705 Shares 8731 views

Najlepsze ogrody zoologiczne Rosja: przegląd, cechy i recenzje

Rosja – kraj, który zajmuje rozległy teren. Prowadzi to do wielu fauny. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że w wielu miastach w całym kraju są otwarte zoo, safari parki, rezerwaty przyrody.

Zoo Rosja – to jest miejsce, organizowane nie tylko dla demonstracji odwiedzających zwierząt. Bardzo często, prace naukowe prowadzone w murach parkach. Nie badają zwierzęta dla ich ochrony i rozmnażania. Wizyta w ZOO – wielki rozrywką dla całej rodziny. Dzieci obserwując zwierzęta w ogrodach zoologicznych w rosyjskich warunkach zbliżonych do ich naturalnego siedliska, nauczyć się kochać i rozumieć naturę.

Przegląd najlepszych ogrodów zoologicznych

Pierwsze ogrody zoologiczne było wiele wieków temu. W tych dniach, zwierzęta często umierają z powodu niewłaściwych warunkach. To było prawdziwe więzienie setek przedstawicieli fauny świata. Dzisiaj wizyta w zoo – to fascynująca podróż w świat przyrody. Jakie są ogrody zoologiczne w Rosji, który z tych zwierząt, które zawiera?

Liczba i rodzaje zawarte nasi bracia zależą od typu opisanego przez instytucję. Może to być akwaria, delfiny, parki safari, zoo. Poniżej znajdują się miejsca, które, sądząc po opiniach, nie znaleziono największy odpowiedź od zwiedzających.

zoo

W Rosji, petting zoo w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne. Osobliwością tego typu instytucji jest okazją nie tylko do obserwacji, ale również do komunikowania się ze zwierzętami. To nie jest największym zoo w Rosji, ale wizyta w nich bez wątpienia przyniesie wiele pozytywnych emocji. Dotykowy komunikacja ze zwierzętami jest szczególnie lubiący dzieci.

Otwarcie małe zoo w Rosji powoduje wiele krytyki ze strony obrońców praw zwierząt. Jest to całkiem zrozumiałe. Poza faktem, że zwierzęta są trzymane w niewoli, zmuszeni są znosić stałą troskę ze strony zwiedzających. Aby chronić naszych braci w tych ogrodów zoologicznych trzeba przestrzegać kilku zasad.

Właściciele lokali są zobowiązani do zapewnienia zwierzętom szczególne miejsce i czas na odpoczynek. A rodzice, zanim pójdziesz do zoo, trzeba wyjaśnić dzieciom, jak radzić sobie z mieszkańcami tych miejsc.

Safari Park

Wizyta w parku safari daje możliwość zobaczenia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Parki te zajmują dość duży obszar, a goście są wycieczki z przewodnikiem. Początkowo nazywany safari polowania na dzikie zwierzęta w Afryce. Dziś jest to możliwe, aby zorganizować sesję zdjęciową na temat zwierząt w parkach safari. Pod względem komfortu zwierząt, ten rodzaj demonstracji jest oczywiście wygrywa. Zwierzęta są w ich naturalnym środowisku, ich ruch nie jest ograniczony do ścian obudowy.

Jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Rosji safari stylu parku słusznie nazywany „taigan” usytuowany w pobliżu Symferopola, Safari Park Gelendzhik, park „góra Kudykin” w regionie Lipieck.

Przez park „taigan”, o powierzchni około trzydziestu akrów, można przejść na mostach Review, zawieszone bezpośrednio nad głowami drapieżników. Kolejka linowa w Gelendzhik, rozciągając na odległość ponad tysiąca kilometrów, nie tylko zobaczyć dzikie zwierzęta żyjące w parku, ale cieszyć się spektakularne widoki krajobrazów Wyżyny. „Góra Kudykin” Park zajmuje ogromny obszar – 500 ha. Na tym obszarze prowadzić swoje życie volnopasuschiesya fauny.

Nowosybirsk ZOO

W jednym z największych ogrodów zoologicznych w Rosji obejmują Nowosybirsk ZOO. Została założona w 1947 roku i znajduje się na obszarze ponad sześćdziesięciu hektarów. Ponadto, zajmuje poczesne miejsce w wielu rankingach ogrodach zoologicznych, najbardziej popularne wśród turystów. W roku 2008 – finalista konkursu „Siedem cudów Rosji”, w 2015 roku – na osiemnastym miejscu wśród najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie i dziewiąte miejsce na liście najlepszych tego typu instytucji w Europie.

Jak wielu użytkowników do parku, wokół niego w ciągu dnia nie jest możliwe. W tej dziedzinie znalazły w domu więcej niż dziesięć tysięcy mieszkańców. Razem Nowosybirsk Zoo ma 770 gatunków, z czego 350 to gatunki zagrożone i rzadkie. 110 gatunki są utrzymywane międzynarodowych księgi stadne. Zoo jest aktywnie zaangażowany w wysiłki zachowania zagrożonych gatunków.

Specjalna duma i symbol zoo jest irbis. Przedstawiciele tego gatunku występują w ścianach parku przez około pięćdziesiąt lat. W tym czasie, dzięki staraniom pracowników instytucji, miał trzydzieści osiem grown młode leopard.

