizowane hamulce, przednie koła są znacznie większą średnicę niż „Gazela”, tylnego bębna hamulcowego.

Jeśli określić zakres „Soból”, pierwsza pozycja to 2310 GAZ – burtowy z pojedynczą kabiną, a następnie dostawczych ciężarowych z dwoma rzędami siedzeń i otwartym pojemniku do załadunku materiałów budowlanych luzem, Minibus „Barguzin” dziesięciu komfortowych standardowych siedzeń. I uzupełnia line-van „de luxe” do sześciu miejsc siedzących.

lineup

Lekkie ciężarówki nie są wydawane tylko jako nośniki materiałów budowlanych. Pojazdy przeznaczone do przewozu pasażerów na trasach miejskich i podmiejskich linii promieniu dwustu kilometrów. Rozważamy samochód jest produkowany w taki sam sposób. Lekkie ciężarówki marki „Soból” jest już znane i na placach budów, a na ulicach miast, a na autostradzie kraju.

Odrębną kategorię – Gaz-2310 (samochody dostawcze). Maszyny te inne specjały, są one uniwersalne i dlatego przewoźnicy w organizmie jest skoncentrowane wszystkie niezbędne maszyny do udziału w projekcie budowlanym. I, jeśli konstrukcja problemów nie jest obecny, urządzenie jest używane jako transport do transportu małych ilości towarów. W tym przypadku strona towary siebie z zespołem przeprowadzki, która znajduje się na dwóch rzędów wygodnych siedzeń.

GAZ-2310: Charakterystyka

Waga i wymiary:

  • Długość pojazdu – 4840 mm;
  • Szerokość – 2075 mm;
  • Wysokość – 2200 mm;
  • Rozstaw osi – 2760 mm;
  • bieżnika – 1700 mm;
  • prześwit, prześwit – 150 mm.

Triple dostawczy o ładowności 770 kg, ma następujące wymiary: 2460/1830/1530. Załadunku i wyładunku wagonu jest przez bok drzwi i otwierane do tyłu ślizgowego. Ładowanie wysokość nie przekracza 700 mm. Wysokość bagażnika wynosi nieco ponad półtora metra.

Rear „Soból”, jak również wnętrze kabiny, bardziej przypomina minivana niż ciężarówka. I choć jest to mniej niż długość „Gazela” do 660 mm, opcje kabiny nie uległy zmianie, wizualnie przestrzeń wewnętrzna pozostała taka sama przestronne.

Salon każdy „Soból”, wydany w ładunku formacie wyposażony w pusty w środku ściany działowej. W ten sposób pasażerowie są odizolowane od ładowni, co oznacza, że nie muszą wdychać pyłu cementowego lub inne szkodliwe frakcje budowlanych.

elektrownia

Na samochód rodzinny „Sobol” zainstalowane silniki kilku typów. To czterocylindrowy, in-line, silnik benzynowy o pojemności 2,3 litra (marka ZMZ, 4066,10), a 150 KM podczas obrotów 5200 obrotów / min. Na życzenie kupującego maszyna jest wyposażona w dwulitrowy turbodiesel (GAZ-560), 100 KM przy 4500 obr / min, z doprowadzeniem paliwa sterowane mikroprocesorem. Silnik pozwala rozwinąć prędkość do 140 km / h. Zużycie paliwa wynosi od 9,5 do 11 litrów na 100 km.

Początkowo pod maską „Sobol” pracował silników Zavolzhsky fabrykę silników. Po uaktualnieniu samochody były kompletne silniki Cummins. To okazało się być dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem wózka. Wtedy samochód zaczął być oferowane na wszystkie koła wariantów napędu. Jednocześnie były takie cechy jak elastyczność, pobór mocy podwozia, niskie ceny i dużo różnych propozycji, które wyglądały jak premie.

Kupujący dobrane kompaktowych samochodów ciężarowych także dlatego platforma ciężarówka została zaniżona, a ta jest bardzo przydatna, gdy pojazd jest eksploatowany na budowach. Aby pobrać tylko wózek typu, dźwigi i podnośniki nie.

Wkrótce stało się jasne dla konsumentów, że mają w rękach bardzo skuteczny, niezawodny, wygodny i tani w eksploatacji samochód, który jest gotowy do pracy dzień i noc. wzrosła sprzedaż. Części pytanie nie było, ponieważ były one w żaden asortymentu i kosztował stosunkowo niedrogie. Naprawy samochodów była wysoka, wiele operacji kierowca może zrobić osobiście.

transmisja

Silniki wyposażone w pięć przekładnią manualną. A to kolejny plus, który przemawia na korzyść samochodu.

podwozie

zawieszenie przednie – podwójne wahacze niezależne, sprężyny gazowe i stabilizator poprzeczny post-wyrównywaniem.

Tylne zawieszenie – zależny od wzdłużnej pół-eliptycznych sprężyn płytkowych z amortyzatorów hydraulicznych i baru belki stabilizatora.

hamulce

System – hydrauliczny dwuobwodowy wyposażony w czujnik przypominającej próżnią i krytycznego poziomu cieczy kropli. Hamulce przednie – wentylowane tarczowe, tył – bęben. Odpłatnie, samochód jest wyposażony w ABS.

Badanie ogólnego

Do 2006 roku wszystkie samochody GAZ 2310 z rodziny „Sobol” produkowanych w małych seriach, dopóki nie są one podłączone do linii produkcyjnej montaż przenośnika „Gazelle”. Podwójny montaż za pomocą znormalizowanych części gwałtownie wzrosła wydaniu „Sobol”. Rosyjski kupujących zaczął otrzymywać 2310 samochodów GAZ w wystarczającej ilości.

Jednak zapotrzebowanie na lekkich ciężarówek nadal rośnie, jak to było w tym czasie usunięto ograniczenia dotyczące wejścia w centralnej części Moskwy dla tej klasy samochodu. Waga maszyny 2310 gaz, który był 900 kg, są w pełni kompatybilne z dopuszczalnym ciężarem. I spodobało właścicieli.

W 2010 roku wszystkie samochody GAZ 2310 przeszedł restyling i otrzymał nazwę „Sobol-biznesu”. W nowym przebraniu kompaktowych samochodów wyglądała znacznie lepiej, wszystkie ograniczenia zostały zniesione, a „Sobol” zaczął służyć centrum Moskwy.

koszt

Obecnie „Sobol” Czas, których cena jest zawsze w rozsądnych granicach, to jest warte około 750 tysięcy rubli. Dzięki temu można go kupić bez większego wysiłku. Jakiekolwiek modyfikacje, które nie są sprzedawane, „Soból”, cena będzie do zaakceptowania w każdym przypadku.