477 Shares 6188 views

Doktryna Karma Kagyu

10 września w podziemiach na Pietrowski Boulevard otworzyła Buddhist Centre „Karma Kagyu” (Moskwa).


Ole Nydahl – duchowy mentor słowiańskie buddyści

Właśnie skończyłem naprawy pomieszczeń, Moskwa buddyści są już plany ekspansji. Dodatkowa powierzchnia trzeba stworzyć centrum kultury i wystawy sztuki.

Nauka o wartościach duchowych prowadzonych przez buddyzmu Diamentowej Drogi „Kagyu”, została udostępniona dla społeczności międzynarodowej z powodu 72-letni Ole Nydahl (Dania), duchowego opiekuna o tej samej nazwie znanej szkoły buddyjskie. Podczas swojej ostatniej wizyty w Rosji Nidal zaapelował do lokalnych buddystów, aby pomóc w tworzeniu pierwszego buddyjskiego centrum medytacji w Moskwie.

zły bezradny

Dotyka znaczenia Medytacje zachodniej gość nie omieszkał zauważyć, że „umysł może poznać siebie tylko wtedy, gdy w spoczynku” i podkreślił znaczenie inwestowania go w tej sferze (rozwój umysłu), bo to jest – jest to, że ludzie mogą zabrać ze sobą do domu, opuszczeniu tego świata – powiedział Dalajlama.

Duchowy mentor Karma Kagyu wezwał lokalne Buddyści uważają uczucia złości, bezradności, jako wskaźnik, w każdy sposób, aby pozbyć się go, dając czas do rozwoju świadomości, lęku i współczucia.

wykład Ole Nidala uczestniczyło ponad 3 tysięcy osób, większość z nich – młodszego pokolenia i ludzi w średnim wieku. Kwestie Prowadzący adresowane głównie dotyczyły metod uprawy i tłumić negatywne uczucia, takie jak gniew.

Udostępniono publiczności niektóre z technik, aby się go pozbyć, Ole Nydahl poinformowała słuchaczy do rozważenia to uczucie jako niepotrzebne rzeczy, które nie mogą być sprzedawane, więc może być rzucony tylko z dala.

Założenia „Kagyu”

Jak przyszedł buddystą mentor powinni wykładzie nie gniewaj się na niewłaściwej osoby, i starają się wzbudzić poczucie współczucia dla niego, ponieważ nie jest w stanie porzucić swoje wady i muszą znosić ich 24 godziny na dobę. Czy nie zasługują na współczucie? Według Nida, złość – to nic innego jak utrata przytomności umysłu. Dlatego ludzie przebywający w złości przypomina idiotą.

Lama dużo czasu podane do wyjaśnienia odnoszące się do zrozumienia jego „ja”. Według nauk Karma Kagyu, „ja” każdej osoby nie powinny być utożsamiane z myślami i uczuciami, a jeszcze bardziej – z ciałem fizycznym, jak już wspomniano zjawisko – tymczasowy. Świadomość wykładowca zwane lustro odzwierciedlające przejściowych rzeczy i zapewnił obecnych, że czuje się jak świadome istoty, dana osoba otrzymuje nieustraszoność.

Ole Nydahl również zauważyć, że ludzie, którzy znaleźli odwagę, wkrótce pojawia się uczucie obfitości, radości i współczucia dla wszystkich żywych stworzeń i chęć zrobić wszystko co możliwe, że jest to niezbędne dla dobra innych.

W ramach wykładu o nauce „Kagyu” Nidal powiedział publiczności, a przestrzeń, według swoich przekonań, to pole informacyjne, co istnieje poza czasem, i ten fakt zostało udowodnione przez amerykańskich naukowców.

Prace zachodnich uczonych odwiedzających wykładowych dowiedział się, co następuje: w trakcie eksperymentów filozofii Buddy zostało potwierdzone, że więcej niż raz powiedział swoim uczniom: „forma – jest pustką i pustka – forma”

Każda istota – potencjalny Budda

Podczas spotkania mówca przypomniał zebranym, że każda istota jest potencjalnym Budda, ponieważ wszystko, co jest potrzebne, to już tam wewnątrz siebie, i poradził jej zaufać bardziej krytyczny umysł, nie zapominając o istnieniu prawa przyczyny i skutku.

Kiedy rozmowa zeszła do pracy z oczekiwaniami, instruktor szkoły buddyjskiej „Kagyu” zaleca metodologię, której istotą – nikt nie będzie zła, tylko myśleć o pozytywnych aspektach życia i działania tak, że wszystkie żywe istoty nie obrazili. Dobre życzenia na dobro innych globalnych, tym bardziej spełniły oczekiwań.

Głośnik poinformowała widzów do rezygnacji ataki negatywnych wobec bliźniego jak krytyka sprawia, że ludzie smutni. „… jeśli chwalić ludzi za to, co robią, a oni powinni, potem stopniowo zaczynają identyfikować się z nim” – podsumował Ole Nydahl.

Buddyjscy guru polecić zwolenników tradycji buddyjskiej i przyszłych uczniów szkoły „Kagyu” (Moskwa), aby nie zapomnieć, że gniew – wskaźnik bezradności i dołożyć wszelkich starań, aby złość ustąpiła sympatii, zamieszanej w pragnieniu, aby pomóc innym.