195 Shares 4735 views

Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa: formularze, objawy i leczenie

Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa jest chorobą jamy nosowej, w którym znajduje się atrofia błony śluzowej nosa. Prawdziwa przyczyna choroby nie została jeszcze ustalona. Nieżyt oczywiście niekorzystnie wpływa na klimat, złe warunki pracy (tytoń, cement, pył krzemianowy), ostre zapalenie błony śluzowej nosa, powtarzalnego zabiegu chirurgicznego lub urazu jamy nosowej, choroby zakaźne. Po wystawieniu na działanie ludzkiego zakurzonym, suche powietrze hamuje rzęskowych nabłonek błony śluzowej nosa i suszy.

Objawy zanikowego nieżytu nosa

Chorobę powoduje wysuszenia i tworzenia się skorupy w nosie, człowiek ma nieprzyjemnego odczucia skurczu śluzowej, czasami nie są małe, krwawienie z nosa, które niezależnie zatrzymane lub zakończona po podaniu waciki z wazeliny, dociskane do ścianki skrzydełka nosa. Proces zanikowe rozciąga się na całej jamy nosowej i obejmuje obszar zapachu, tym razem pacjentów jest zmniejszenie lub całkowita utrata węchu. Podczas prowadzenia rinoskopii zauważyć, że błona śluzowa blado różowe w kolorze, posiada matowe struktury suchej i pokrytą małych żółtozielone skórki. Szczególnie rozcieńczona błony śluzowej nosa w przedniej części przegrody.

Jak leczyć katar

Nominacje produkuje ENT lekarza w przychodni, leczenie jest zwykle konserwatywne. Aby ułatwić stan pacjenta stosuje skomplikowanych procedur lokalnych i prowadzenia wspólnej leczenia. Do stosowania miejscowego określone maści i spada do zmiękczania, dezynfekujące i właściwości drażniących. Dobry efekt ma rozwiązanie oleju witaminy E i A, które kopać w nosie, a ponadto stosuje się świeże Kalanchoe sok lub oleju aloes roztworu propolisu i bioder. Stosowane w fizjoterapii oleistą alkalicznych inhalacji. Dla ogólnego wpływu stosowania biogenne stymulatory – splenin, wyciąg z aloesu, FIBS, domięśniowo witaminy B, podskórnie ekstrakt łożysko.

Powinniśmy również przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa w postaci złej zanikowego nieżytu nosa lub Awzen. Jest to przewlekła choroba jamy nosowej, w których znajduje się ostry atrofia błony śluzowej nosa, utworzonej grubości izolacji, kurczenie cuchnących skorupę cieńsze ubytków kostnych oraz ścian nosa.

Özen dotyka głównie młodych kobiet. Objawy są wyrażone w trudności w oddychaniu, suchość i swędzenie w bolesnym nosa, gwałtownego zmniejszenia lub całkowitego braku zmysłu węchu. Pacjenci skarżą się na ostrych zepsutego zapach z nosa, która jest widoczna dla innych, tworzenie grubości suchej skorupy. Gdy Awzen powodujące zanik zmian kostnych w kształcie nosa, rozszerzającej w kierunku wnęki.

Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa w Ozena forma leczenia roztworów do płukania nosa sody, nadtlenek wodoru, nadmanganian potasu, dioksynami. Po zakończeniu procedury mycia jest wprowadzany do jamy nosowej wymazów maści Wiśniewski i inne środki przeciwbakteryjne. Jako ogólne leczenie określonych antybiotyków.

Ma podobne objawy i przewlekłych nieżytów nieżyt nosa. Pacjenci skarżą się na długi bieżącym katar, których objawy występują w jesieni, zimy nasiliły się, ale tylko zmniejszona sprężynę i przetestowany w letniej pogody suchej. Podczas zaostrzenia utrudnia oddychanie przez nos, pojawiające stałego przydziału jamy nosowej z śluzowej lub ropnej natury, który przepływa do dołu, wzdłuż tylnej części gardła, a dodatkowo, zmniejszenie nasilenia zapach, smak czułość zakłócenia. Typowe objawy występują w postaci powtarzających się bólów głowy, zwiększona psycho-intelektualnej zmęczenie, układu krążenia i zaburzenia żołądkowo zespołów. Pacjenci często skarżą się na stałe chłód w rękach i stopach, dłoniach, wilgotności i zwiększonej potliwości.