854 Shares 2350 views

Pole magnetyczne z cewki. elektromagnesy

Bez wątpienia wszyscy dziecko lubił grać z magnesów. Uzyskaj magnes trwały był bardzo prosty: to musi znaleźć starą kolumnę, usuń go z głośnika do odtwarzania dźwięku, a po prostu „działania vandalnyh” wydostać się z jej pierścień magnesu. Nic dziwnego, że wiele Test przeprowadzono z opiłkami metalu i kartce papieru. Trociny umieszczone paski – po linii natężenia pola.

W elektrotechnice jest znacznie bardziej powszechne niż trwałe i elektromagnesy. Pole magnetyczne, wielkość, która jest bezpośrednio powiązana z aktualną wartością od aktualnego kursu fizyki wiadomo, że gdy prąd elektryczny płynie przez przewodnik, wokół ostatni utworzony.

Wątpiący może powtórzyć prosty eksperyment Oersteda, gdy kompas jest umieszczona w pobliżu prostej dyrygenta. Strzałka będzie odbiegać od geograficznego bieguna północnego planety (prostopadle do drutu). kierunek ugięcia można określić stosując regułę prawej ręki: połóż prawą dłoń dłoń w dół, równolegle do przewodu. 4 palce powinny wskazywać kierunek prądu. Następnie wygięte pod kątem 90 stopni kciuk określa kierunek strzałki ugięcia. Wokół drutu prostego pole magnetyczne ma kształt cylindra z drutem w środku. Ale linie napięcia tworzą pierścień.

W elektryczne powiedział pola magnetyczne są wykorzystywane przede wszystkim w cewkach. Często można usłyszeć określenie „pole magnetyczne elektromagnesu.” Wyobraźmy sobie zwykłego gwoździa i cienkiego drutu w izolacji. Równomierne nawijanie drutu na gwoździu, otrzymujemy elektromagnes. W tym przypadku, paznokci wpływa pole magnetyczne elektromagnesu, ale to temat na inny artykuł w całości. Ważne jest, aby zrozumieć dokładnie, co należy rozumieć przez pojęcie. Jeśli teraz podłączyć cewkę do źródła zasilania, a następnie wokół pole magnetyczne powstaje.

elektromagnetyczny energia pola magnetycznego jest wprost proporcjonalny do wartości indukcyjności i kwadratu natężenia prądu przepływającego przez cewki. Z kolei indukcyjność zależy od kwadratu liczby zwojów. Należy mieć uzwojenie strukturę: może to być prosta sprawa z pojedynczej warstwy zwojów, a także wielowarstwowa struktura gdzie obecny kierunek zwojów działań naprawczych przewiduje całkowitej energii. Elektromagnesy stosowane w tramwajach mechanizmów tnących obwodów itp styczników.

Pole magnetyczne elektromagnesu jest pierścień rozciągający się od jednego końca uzwojenia, należące do drugiej. Wewnątrz linii elektroenergetycznej nie jest przerwana przez cewkę, i są rozłożone na podłożu dielektrycznym lub rdzeń przewodzący. Efekt: pola elektromagnetycznego o polaryzacji. Linie pochodzą z magnetycznego bieguna północnego, i powrócić do południa. Zgodnie z przewidywaniami, pole magnetyczne cewki zależy od biegunowości źródło prądu podłączone do zakończeń przewodów. Właściwości magnetyczne elektromagnesu jest prawie taka sama jak magnes trwały. Pozwala to na korzystanie z elektromagnesu, gdy elektromagnes. W produkcji dźwigów widać, w którym zamiast haka umieszczony elektromagnes napędu. Jest to „wielki brat” elektromagnesu – uzwojenie na rdzeniu. Osobliwością elektromagnesów jest to, że magnetyczne właściwości istnieje tylko wtedy, gdy prąd przepływa przez uzwojenie.

Poza elektromagnesów są często wykorzystywane toroidy. Są to te same cewki z drutu ale nawinięte na rdzeniu magnetycznym okrągłej formy. W związku z tym pole magnetyczne elektromagnesu i toroid różne. Podstawową cechą jest to, że linie sił pola magnetycznego są rozmieszczone na bazowej cewkę w obwodzie magnetycznym, a nie na zewnątrz tak jak w przypadku elektromagnesu. Wszystko to dowodzi wyższej efektywności cewki na pierścieniu magnetycznym materiału. Wpływ: The toroidalne transformatory są wiarygodne i mają niższe straty niż ich zwykłe odpowiedniki.

242 shares 1239 views
492 shares 1003 views
410 shares 6587 views