311 Shares 6862 views

Fetoplacental niewydolność – rzeczywisty problem,

Fetoplacental niewydolność – choroba charakteryzująca się zaburzeniami funkcji łożyska, które zwykle znajdują się w swoich różnych zmian konstrukcyjnych. Specjaliści zdiagnozowania takiego odchylenie, mając różne stopnie nasilenia, prawie jedna trzecia kobiet w ciąży. Dzisiejszy problem nie straciło na znaczeniu.

Naruszenie funkcji łożyska prowadzi do poważnych konsekwencji. Łożyskową niewydolność towarzyszy głodu tlenowego (niedotlenienia) płodowej i zatrzymania ich wzrostu i rozwoju. Stan ten prowadzi do tego, że płód jest narażony na większy wpływ szkodliwych produktów przemiany materii i różne infekcje. W wyniku zaburzeń hormonalnych funkcji łożyska zwiększa ryzyko zaburzeń i przedwczesnego porodu.

Łożyskową niewydolność dołączyć następujące czynniki ryzyka:

1. Chroniczne choroby przyszłych matek (choroba serca, cukrzyca, choroby tarczycy, astma).

2. Wszystkie rodzaje zakażeń. W łożysko może mieć wpływ inne ogniska przewlekłych infekcji organizmem matki: ubytków zębów, przewlekłych chorób dróg oddechowych, przeziębienia, chorób, które są transmitowane przez kontakt płciowy.

3. Powikłania powstałe w czasie ciąży: RH-konfliktu, stan przedrzucawkowy, grozi poronienie.

4. macicy Pathology: gruczolistość, mięśniaków macicy, przewlekłe zapalenie błony śluzowej macicy, wady (siodła lub dwu-rogi macicy).

5. Nieprawidłowo przymocowane łożysko. Łożysko przodujące znacznie pogarsza sytuację, ponieważ dopływ krwi do dolnych rejonach macicy jest znacznie gorzej.

6. psychoemocjonalny napięcia i wysokie naprężenia.

7. Wiek: kobieta ciężarnych kobiet poniżej 18 roku życia i po 35 latach niewydolności fetoplacental obserwowano znacznie częściej niż inni.

8. spontaniczne poronienie i aborcji.

9. Wpływ na środowisko: złe warunki środowiskowe, zagrożenia związane z działalnością zawodową, skażenie żywności i napojów.

10. Niedostateczne lub niewłaściwa dieta.

11. Dym.

Zjawisko przewlekłą niewydolnością fetoplacental prowadzi do narażenia płodu na różnych urazów porodowych. W tych niemowląt Proces dostosowywania idzie znacznie cięższy. Konsekwencją tego jest to choroba układu nerwowego, różnymi wadami. Dzieci urodzone w tym przypadku bardziej narażone na infekcje dróg oddechowych i zaburzeń jelitowych.

Klasyfikować niepowodzenie pierwotnego i wtórnego. Podczas początkowego uszkodzenia struktury i funkcji łamania łożyska występuje w czasie jego formowania (16-18 tygodni). W tym przypadku często złym rokowaniem. Większość z tych ciąż kończy się przedwczesnym (spontanicznego poronienia). W przypadku wtórnej niewydolności łożyska powstaje normalne łożysko, ale w późniejszych etapach funkcjonuje ona naruszona.

Odróżnić subcompensated, kompensowane i niewyrównaną niewydolnością łożyska. Formularz Subcompensated zaczyna za rozwój płodu i wzrostu. Formularz kompensowane zdiagnozowane przez USG. Kiedy jej płód prawie nie cierpi i opóźnienia w rozwoju nie obserwuje. Forma niewyrównaną różni poważnie zaburzenia serca i wyraźny opracowanie stopu. W ciężkich przypadkach możliwe śmierć płodu.

Łożyskową niewydolność leczenie:

– skuteczne środki w celu wyeliminowania awarii, nie ma;

– Proces stabilizacji jest prowadzone i funkcje utrzymania łożyska;

– zwiększenie przepływu krwi przez łożysko, wymiany gazowej, normalizacja tonu macicy i naczyń krwionośnych, korekcja krzepnięcia krwi, polepszenie procesów metabolicznych;

– powołany przez koktajli tlenowych, preparatów: Courant aktovegin, heparyna, Clexane.

Fetoplacental niewydolność – kompleks odchylenie, ale można i należy zwalczać.