Zoo Udmurtia

Iżewsk Zoo zostało otwarte w 2008 roku. W dniu otwarcia, 10 września, był odwiedzany przez ponad trzydzieści tysięcy ludzi. Dziś park jest ulubionym miejscem wypoczynku dla mieszkańców i turystów do kraju. Jest to jeden z trzech najlepszych ogrodów zoologicznych w Rosji, dziewiąty – w wykazie instytucji tego typu.

Zoo jest domem dla ponad czterystu dwudziestu gatunków zwierząt. Jednym z pierwszych zwierząt, które są rozliczane na osiemnaście akrów parku, był brązowy wilk Akella, która jest jego symbolem.

Dzięki wyraźnym podziałem na strefy zoogeograficznego w parku jest łatwa w nawigacji. Na terenie trzynastu otwartych ekspozycji. „Biała Północ” opowiada o życiu morsów i lwów morskich, niedźwiedzie polarne i sowy polarne. Na Dalekim Wschodzie „” domu do tygrysów i lampartów Amur dalekowschodnich. I ekspozycja „Nasza Taiga” zapozna gości ze zwierzętami tajgi: ryś, sobole, kuny, niedźwiedzia brunatnego.

„Limpopo” w Niżnym Nowogrodzie

Prywatne zoo „Limpopo”, założona w 2003 roku, jest to niewielki obszar – mniej niż sześć hektarów. Ale pomimo tego, że zajmuje dwadzieścia piąte miejsce wśród ogrodów zoologicznych w Europie. Symbolem jest sowa, co zapoczątkowało jego formacji.

Obecny dyrektor „Limpopo” raz zapisany sowa. Ptak został ranny i nie mógł przetrwać w ich naturalnym siedlisku. Dlatego zbudował klatkę dla niej. Później dołączył sowa Bełchatów znalazł mieszczan, wilk z cyrku Kostroma. W ten sposób, stopniowo rosła i opracowany zoo.

Dziś mieszka tam prawie piętnaście tysięcy dwieście trzydzieści gatunków zwierząt. Ustalenie maksymalnej przystosowany dla gości. U dzieci i dorośli mają możliwość PET zwierzęta w zoo i karmić dzikich zwierząt ze szczególnym paszy. Ponadto, park otwarty ogród botaniczny z ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków roślin tropikalnych, kawiarnia, plac zabaw, park rozrywki.

„Roje Zatoczka» Park

„Roje potoku” zajmuje powierzchnię 31 hektarów. Flora i fauna parku zlokalizowane w Krasnojarsku, blisko „filarów” rezerwatu. Jej drzwi otwarte w 2000 roku. W miejscu, gdzie znajduje się park, w potoku dawnych czasach, w których wydobywano złoto. W związku z tym, park ma swoją nazwę ( „roje” – od słowa „kopać”).

Najbogatsza kolekcja flory i fauny parku wstępu do pięciu największych ogrodów zoologicznych w Europie. Istnieje ponad cztery i pół tysiąca zwierząt – przedstawiciele siedmiuset gatunków. Informacje zwrotne od użytkowników, szczególnie popularny pingvinary i Park dinozaurów.

To miejsce jest również znany ze swojej kolekcji roślin, który ma prawie pięćset gatunków i odmian. „Roje potok” jest stale rozwijana, dodając do swojej kolekcji. Po tym, rosnąca potrzeba zwiększenia terytorium. W przyszłej rozbudowy parku do pięćdziesięciu czterech hektarów.

Moskwa Zoo

Moskwa Zoo – najstarszy wśród ogrodów zoologicznych Rosji. Ma ponad sto pięćdziesiąt lat. Podczas swojej długiej historii przeżywa trudne czasy. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku budynek został zniszczony z powodu braku funduszy. Masywny odbudowa rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych z inicjatywy Łużkowa.

W zoo znajduje się w centrum miasta i zajmuje dwadzieścia jeden hektar. Jego szczególną cechą jest obecność zoopitomnika położonych sto kilometrów od miasta. Nie angażują się w hodowli rzadkich zwierząt oraz opracowanie optymalnych metod ich treść. Działalność przedszkola ma na celu ochronę zagrożonych gatunków fauny.

Zoo jest domem dla ponad pięciu tysięcy zwierząt, które można znaleźć, odwiedzając jedną z pięćdziesięciu wystawach. Informacje zwrotne od użytkowników, specjalny odsetki dzieci, „Zoo dla dzieci”, który prezentuje zveryata – bohaterów fascynujących opowieści.

Jarosław Zoo

Wśród ogrodów zoologicznych Rosji w dziedzinie największym jest zoo Jarosław. Jeden z największych ogrodów zoologicznych w Rosji została otwarta stosunkowo niedawno – w 2008 roku. W tym czasie miał czternaście hektarów, a jej mieszkańcy byli czterysta pięćdziesiąt zwierzęta. Do tej pory obszar zoo znacznie wzrosła i wynosi 123 hektarów. Liczbę zwierząt również wzrosła, obecnie istnieje około jeden tysięcy siedemset.

Jarosław cechą zoo jest jego układ. Jest to pierwszy w Rosji i krajach WNP, takich jak park krajobrazowy. Głównym celem kierownictwa instytucji wywołuje wprowadzenie do charakteru odwiedzających. Jest to ułatwione przez otwarte na ścianach obszarze styku parku.

Zoo nie starać jak najwięcej budować kolekcję zwierząt, licząc podstawowe zadanie – w celu zapewnienia jak najbardziej komfortowych warunków dla nich bliskie ich naturalnym środowisku.