599 Shares 3045 views

Pomidor Sensei: charakterystyka, opis odmiany, opinie

Pomidor Sensei – duma syberyjskich hodowcom udało się połączyć w jednej odmiany najlepsze cechy tego warzywa. Może być uprawiana w różnych regionach kraju, a gromadzić zbiory aż do mrozów. Opinie konsumentów i rolników z tym południowym warzyw najbardziej entuzjastyczny, i to ma swoje własne wyjaśnienia.


Dlaczego wcześnie dojrzewających odmian i wyznacznik w czołówce?

No co Chłop nie marzy o pierwszym zebrać obfite żniwo pomidory dojrzałe, soczyste i smaczne, aby pochwalić się nimi przed swoimi sąsiadami? To pragnienie jest całkiem możliwe do wdrożenia, posadzone w szklarni lub na odkrytym ogrodzie początku lub w połowie sezonu pomidorów, ale w ten sposób, powinni być świadomi swoich małych wad:

 • Zazwyczaj te odmiany nie mają wysoką wydajność, jeśli rośnie w otwartym terenie.
 • Oni nie mają faworyta wszystkich konsumentów zawartości cukru, który jest obecny w późniejszych odmian pomidorów. Jest to zrozumiałe, że był pod ciepłym słońcem pojawia ten wspaniały słodki i kwaśny smak pomidorów, a gdzie mamy dostać obfitość ich promieni pod folią szklarni lub wiosna-jak powietrze nadal jest cool.
 • Wczesne odmiany pomidora nie charakteryzują się wysokim wzrostem i rosną do maksymalnie 25-30 cm.
 • Owoce ich niewielkie rozmiary.

Więc w zasadzie scharakteryzować i średnim wczesne odmiany pomidorów, ale nie pomidor Sensei. Jeśli należą one do średniej Stam i typów jest pozbawione wad, a powodem jest – w jego pochodzenia.

Tworzenie różnorodność i zakres

To miłe, gdy wielkie żniwo osiąga minimum wysiłku. Jak scharakteryzować pomidora Sensei recenzji truckers, tego rodzaju skromny, nie wymaga szczególnej uwagi. Dziękuję za tym hodowców trzeba rolnicze Firma „Siberian Ogrody” z Nowosybirska.

Naukowcy próbowali przynieść odmianę, która będzie dobrze dogadują się w większości regionów Rosji, uzyskując wysoką wydajność w szklarni i szklarni i na świeżym powietrzu i cieszyć się niezwykle smaczne i dość duże owoce.

Wszyscy ci, którzy wyjechali o opinie pomidor odmiana sensei, powiedzieć, że jest doskonały do sałatek i gotowane pierwsze, drugie dania, diety i naturalnych soków.

Opis rośliny

Osobliwością tej klasy jest zdolność do adaptacji w warunkach otoczenia. Tak więc, w pomidorów szklarniowych Sensei (na zdjęciu poniżej) dorastają do sześciu metrów wysokości, natomiast w otwartym terenie – mniej niż jeden.

Krzewy te pomidory są kompaktowe, które w małej szklarni jest bardzo przydatna jakości. Jak wskazano na temat odmian pomidora opisem Sensei dokonanej przez samych producentów, nie może pochwalić się gęstą roślinnością. Opuszcza swoje małe, ciemnozielone, a owoce rosną sterty na 3-5 sztuk w jednej ręce.

Owocniki nadal spadać mrozy. W południowych regionach pól i łóżek ogrodowych zbierane są pod koniec października ubiegłego zielone pomidory Sensei. Charakterystyczny owocu jest to, że są one doskonale dojrzewają w temperaturze pokojowej, nie różnią się od swoich „braci” nalivshihsya świecą w promieniach letniego słońca.

Opis owoców

Według Sensei o charakteryzacji pomidorowym i opis różnych dostępnych na opakowaniu z nasionami, ma doskonały, lekko podłużny kształt owoców szkarłat, przypominający ogromny truskawki. Ich skóra jest gładka i gęsty, miękki i soczysty miąższ, który prawie nie ma nasion.

