782 Shares 1814 views

Przygotowanie do analizy biochemicznej krwi: zasad i wskazówek

Fair przygotowania do oddawania krwi na analizie biochemicznej – zdolność do uzyskania najbardziej wiarygodnych wyników. Przeciwwskazań do tego typu badań zostały zidentyfikowane.


Jak wziąć analizy sekwencji działań

Analiza biochemiczna krwi pobranej lekarskich pracowników laboratoryjnych w ośrodkach zdrowia. Do analizy krwi żylnej jest wymagana z żyły łokciowej. Pacjent znajduje się na fotelu lub kanapa, ramię powyżej łokcia ściągnięty specjalne nici z gumy lub tworzywa sztucznego. Zdezynfekować miejsce wkłucia i wprowadzić igłę do żyły. Uzyskanie koniecznej ilości krwi do probówki. Witryna przebicie ponownie zdezynfekować. Pacjent polecić kilka minut, aby trzymać rękę zgięte w łokciu. Manipulacja trwa około dwóch minut. Z badań laboratoryjnych podczas badania będzie zależeć. Wyniki konwencjonalnej analizy biochemicznej gotowy do następnego dnia.

Niektóre funkcje fazie przygotowawczej

Warunki przygotowania do analizy biochemicznej krwi zależy od tego, jakie opcje lekarz wypisał kierunki:

 1. profil lipidów i cholesterolu. Pobieranie krwi odbywa się tylko po 14 godzinach głodzenia. 15 dni w porozumieniu z lekarzem wyklucza przyjmowania leków, które wpływają na metabolizm lipidów. Jeśli potrzebujesz, aby ocenić skuteczność leczenia farmakologicznego, narkotyki nie zrezygnować.
 2. Mocznik. W dwa dni, to jest pożądane, aby stosować do określonej diety: wyeliminować podrobów (nerki, wątroba), aby zmniejszyć spożycie mięsa, ryby, kawa i herbata. Aktywność fizyczna powinna być umiarkowana.
 3. kwas moczowy. Kilka dni przed rozpoczęciem badania w celu wdrożenia zaleceń określonych w poprzednim ustępie. Ponadto, eliminacja obowiązkowego osobnikowi po przyjmowaniu leków, antybiotyki i sulfonamidy, salicylany, kofeinę, witaminy C, pochodne tiazolu, teobromina i teofilina.
 4. Alfa-2-makroglobuliną. Przed badaniem krwi w wysokości trzech dni powinien zrezygnować z produktów mięsnych.
 5. Hormon wpływający czynniki wzrostu lub hormonu anty-Mullerowskiego, glikoproteiny lub inhibiny B. Analiza tych hormonów prowadzi się w przedziale pomiędzy trzecim i piątym dniu miesiączki. Trzy dni przed testem nie jest zalecane ćwiczenia. Godzinę przed rozpoczęciem badania, aby wykluczyć palenie. W czasie choroby, zwłaszcza w ostrej fazie, analiza jest lepiej nie brać.
 6. W ramach przygotowań do biochemicznej analizy krwi hormonów ACTH, kortyzolu ma wykluczeniem napojów alkoholowych, aktywność fizyczna, palenie tytoniu, stres, przyjmowania leków antykoncepcyjnych, estrogenów i glikokortykosteroidy. Najlepszy czas, aby uzyskać wiarygodne wyniki i informacyjnych – nie później niż dwie godziny po przespanej nocy i nie później niż 10 rano.
 7. Bilirubiny. W przeddzień badania nie wykorzystać witaminy C i produktów, które mogą plamienia surowicy krwi.
 8. hormony płciowe. Dokładny czas dla tego rodzaju krwi hormonów wskazuje ginekologa w zależności od stanu fizjologicznego kobiety (menopauza, ciąża, miesiączka).
 9. Test do wykrywania chorób zakaźnych może być fałszywie dodatni. Dla uniknięcia wątpliwości badanie ponownie wybrany. Dla celów diagnostycznych analizy przeprowadzono przed antybiotyki grupach terapeutycznych preparatach. Aby ocenić skuteczność terapii krwi pobranej nie wcześniej niż 14 dni po zakończeniu leczenia.

Analiza alergii

To wymaga specjalnego przygotowania do ogrodzenia na biochemicznej analizy krwi w diagnostyce reakcji alergicznych:

 • 2 dni całkowicie wykluczyć alkoholu, leków (w konsultacji z lekarzem), substancji biologicznie czynnych, w tym witaminy;
 • Badania zostały przeprowadzone w przypadku terapii cytostatykami, hormonów i radioterapii, jak w tym przypadku, synteza jest hamowana immunoglobuliny;
 • za trwałość i eliminacji fałszywych pozytywnych wyników musi wynosić co najmniej 7 dni przed dostawą analizy nie brać leki przeciw alergii;
 • Badania prowadzone są na pusty żołądek.

Przeciwwskazań należy zauważyć: ostre choroby, menstruacja, terapię przeciwbakteryjną.

posiłek

Przygotowanie pacjenta do analizy krwi obejmuje wykluczanie pokarmu przed manipulacją. Składniki odżywcze wchłaniane w jelitach po posiłku:

 • zmiany stężenia węglowodanów, tłuszczy, białek, hormonów i innych substancji;
 • uaktywnić enzymy działają;
 • wzrost lub spadek lepkości krwi.

