709 Shares 4394 views

Co to jest plik hosta

plik hosts jest mały, ale bardzo ważny dokument, który domyślnie zajmuje tylko 1 KB miejsca na dysku. Jego wygląd był wynikiem chęci deweloperów programów muszli poprawić wydajność komputera. Patrząc na ten plik i jego zasady działania, mogą być prowadzone w celu lepszego zrozumienia analogii przy użyciu komputera.


Więc, co dokładnie jest plik hosta? Każdy komputer podłączony do Internetu, łączy się za pomocą prostego algorytmu. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do każdego z terenów kontrolowanych przez przeglądarkę w celu znalezienia adresu IP zasobu w pliku hosta. Istnieją dwa warianty rozwoju wydarzeń.

1. Jeśli adres nie zostanie odnaleziony, komputer generuje odpowiedni wniosek od dostawcy, a dopiero po otrzymaniu otwiera wybranego zasobu internetowego. To spędził pewien czas.

2. Jeżeli plik hosts zawiera określony adres IP, przeglądarka natychmiast otwiera odpowiednią witrynę, co znacznie przyspiesza pracę, jak powyższa procedura jest pomijana.

Jest oczywiste, że przechowywanie adresów IP z najczęściej odwiedzanych miejsc w ewidencji – to jest bardzo przydatne, ale tutaj jest jedno „ale”. Często gospodarze plik przechowuje informacje o reklamie i po prostu niepotrzebne przypadkowych miejscach. Poza tym, on jest potencjalną ofiarą działań niektórych wirusów, które najczęściej przekierowują użytkownika na witrynach sieci społecznych dotyczących konkretnych zasobów phishingowych zwabić pieniądze od użytkownika.

Dlatego ważne jest, aby okresowo sprawdzać i czyścić zawartość tego pliku. Ale jak znaleźć hosta? Należy natychmiast zauważyć, że tryb wyświetlania ukrytych plików nie jest przydatna, i można go znaleźć pod następującym adresem: C: WINDOWS system32 drivers itd. Aby uzyskać dostęp do jego zawartości, należy kliknąć na ikonę prawym przyciskiem myszy plik i zastosuj „otwarte”, w którym należy wybrać jeden ze standardowych programów Windows – Notatnik.

Z dostępem do pliku, należy wiedzieć, jak do czyszczenia gospodarz, w celu uniknięcia nadmiernego przepływu ruchu lub w celu ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem działalności. Otwierając go, należy zwrócić szczególną uwagę na zapisy, które są zawarte po «127.0.0.1 localhost». Jeśli ten wpis nie jest widoczny, jest to niezbędne do przeprowadzenia ruchu w dół za pomocą suwaka po prawej stronie. Wszystkie adresy IP znajdujące się poniżej powinno być dokładnie przeanalizowane. Należy natychmiast zauważyć, że w pierwotnym wejściem gospodarza plik poniżej «127.0.0.1 localhost» niczego.

Czasami podczas otwierania lub edytować pewne trudności. Najbardziej powszechne, to nie jest możliwe, aby otworzyć lub zapisać zmiany w pliku. Rozwiązać ten problem na dwa sposoby.

1. Otwórz przy użyciu uprawnień administratora.

2. Pobierz lub skopiuj oryginalny plik i zastąpić ten, który znajduje się na komputerze użytkownika.

Opisane rozwiązanie nie może pomóc, jeśli system pozostaje program antywirusowy, ponieważ sam będzie okresowo sprawdzać i modyfikować zawartość gospodarza. Więc najpierw konieczne jest zidentyfikowanie i zneutralizować, a następnie sprawdzić i skorygować zawartość pliku ponownie.

Stosując tę wiedzę, Twoje surfowanie będzie szybsze i bezpieczniejsze.