Jeśli uważasz, że to, co mówią o opinie pomidor Sensei konsumpcyjnych, waga każdego pomidora miał około 450 To stawia go w kategorii dużych owocach odmian jest bardzo atrakcyjna w sałatkach. Podobne do wielkości owocu jest przydatny w przygotowywaniu soków świeżych lub z puszki. Przyczynia się to do pulpy słodki nasyconych orzeźwiającym smaku.

Z drugiej strony, jajnik 4-5 pomidorów masa ta tworzy bardzo duże obciążenie na łodygę rośliny, więc to na pewno potrzebuje wsparcia. Jak wynika z praktyki, ogrodnicy upraw do 8 kg na 1 m., Co daje senseiowi odmiana pomidorów, co jest bardzo atrakcyjne dla uprawy w szklarniach lub małych obszarach.

Zalety tej odmiany

Co do zasady, popularność tego czy innego rodzaju warzyw jest pod wpływem takich czynników jak smak, plonów i potrzeb opieki. Jeśli mówimy o różnych pomidorowym Sensei, jego charakterystyka wskazuje, że zawiera on wszystkie powyższe wymagania.

 • Po pierwsze, to jest dobre dla wszystkich regionach kraju.
 • Po drugie, jakość odmian pomidorów, które nie zmieniają się w zależności od tego, czy jest to rosnące na wolnym łóżku lub w szklarni.
 • Po trzecie, jest on w stanie przystosować się do terenu. Jest on równie dobrze zachowywał się „czucie”, a latem suchą i deszczową.
 • Po czwarte, wysoko wydajnych i dużych owocach odmiany.
 • Po piąte, jak mówić o opisie pomidory Sensei z jego owoców, mają niezwykle soczyste, smaczne i orzeźwiające słodki miąższ.
 • Po szóste, odmiana jest odporna na prawie wszystkich chorób, które mogą „cierpią” jagoda.

Ważne: aby uzyskać dobry zwrot z tego typu pomidor, należy wziąć pod uwagę wymagania, że nakłada kiedy dbanie o niego.

Wady pomidor Sensei

Jeśli mówimy o wadach tego typu, to nie są tylko dwa:

 1. Aby uzyskać obfite żniwo wymaga prawidłowego tworzenia się krzaka.
 2. On potrzebuje karmienia, to nic dziwnego w wielkości owoców.

Jeśli pozbawić roślinę na dwie mniejsze, ale musi rodzaje opieki, jest mało prawdopodobne, że ogrodnik dostanie od niego pozytywne cechy wymienione powyżej.

Gdzie lepiej umieścić Sensei

Podobnie jak reszta psiankowatych, tego rodzaju „prezentuje” kilka wymagań dla wyboru lokalizacji.

 • Nie można sadzić gdzie wcześniej uprawiane ziemniaki lub bakłażana, ale lubi go w ogrodzie po cebula, kapusta, marchew, i cukinia. Ponadto, nie sadzić sadzonki lub sianie w tym samym miejscu dwa lata z rzędu. Co najmniej 3 lat powinien upłynąć między uprawami.
 • On nie pasuje do gruntów, które dużo materii organicznej. Pomidor Sensei choć wrażliwy na karmienie, ale jego nadmiar jest to szkodliwe, a także w niekorzystnej sytuacji.
 • Ta klasa potrzebuje przestrzeni, zwłaszcza w otwartym polu, więc trzeba wstępnie wybrać miejsce, w którym jego krzewów posadzonych zostanie co najmniej 45 cm od siebie.

 • Nie zbliżać jako zbyt suche lub zbyt wilgotne gleby. Gatunek Sensei kocha umiar we wszystkim.
 • Nie można pozbawić go słońce. Łóżka w powolny wzrost pomidorowym cieniu, które będą miały wpływ na jakość owoców i ich wielkości.

