319 Shares 6240 views

System nawadniania kroplowego własnymi rękami. Jak zrobić sobie nawadniania?

Uprawa roślin użytecznych człowieka rozpoczęli niewyobrażalnie długo. kultura rolnictwo stale rozwijane, nie były nowe metody przetwarzania i nawozów, sadzenia i zbiorów, zwalczania chwastów i szkodników. Podlewanie też zostało zmienione kilka razy – bo bez wody nie ma życia roślin nie da! Jedną z najbardziej przydatnych innowacji było nawadniania


Co to jest

Użyteczny wynalazek zawdzięczamy izraelskich rolników, ponieważ jest w Obiecanej systemu nawadniania Ziemia została stworzona, testowane i wprowadzane do szerokiej praktyce. Co to jest? Woda w tej metodzie stosuje się do nawadniania roślin, w małych porcjach w strefie systemu korzeniowego. Regulacja odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi (podanie dożylne). System nawadniania kroplowego jest szczególnie korzystne w obszarach, w których występuje niedobór wody i układanie rur wodnych jest trudna z wielu powodów. Ponadto, wykorzystując to wygodniejsze do dystrybucji nawozów, nie może bać erozji, a zbiory z jego stosowania dojrzewać szybciej. Chwasty w takich mniej podlewania nękane rolników – oto kolejna z zalet tej metody. A człowiek godzinach, siła fizyczna, aby zapisać, spędzać dużo bardziej racjonalne. Jest jedna rzecz, gdy bramkowe z wiadrami koszty „patrol”, a co innego, gdy ciężka praca jest wykonywana dla Ciebie system nawadniania kroplowego!

Zakres i lista detali konstrukcyjnych

Przede wszystkim, ta metoda została wykorzystana do nawadniania szklarni. Potem został przeniesiony na otwartym terenie, a nie tylko w małych gospodarstwach prywatnych, ale również w znacznej agroobedineniyah. System nawadniania jest dobrze udowodnione w Ogrodnictwo, ogrodnictwo, uprawa winorośli. składa się z elementów strukturalnych, takich jak urządzenia do gromadzenia próbek / wody, filtry (nie zawsze), rury rozprowadzające kapać listwy węzła fertygacji (elementu, w którym są dodawane i nawozy podawany razem z wodą podczas płukania). Paski ociekowe są dwóch typów – rurą i taśmą. Pierwszym z nich jest specjalnej rurki z polietylenu, które są przymocowane do wewnętrznej lub zewnętrznej kroplomierzem. Druga wykonana (sklejone) z paskami tego samego materiału i mają naturalne światło, przez które nacieki wodnych. Oba rodzaje materiału są dobre, gdy istnieje układ trójwymiarowy nawadniania własnymi rękami. Dla potrzeb gospodarstw domowych małych są bardziej odpowiednie złączki i węże, czy taśma kroplówka.

Najprostsza konstrukcja

Na zalet tej metody już powiedzieliśmy, oszczędzania wody, chodzi o rośliny w żądanym zakresie temperatur, nie rozpylany na liściach, zapobiegając w ten sposób pojawiają się chorób grzybiczych. Wilgoć wchodzi ją do korzeni, nie rozprzestrzenia się na całym brudem i wilgocią. I między sadzenia grunt jest suchy, a chwasty, ponieważ nie ma tam prawie. Dla niewtajemniczonych, to było jasne wyjaśnienie: nawet najbardziej prosty system nawadniania, ręce wykonane z beczek i konwencjonalnych przewodów wypełnionych wodą deszczową, zapewniają wilgoć aż o 5 dni łóżku 10 metrów. I to będzie na tyle w tym ogórki kapusty, które są bardzo wymagający podlewania. Co trzeba zbudować najbardziej podstawowe takiego systemu? Po pierwsze, duża beczka. Podnieść ją o około metr wysokości. Pożądane jest, aby przed stempla dźwigu. Umieścić go na małym wężem. Jest to niezbędne, aby dołączyć montażu, jeśli to konieczne rozgałęziony system nawadniania. A następnie połączyć konwencjonalne Węże wodne, które rozciągają się przez ogród. Można połączyć kilka segmentów, tylko nie pełne dziur. I zatrzymanie swobodnych końców, na przykład, drewno Chopik uniknąć strat wody.

Jak zrobić dziury

Teraz, faktycznie, nawadnianie kropelkowe. Wziąć zwykłe shurupchiki-śruby – są łatwe do wprowadzenia i tworzyw i gumy. W pobliżu posadzonych drzew, otwory korzystania z nich. Tylko nie przez! Następnie wyjąć trochę, ale nie całkowicie. A następnie otworzyć zawór i wyregulować ciśnienie stopniowo. Jak nawadnianie kroplowe dokładny: wystarczy, że kilka sekund do ziemi spadła o 1 kroplę wody (dla roślin wodnych kochający i mogą być mniej odporne na znoyu). Osiąga się to przez skręcenie śrubami. W ciągu dnia, należy obserwować, jak szybko woda jest wchłaniana i dostosować krople częstotliwości, dostosowując się do zakładu. Jeśli łączysz się z zaopatrzenia w wodę do nawadniania, odkręcić zawór powoli, ponieważ ciśnienie w systemie może być duża. A następnie wyregulować ciśnienie wody, w zależności od potrzeb posadzonych roślin.

konserwacja

Jak w przypadku każdego mechanizmu taki nawadniania kroplowego jest konieczne do oglądania, t. I. Otwory wkrętów ewentualnie zatkany zanieczyszczeń, rdzy. Naturalnie, woda będzie przepływać do sadzenia mniej. Można to zauważyć, a mokra plama na ziemi. W takim przypadku należy: wystarczy odkręcić śruby, oczyścić je i dziury, a następnie naprawić go na miejscu. Raz w tygodniu, dokładnie skontrolować system iw czasie robić profilaktykę! Jeśli używasz taśm kroplówka, problemy z zanieczyszczeniem będzie znacznie mniej. A jeśli zainstalować specjalny filtr o wysokiej wydajności nie można się martwić przez długi czas systemu.

ustawienia fabryczne

Pozwól nam porównać to, co stanowi systemu nawadniania kropelkowego fabryki. Cena takich urządzeń może się zmieniać i zacząć od kilkuset rubli. Na przykład, popularny zestaw BP1 Barrel zestaw będzie z powrotem prawie 4000 rubli. Koszt jest zdeterminowany i proponowana etykieta produktu. Z domowej roboty, różnią się one, oczywiście, ale to nie zawsze jest wygodne i dostosowane do potrzeb rolników. Na przykład, urządzenie do podlewania beczki można znaleźć pompa, wąż, podlewanie złącze pistoletu. Wykorzystuje ona zestaw deszczowej. Cieplarnianych na rynku oferowane systemu Mgs48 izraelskiego. ELGO, obliczony przez około 48 wkraplaczy. Jego średni koszt – 1800 rubli. System domowej roboty będą kosztować znacznie tańsze!