449 Shares 6899 views

„Discus Thrower” rzeźby Myrona.

Starogrecki kultura – jeden z największych osiągnięć starożytności, miał bezpośredni wpływ na dalszy rozwój całego społeczeństwa ludzkiego. Ludzie, którzy zamieszkiwali ziemie Grecji, opuścił jego potomkowie wiele próbek materiału i duchowej sztuki. Zwłaszcza Grecy udało się w tworzeniu rzeźb. Antyczne rzeźby, zachowane do naszych czasów, są uderzające w ich urody, harmonii i majestatu.


Najbardziej znanym przykładem starożytnej sztuki greckiej jest „dyskobol” – rzeźba z brązu, przedstawiająca młodego człowieka, sportowca podczas zawodów sportowych. Za datę powstania tego dzieła starożytnych historyków uważa środku V wieku pne. e. – okres największego rozkwitu Aten. Oryginalny pomnik zniknął w średniowieczu, jednak pozostał kilka kopii tego sięga czasów rzymskich.

Kilka faktów z życia Myrona

Dziś wiemy, kto jest autorem rzeźby „dyskiem Thrower”. posągi nazwy powiązanej z nazwą Myrona – słynnego mistrza, który mieszkał i pracował w Atenach w V wieku przed naszą erą. e. O rzeźbiarza wiadomo bardzo niewiele. Lata swego życia i śmierci, historycy nie byli w stanie określić. Nie ma informacji, że urodził się w Eleutherae – małe miasteczko położone między Attyki i Beotikoy, później przeniósł się do Aten, gdzie uzyskał tytuł obywatela miasta (tytuł danej tylko do wybitnych ludzi). twórca nauczycielem „Discus Thrower” był utalentowany rzeźbiarz Hagelades z Argos. Myron jest popularnym mistrz otrzymał wiele zamówień ze wszystkich regionów Grecji. Jego autorstwo należy do partii posągi greckich bogów i bohaterów, w tym Hercules postać, Zeusa i Ateny na wyspie Samos, posąg Apollina w Efezie, serii rzeźb w Argos, Perseusz pomnik w Atenach Akropolu i wiele innych dzieł sztuki.

Zaangażowany Miron i biznesu biżuterii. Jego współcześni opuścił żadnej informacji o tym, co to jest wykonane z naczyń srebrnych.

Komunikacja starożytnej kultury ze sportem

Pomimo faktu, że Miron pozostawił wielu rzeźb, najbardziej znany z nich wszystkich jest „Discus Thrower”. Rzeźba przedstawiająca piękne, sprawny fizycznie sportowca jest pierwszym zabytkiem, przedstawiający mężczyznę w czasie ruchu. Starożytni Grecy bardzo szanowany sport. Byli przekonani, że życie rodzi się z konkurencji i walki. Nic więc dziwnego, że Igrzyska Olimpijskie pojawiły się w tym kraju. Tematem był ulubionym sportem dla wielu starożytnych rzeźbiarzy. I nie zatrzymać się na plecach i Miron. W swoich pracach, autor umiejętnie przekazał doskonałość, piękno i moc atletycznej męskiego ciała. Szczyt kunsztu Myron był „Discus Thrower”. Autor rzeźby, aby to tak realistyczne, że wydaje się, jakby zamrożone przez chwilę postać młodych ludzi do życia teraz i będzie nadal poruszać.

Opis rzeźby

Nie wiadomo, kto został przedstawiony na posągu Myron „dyskobol”. Rzeźba mogła być przeznaczona do zwycięzcy sporty: w tym widoku preferowane przez większość badaczy kultury antycznej. Myron ujęte w brązie fragment wrestlingu kiedy nagi chłopiec pochylił się nad ciałem do przodu i prowadził ją za rękę z powrotem, więc przetrzeć i tak daleko, jak to możliwe, aby rzucić płytę. Ekstremalne naprężenia odczuwalne w całym rysunku sportowca.

Pomimo faktu, że rzucający zamrożone, całe jego ciało jest nasycony ruchu: ręce są w pozycji silnego huśtawka, nogi dosłownie wciśnięty w ziemię po zawyżonej tułowia widoczne każdy mięsień. Sportowiec jest przedstawiony w postawie, w których występuje więcej niż dwa lub trzy sekundy jest niemożliwe. Powoduje to, że widzom poczucie, że w każdej chwili będzie on zmienić pozycję vyrvotsya płyty prawej dłoni i szybkiego lotu do celu. Chociaż postać sportowca jest napięta, wydaje się proste i naturalne. W przeciwieństwie do ciała, twarz młodego człowieka, aby być bardzo spokojny i skoncentrowany. Wygląda na to anonimowa, bez cech indywidualnych, ze względu na to, co niektórzy historycy sugerują, że przedstawiony sportowca – to zbiorowy wizerunek doskonałego człowieka od starożytności.

cechy rzeźba

Jaka jest wartość „Discus Thrower” figurą? Autorem rzeźby był w stanie przekazać jej dynamika, że nie było możliwe dokonanie jakichkolwiek mistrz. Próby przedstawiają postać ludzką w ruchu wykonanego przed Myrona, ale były nieskuteczne.

Thrower rzeźbiarze z wcześniejszego okresu uzyskano kajdanki i stagnacja. Oni są zawsze przedstawiane w formie zawodników stojących w pozie zwycięzcy z wysuniętym do przodu stopy. To było niemożliwe, postać ludzka, aby zobaczyć, jaki rodzaj konkurencji robi. Miron był pierwszym, któremu udało się stworzyć figurę sportowca podczas zawodów, nadając brązu energię i emocje w grze.

Historyczne znaczenie pomnika

„Discus Thrower” – rzeźba Myrona, który jest najlepszy wyświetlacz idealnego starożytnego człowieka z nieodłącznych cech takich jak wytrzymałość, ostrość, spokoju, harmonii. Grecki sportowiec całe jego wygląd symbolizuje pragnienie, aby wygrać, a towarzyszy temu koncentracyjnego Olimpijskiego spokoju.