Aby cieszyć się prawdziwie Pomidory w tej klasie, należy wykonać takie niewielkie wymagania i zapewnić mu wystarczająco dużo miejsca i słońca.

przygotowanie gleby

Jeśli „sanki gotować od lata,” gleba pomidorów sadzenia powinny być nawożone jesienią. Jedynym sposobem na to wiosna będzie bardzo przydatna do pomidorów, które są bardzo przywiązani do ziemi, bogatej w cennych substancji mineralnych. Doświadczeni ogrodnicy zaleca się wapno glebę, jak to będzie dodać do niego taką istotną dla pomidorów, jak magnez i wapń. Ta procedura jest przeprowadzana wyłącznie od jesieni do deszcze i śnieg mają czas rozpuszczania wapna i gleba – jego zrozumienie.

Niektórzy hodowcy wolą, aby nawóz na wiosnę, w którym to przypadku przyszłych łóżka pomidorów po prostu trzeba kopać w wczesną jesienią na głębokość 20 cm. Ułatwi to wprowadzenie nawożenie ziemi podczas kopania z nadejściem ciepła.

Ważne: nawozy i kompost będzie wystarczająca do przygotowania gleby, ale w sprężyny powinno być wykonane na 2 tygodnie przed sadzeniem. Również w tym okresie nie jest zalecany do obróbki ziemi z roztworem siarczanu miedzi w celu ochrony roślin przed szkodnikami. Kiedy przychodzi czas do przesadzania, są dodawane do studzienek tego samego nawozu jak w kopaniu.

Przygotowanie nasion

Pomidor Sensei może być zasiane lub zasadzone sadzonki. Przygotowanie nasion przeznaczonych pod koniec marca – początek kwietnia, a to zaczyna się moczenie ich w stymulant wzrostu. Kto nie ufa zakupionych narzędzi mogą skorzystać z soku z aloesu, ale tylko świeżo wyciskane. Wystarczy trzymać nasiona w roztworze 12 godzin, tak, że mają one wstąpił razem po siewie.

Wielu ogrodników wolą kiełkują nasiona z góry, tak że szybko zaczęły rosnąć. To bardzo przyspiesza proces, ale powiedzmy, że to tylko w miejscach, gdzie nie ma późne przymrozki. Bardziej doświadczeni hodowcy powinni alternatywny w studni i suchych kiełkujących nasion. Jeśli zdarzy się, mróz, a pierwsze pędy już podano, ten ostatni nawet nie wylęgają że uratuje zbiorów.

Ważne: jeśli porównać jakość pomidorów posadzonych nasion i sadzonek, często jest to pierwsza wzrok sekund wzrostu, ale jest silniejsza i bardziej odporna na zmiany pogody i szkodniki.

W innym przygotowania nasion Sensei nie potrzebuje, ponieważ producenci awansować ich zobojętniania.

rosnące sadzonki

Co do zasady, nasiona pomidora w tej odmiany sadzonek wysianych do 1,5-2 miesięcy przed wysadzeniem go w ogrodzie. Że są one również wzrosły, konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków:

 • Można przygotować glebę własnymi rękami lub kupić gotowy torf w sklepie, ale oba powinny być wypalanych lub na parze, aby zneutralizować. Odmiany rozsady Sensei choć skromny, ale jak wszystkie inne rośliny, może być podatny na stres, jeśli nie są odpowiednio utrzymywane, co sprawia, że jest podatny na grzyba.
 • Wysiewie nasion jest prowadzone w rowkach na zapłodnionych ziemi w odległości 1 cm. Jeżeli są one wystarczająco duże, możliwe jest przeprowadzenie tego postępowania szczypcami.
 • Posypać gleby siewek odwadniany i pokrycie folią.

Ważne: jest to konieczne, aby utrzymać temperaturę 20 stopni do filmu dopóki nasiona nie wykluje. Gdy to się stało, że film zostanie usunięty, a rostochku wystarczy podlewanie i ciepłe.