W rezultacie, wyniki badań krwi są wiarygodne.

Ideałem jest uważany dać próbkę krwi rano po przespanej nocy – na pusty żołądek. Jeżeli istnieją pewne trudności, aby wypełnić tę regułę, należy stosować się do następujących punktów:

 • Dwa dni nie jeść smażonych potraw;
 • 24 godziny, aby wykluczyć zastosowanie napojów zawierających kofeinę;
 • dzień przed dostawą analizy, kolacja powinna być lekka;
 • co najmniej 4 godziny przed dostawą analizy nie spożycia tłuszczowych, gdyż wysokie stężenia substancji tłuszczowych we krwi zniekształca wynik;
 • nie napój gazowany, mleko (kwasu mlekowego) i napoje, soki barwiące. Woda ma niewielki wpływ na końcowy wynik, ale lepiej jest powstrzymać się od jego otrzymania;
 • nie darować chemię krwi po dużej konsumpcji żywności (Święto).

Przygotowanie do analizy biochemicznej krwi: branie leków

Wpływ wielu leków na wyniki badań laboratoryjnych, w tym chemii krwi, studiował w szczegółach. Jednak jest to niemożliwe do przewidzenia z góry, jak zmienić wynik badania na podstawie indywidualnych cech konkretnego indywidualnego organizmu i obecności jego przewlekłych chorób. Aby lekarz był w stanie poprawnie zinterpretować wyniki badań laboratoryjnych, należy poinformować pracowników służby zdrowia na temat lekarstw. Pożądane jest, aby wstępnie wynegocjować możliwość lekarz, aby zatrzymać się podczas przyjmowania niektórych leków.

stan emocjonalny i aktywność fizyczna

Przygotowanie do analizy biochemicznej krwi dorosłego zależy od jego stanu emocjonalnego, jak każda stresująca sytuacja ma wpływ na organizm ludzki. Gdy naprężenie współczulnego składnik neurohumoralną system regulacji jest aktywowana, co z kolei prowadzi do zwiększenia rozwoju hormony, enzymy, co prowadzi do zmian w narządach wewnętrznych jednostki. Cały zespół z tych procesów ma wpływ na wyniki badań. Ćwiczenia fizyczne również uaktywnić wewnętrzne systemy organizmu, zwłaszcza hormonów i enzymu, a tym samym w układzie krążenia zwiększa liczbę substancji biologicznie czynnych prowadzi się intensywnie metabolizm i narządy wewnętrzne aktywniejszego pracują. W celu uzyskania maksymalnej wykluczeniem wpływu tych czynników w wytwarzaniu pożądanej analizy biochemicznej krwią

 • wyklucza jakiekolwiek czynności fizycznej i sportu;
 • utrzymać w równowadze tło emocjonalne: unikać silnego wybuchu emocji;
 • Bezpośrednio przed manipulacją zaleca siedzieć cicho i odpocząć.

zgubne nawyki

Alkohol ma wpływ na wszystkie procesy zachodzące w organizmie człowieka. Produkty rozpadu napojów zawierających alkohol niekorzystnie wpływać układów enzymatycznych w organizmie, wpływa na metabolizm w wodzie soli, a oddychanie komórek. Palenia wpływa na sygnał z układu naczyniowego, układu nerwowego zwiększa się, zwiększa się stężenie substancji hormonalnych. Wszystkie te procesy prowadzą do znaczących zmian w parametrach biochemicznych krwi. W celu zmniejszenia szkodliwych skutków w ramach przygotowań do chemii krwi zaleca się:

 • 30-60 minut przed dostawą analizy nie palą;
 • 72 godziny – wykluczenia stosowania napojów zawierających alkohol.

fizjologia damska

Stan fizjologiczny kobiety u osobnika miesięcy zmienić. Analiza biochemiczna wskaźników krwi, takich jak hormony, FSH (luteinizującego, estradiol, prolaktynę, progesteron, androstendion, i inne), zaleca się, aby przejść w określonym dniu menstruacji lub ciąża. Wynika to z istotnych zmian w stężeniach obu hormonów płciowych i ich metabolitów. Ciąża wpływa także końcowe wyniki tych badań, ponieważ w tym okresie hormonalne przebudową ciała, w zależności od czasu trwania ciąży, a stężenie zależy od wielu substancji w organizmie: białka, enzymy, hormony i inne. Jak podarować chemię krwi? Przygotowanie do niej jest określana przez ginekologa indywidualnie dla każdej kobiety.

pora dnia

Istnieją pewne rodzaje parametrów biochemicznych, której wielkość zależy od pory dnia, takich jak swoistych markerów metabolizmu tkanki kostnej. Jeżeli lekarz przypisuje tej analizy w celu monitorowania, a następnie wypożyczyć go mieć w jednym i tym samym czasie.

Kiedy będzie najbardziej precyzyjny odpowiednie przygotowanie do analiz biochemicznych krwi oraz wyników badań pozwoli lekarzowi postawić diagnozę i odpowiednie leczenie.