Najlepiej jest ustawić pojemniki z sadzonki na parapecie po słonecznej stronie. Gdy roślina będzie prawdziwe liście, mogą zostać przeniesione do indywidualnych doniczkach.

sadzonki szermierka

Pomimo faktu, że około pomidory Sensei (charakterystyka i opis odmian opinie te potwierdzają to) powiedzieć, że są bezpretensjonalne i nie jest szczególnie wymagający, rosną sadzonki do sadzenia konieczność poprawiania. Szermierka – jest ważną częścią tego procesu.

Kiedy nie było na liście kapusty, staje się bliski całkowitej pojemności, dlatego odbywa się najpierw w ich „życia” przeszczep.

 • Przygotuj doniczkach, gleby i nawozów. Można użyć zintegrowanego część stopy 1 łyżka. l. 5 litrów wody w celu rozpuszczenia, lub mineralne specjalne środki dla pomidorów w proporcjach podanych na etykiecie.
 • W indywidualnej puli zrobić to głębokość studni, że zakład w nim zmieścić aż liści liścieni.
 • Jak również, nawozy i wlewa zasadzone rośliny.

Po 2 tygodniach siewki można jeszcze zapłodnić ponownie. Podlewanie jak wysycha gleba w doniczkach.

W trosce o Pomidory

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że gatunek Sensei jest wystarczająco stabilny do chłodzenia, sadzonki należy sadzić do stałego miejsca, gdzie ciepło jest już ustalone i dobrze ogrzanym ziemię.

Co do zasady, duża troska nie jest wymagane:

 • Podlewania pomidorów Sensei trzeba umiarkowany, więc pasuje chałupników, że może przyjść tylko na weekend. Podlewanie raz w tygodniu u nasady, który jest najlepiej użyć Konewka z drobnej siateczki.

Ważne: trzeba unikać wilgoci na liściach, więc nie palą się w słońcu, a temperatura wody powinna wynosić co najmniej 18, a w czasie upałów + 24-26 stopni chłodniej.

 • Nawożenie przeprowadza się 4 razy w sezonie zmiennym nawozy mineralne i organiczne.
 • Sensei krzewy wymagają kształtowania. Należy oczyścić frajerów, tworząc zakład z jednym lub dwa łodyg.
 • Tworzenie się owoce pomidorów sensei musi wiązana na nośniku w postaci pod ciężarem ich macierzystych można przerwać.

To wszystko jest troska o tej odmiany pomidora.

posypanie

Dziś można kupić gotowe nawóz do pomidorów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, chociaż wielu ogrodników wolą działać po staremu i przygotować się nawozów. Pomidory Sensei wymaga żywność jakości, bez którego nie będzie stanowić owoce tej wielkości. V może być używany jako to:

 • Na pierwszym karmieniu odpowiednich nawozów zawierających fosfor i potas. Jest ona przeprowadzana 2-3 tygodnie po posadzeniu rozsady.
 • Nawóz drugi raz, gdy dokonane pomidor kwitną drugą szczotkę. Dobre wykorzystanie organiczne, na przykład, w trakcie tego okresu dziewanny, rozcieńczonego w proporcji 1 do 10.
 • Trzeci góry opatrunek taka sama jak drugiego, ale są następujące czynności po kwitnieniu szczotki.
 • Czwarte podejście jest lepsze zastosowanie dolistne. W tym okresie, ważne jest, aby zachować wszystkie kwiaty, więc można spryskać roślin z nawozów chemicznych. Aby to zrobić, wziąć je na 1 godzinę. L. do 1 litra dodając wody połówki Nawozy tabletek.

Po spędzeniu podobny pomidora toaletka Sensei, można spodziewać się wielkie żniwo dużych i soczystych owoców.

Obecnie wiele ogrodnicy już odkrył korzyści płynące z tej klasy, i wydaje się każdego roku coraz więcej fanów.